Jak zrobić ładne zdjęcie ciuchów na sprzedaż?

Jak zrobić ładne zdjęcie ciuchów na sprzedaż?

W sprzedaży internetowej oprócz dokładnego opisu liczy się dobrze zrobione i ładne zdjęcie. Jak robić atrakcyjne zdjęcia odzieży używanej, aby wyglądały profesjonalnie i czy na pewno potrzebujesz do tego lustrzanki? Nasze dzisiejsze rady mają charakter uniwersalny, który możesz zastosować niezależnie od sprzętu, jakiego używasz do robienia zdjęć. Oczywiście profesjonalny aparat, statyw i lampy to bardzo dobra opcja, jeśli zawodowo zajmujesz się sprzedażą odzieży. Na zwykłe porządki w szafie i okazyjną sprzedaż ubrań zdecydowanie wystarczy Ci twój smartphone.

<img data-src="jak-robić-zdjęcia-ubrań.jpg"alt="Second hand online">

Zdjęcie, które zachęca do zakupu?

Kupując w Internecie nie możemy dotknąć odzieży używanej, ani jej przymierzyć. Dlatego tak ważne jest zrobienie dobrego zdjęcia, które odda wygląd ubrania. Podzieliliśmy porady na dwie kategorie; przygotowanie ubrania i przygotowanie samych zdjęć. Na początek zaczniemy od ubrań.

Przygotowanie ciuchów do zdjęć

Pamiętaj, że nic nie zniechęca bardziej niż pomięte, niechlujnie ułożone ubrania. Dlatego przed fotografowaniem ciuchy zawsze powinnaś odpowiednio przygotować.

  • Usuń zmechacenia – użyj odkulczarki do ubrań.
  • Jeśli trzeba, to wyprasuje ubranie. Będzie się lepiej prezentować.
  • Jeśli ubranie jest brudne, to je wyczyść.

Przygotowanie sprzętu

Najważniejsza i jednocześnie najprostsza rada : “przetrzyj obiekty aparatu” jest to szczególnie ważne gdy używany do tego naszego  smartphone!

Nie potrzebujesz wiele rzeczy, żeby wykonać dobre zdjęcia. Zadbaj o jednolite tło. Najlepiej, aby było białe. Wzorzyste tło będzie odciągać uwagę od ubrań. Druga kwestia to oświetlenie. Zdjęcia wykonuj jak najbliżej okna i dostępu do naturalnego światła.
Jeśli musisz korzystać ze sztucznego oświetlenia, to nie zapomnij o ustawieniach w aparacie. Przyda Ci się również statyw do telefonu, jednak bez niego też jesteś w stanie wykonać dobre zdjęcie.

Jak robić zdjęcia odzieży używanej?

Najpopularniejsze typy zdjęć to flatlay lub te na zwykłym wieszaku. Największa różnica polega w ułożeniu ubrań i aranżacji. Przy robieniu fotografii z góry (flat lay) możesz dodatkowo zaaranżować dodatki do ubrań. Pamiętaj jednak, że mają uzupełniać zdjęcie, a nie znajdować się w centralnym miejscu.
Przykład zdjęcia obuwia:

<img data-src="jak-robić-zdjęcia-ubrań.jpg"alt="Skórzane buty męskie">

Drugi typ zdjęcia to te z wykorzystaniem wieszaka. Oczywiście najlepiej, jeśli masz jednolitą ścianę w domu. Jeśli nie, to możesz wykorzystać do późniejszej obróbki zdjęcia darmowe programy do usuwania tła lub zrobić to samodzielnie w Photoshopie, czy innym programie.

<img data-src="jak-robić-zdjęcia-ubrań.jpg"alt="Meska czarna marynarka na wieszaku">

Możesz pokusić się również o bardziej artystyczne zdjęcia, jednak mimo wszystko przy takich fotografiach powinno znaleźć się chociaż jedno zdjęcie pokazujące w całości dane ubranie.

<img data-src="jak-robić-zdjęcia-ubrań.jpg"alt="Fioletowe szpilki położone na łóżku">

Najważniejsze w robieniu zdjęć jest to, aby nie kombinować z ich upiększaniem i nakładaniem kilkunastu filtrów. Zdjęcie musi być wyraźne i pokazywać szczegóły ubrania. Zrób również zbliżenie np. na kieszeń, splot swetra, czy ozdobienie bluzki. Dzięki temu osoba zainteresowana zakupem używanej odzieży, będzie mogła zobaczyć detale z bliska. Krótkie podsumowanie, które ułatwi Ci robienie zdjęć:

  • Czyste i wyprasowane ubranie.
  • Dobre oświetlenie i jasne tło.
  • Ostrość zdjęcia.
  • Flat lay lub na wieszaku.
  • Bez zbędnych filtrów i upiększeń
  • Dobry kadr i ubranie w centrum.

Wykonanie estetycznych zdjęć bez problemu zrobisz telefonem. Dlatego wszystkie proste rady, jakie tu przedstawiliśmy, przydadzą Ci się na pewno w fotografowaniu odzieży używanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *