High Fashion z Second Hand

High Fashion z Second Hand

W minioną sobotę odbył się Festiwal Żory City Art, podczas którego modelki ubrane w odzież ze  second hand Tekstylowo.pl zaprezentowały publiczności ciekawe stylizacje inspirowane high fashion.

Pierwsza edycja festiwalu

Żory City Art to zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie miasta. Jego pomysłodawcą i dyrektorem jest Mateusz Łada, który pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już wiele osiągnięć związanych z organizacją różnych wydarzeń. Impreza odbyła się w kilku punktach miasta –  na rynku, w Parku Staromiejskim przy ul. Rybnickiej oraz w Domu Kultury. Do głównych atrakcji festiwalu należały: teatr ognia, koncerty grupy GraVity Off oraz KYÖKU x ESSEX, prezentacje oryginalnych stylizacji odzieżowych i fryzur, relaksująca sesja jogi, a także wystawy malarzy, fotografików i poetów. Wydarzenie było doskonałą okazją do relaksu, odpoczynku, a także poznania twórczości młodych, utalentowanych artystów z miasta i regionu.

Stylizacje od  Second Hand Tekstylowo

Wiele emocji podczas całego festiwalu wzbudziła obecność modelek prezentujących stylizacje inspirowane high fashion, pochodzące ze sklepu Tekstylowo.

Dwie modelki przechodziły po żorskim rynku co godzinę, uczestnicy festiwalu chętnie robili sobie z nimi zdjęcia i podpytywali, skąd pomysł właśnie na taką stylizację.

Kilka słów o high fashion

Warto dodać, że ubrania określane mianem high fashion często są prawdziwymi dziełami sztuki – tworzone przez projektantów, najczęściej w limitowanych kolekcjach, niedostępnych dla szerokiego grona odbiorców. Moda high fashion wyróżnia się oryginalnością, własnym stylem twórców oraz nutką ekstrawagancji.  Stylizacje modelek prezentujących high fashion, jak i całe otoczenie wybiegu, czy tło zdjęć mają wzbudzać emocje (często skrajne) i zapadać w pamięci widzów. Ubrania tego typu są wyjątkowo artystyczne, co sprawia, że w wielu przypadkach pokazywane są wyłącznie na wybiegu lub na sesji zdjęciowej i niewiele osób decyduje się założyć je na co dzień.

Oryginalność, własny styl czy ekstrawagancja to niewątpliwie wspólna płaszczyzna dla second hand i high fashion.

Bardzo dziękujemy za wspólne spędzenie tego dnia i ogromnie cieszymy się, że nasze stylizacje podobały się publiczności 🙂

Więcej zdjęć z całego festiwalu można zobaczyć na Facebookowym profilu City Art Żory

Fotografie autorstwa Julii Kostrzewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *