Czyściwo – czy można z niego wytwarzać ubrania recyklingowe?

Czyściwo – czy można z niego wytwarzać ubrania recyklingowe?

Jeżeli jesteś na bieżąco z naszym blogiem, z pewnością wiesz, czym jest czyściwo bawełniane. To po prostu kawałki materiałów wytworzone z odzieży używanej. Czyściwo dostępne w TekStylowo stworzone jest w 100% z bawełny. Materiał ten jest niezwykle chłonny. Z tego właśnie względu, czyściwo głównie wykorzystuje się do wycierania różnych powierzchni ze smarów, olejów, czy farb.

Jednak, czy jest to jego jedyne zastosowanie? A może dałoby się wytworzyć z niego jakieś ekologiczne ubrania lub dodatki?

Ubrania i dodatki z czyściwa bawełnianego

Nikt nie powiedział, że czyściwa można używać jedynie do sprzątania! Jeżeli tylko wiesz jak posługiwać się maszyną do szycia lub igłą i nicią, bez problemu wyczarujesz z niego także oryginalne i ekologiczne ubrania lub dodatki. Świat patchworku stoi przed Tobą otworem! Co więcej, jest on ostatnio niezwykle modny i designerski.

Dla niewtajemniczonych wyjaśnimy teraz, czym jest wspomniany patchwork. Jest to metoda szycia, która polega na łączeniu kilku różnych materiałów w jedną całość. Obecnie w ten sposób tworzy się nie tylko ubrania i dodatki odzieżowe, ale także koce, poszewki na poduszki i obicia mebli.

Jednakże, aby wybrać idealne czyściwo do naszych prac, musimy wiedzieć o kilku rzeczach.

czyściwo

Czyściwo bawełniane w dwóch odsłonach

Czyściwo dostępne jest w wersji białej i kolorowej. Zazwyczaj, odradza się zakup czyściwa kolorowego. Jednak dotyczy to tylko tych osób, które planują wykorzystywać ten materiał do czyszczenia. Barwniki zawarte w czyściwie kolorowym po kontakcie z chemikaliami lub rozpuszczalnikami mogłyby zabarwić jasne powierzchnie maszyn, lub samochodów.

Ci, którzy planują nadać czyściwu nowe życie i stworzyć z niego jakieś ubrania lub dodatki, nie muszą się jednak obawiać. Bez problemu mogą zdecydować się na czyściwo kolorowe, które ożywi i nada wyjątkowy wygląd ich dziełom. Co więcej, jest ono znacznie tańsze, niż czyściwo białe!

Czyściwo cięte, czy nie? Które wybrać?

Czyściwo bawełniane jest dostępne także w formie ciętej lub nieciętej. Która z nich byłaby lepsza do Twoich prac? Wszystko zależy od tego, co planujesz stworzyć. Jeżeli nie lubisz szaleć i zależy Ci na jednolitym kolorze, wybierz czyściwo niecięte. Dzięki temu dostaniesz większe kawałki materiałów, z których uda Ci się stworzyć całe ubranie.

Dla tych, którym spodobał się pomysł patchworku, proponujemy czyściwo cięte. W ten sposób otrzymają paczkę z rozmaitymi kawałkami materiałów, z których będą mogli stworzyć swoje małe arcydzieło.

Ubrania z czyściwa – podsumowanie

Widzisz więc, że czyściwo służy nie tylko do sprzątania. Bez problemu można nadać mu także drugie życie i przerobić je na ubrania lub dodatki! Wystarczy tylko odrobina chęci i umiejętności. W naszej hurtowni odzieży używanej możesz kupić czyściwo białe i kolorowe w różnych gramaturach. Znajdziesz paczki od 10 do nawet 700 kg! Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *