Modowe zdjęcie lata 2020 – plebiscyt MaxModels

Modowe zdjęcie lata 2020 – plebiscyt MaxModels

Second hand przeżywają drugą młodość. Duży wpływ na taką sytuację ma pandemia – z jednej strony jeszcze bardziej liczymy każdy wydatek i kierujemy swoją uwagę w stronę ofert atrakcyjnych cenowo, a z drugiej – nadal chcemy wyglądać modnie oraz intrygująco. Według danych GUS jeszcze sprzed pandemii, w całej Polsce tzw. lumpeksów działało blisko 30 tysięcy, a ponad 10 mln dorosłych Polaków, ubierało się w sklepach typu  second hand.

Za co Polacy pokochali lumpeksy?

Zakupy w second hand są więc lekarstwem nie tylko dla naszych portfleli, ale i dla planety. Znajdziemy tam ubrania dobrej jakości za kilkanaście złotych, często posiadające nawet oryginalne metki. W lumpeksach można też “upolować” odzież z wyższej półki – Prada, Chanel, czy Michael Kors – odrobina szczęścia i w naszej szafie znajdzie się wymarzone logo za ułamek jego normalnej ceny. Zakupy w second handach wybierają też osoby, którym zależy nie tylko na idei zero waste, ale również na oryginalnym wyglądzie – w sieciówkach znajdujemy kolekcje powtarzalne, a w lumpeksach – prawdziwe modowe perełki. Wielu klientów to również miłośnicy modowych eksperymentów w ramach trendu DIY (zrób to sam), a także osoby inspirujące się stylem vintage, który charakteryzuje się właśnie wykorzystaniem ubrań z drugiej ręki czy z poprzednich dekad.

Warto dodać, że moda z second hand coraz odważniej wkracza na wielkie salony – jest obecna na pokazach znanych projektantów, a wielkie osobistości świata mody jak np. Anja Rubik chętnie opowiadają o zakupach w sklepach z używaną odzieżą i wykorzystaniu ubrań z “drugiego obiegu” w swoich stylizacjach.

Takie przesłanie ma plebiscyt na modowe zdjęcie lata organizowany przez portal maxmodels.pl w którym sponsorem nagród jest second hand TekStylowo.

“Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń zostało wybranych 12 letnich fotografii. To Wasze głosy zadecydują jednak o tym, które zdjęcie zdobędzie tytuł Modowego Zdjęcia Lata. Sponsorem nagród  jest sklep internetowy TekStylowo.pl, oferujący odzież używaną najwyższej jakości.  Zobacz konkursowe zdjęcia

Nagroda specjalna zostanie przyznana tej fotografii, która będzie przedstawiać oryginalną, letnią stylizację, a także inspirację jej twórcy stylem vintage, który charakteryzuje się wykorzystaniem ubrań z drugiej ręki czy z poprzednich dekad.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *