Jak nie wpaść w szał zakupów w lumpeksie online?

Jak nie wpaść w szał zakupów w lumpeksie online?

Czy da się wpaść w szał zakupów w lumpeksie online? Czy dotyczy to tylko zakupów stacjonarnych? Jak się przed tym uchronić? Dzisiaj dajemy Ci kilka niezbędnych wskazówek, jak zrobić zakupy w lumpeksie online, żeby rzeczywiście były oszczędne, a Ty kupiła tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.

Plan na lumpeks, czy przypadkowe zakupy?

W lumpeksach stacjonarnych mówi się, że największą frajdę sprawia wyszukiwanie perełek. Czy w lumpeksach online również się to sprawdzi? Zależy od Twojego podejścia. Dzięki temu, że większość second handów internetowych daje możliwość tworzenia whish listy możesz sobie stworzyć kilka takich list podczas przeglądania stron. Najlepiej wybrać sobie kilka lumpeksów i poświęcić czas na przejrzenie każdego z nich. W ten sposób zrobisz sobie wstępną selekcję ubrań, które są Ci potrzebne.

Druga opcja to tzw. przypadkowe zakupy, czyli odwiedzasz second hand online i wybierasz sobie ciuchy i dokonujesz zakupu. Tutaj jednak kryje się pułapka, że możesz kupić rzeczy nadprogramowe tylko dlatego, że są tanie. Stanowczo odradzamy, bo tędy łatwa droga do zapełnienia szafy rzeczami, których zwyczajnie nie będziesz nosić.

Najpierw uporządkuj swoją szafę, a potem kupuj

Jest to jeden z lepszych systemów, który pozwala robić przemyślane zakupy. Oczywiście prawdopodobnie wiąże się z poświęceniem całego dnia na porządki i zrobienie listy ubraniowych braków, ale warto to zrobić. Porządek w szafie pozwoli Ci na ocenę każdej części Twojej garderoby i przede wszystkim na uporządkowanie jej i sprawdzenie, czego dokładnie potrzebujesz. Zanim kupisz kolejny biały T-shirt, to sprawdź, ile już ich masz w swojej szafie. To samo tyczy się wszelkich płaszczy i marynarek, czy nawet torebek. Czwarta czarna shopperka? Lepiej zainwestować pieniądze w coś, czego Ci brakuje.

Porządek w szafie to również świetny pretekst na stworzenie zestawów ubrań z tego, co aktualnie posiadasz. Ten zabieg również sprowadza się do przygotowania listy ewentualnych ubrań, których Ci brakuje. Jak przygotować takie zestawy? Mnóstwo inspiracji znajdziesz w internecie, czy na Instagramie. Nic również nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzyła swój własny niepowtarzalny styl.

Złota zasada kupowania w lumpeksach online, czy taka istnieje?

Wydaje nam się, że każde zakupowe porady można stosować zarówno do zakupów stacjonarnych, jak i tych internetowych. Wystarczy je tylko odpowiednio zmodyfikować. Nie zapominaj, że promocje i dostawy mają miejsce tak samo w lumpeksie online, jak w stacjonarnym. Damy Ci jednak złotą radę od TekStylowo.pl – Dokładnie sprawdź ofertę na wyprzedażach typu black friday, monday itp. Czasami dużo bardziej opłaca się korzystać z aktualnych promocji danego lumpeksu niż oczekiwać na wszystkie black promocje.

To, co jest kluczowe w robieniu przemyślanych zakupów to pozbycie się impulsywności, a także nietraktowania zakupów, jako pocieszenia na zły humor, czy też jako nagrody. Taki sposób na zakupy to bardzo łatwa droga do popadnięcia w szał zakupów, a w najgorszym wypadku w zakupoholizm. Rada jest jedna; naucz się robić zakupy z głową i kupuj tylko te rzeczy, których rzeczywiście brakuje w Twojej szafie. Podczas zakupów w lumpeksie online nie kieruj się niską ceną danej rzeczy, która i tak będzie Ci zbędna. Zwróć uwagę na jej przydatność i dopasowanie do pozostałych rzeczy w Twojej garderobie. Stan odzieży to również ważny aspekt, którym powinnaś kierować się podczas zakupów odzieży używanej. Chyba że lubisz upcykling odzieży i przerabiasz stare ciuchy na zupełnie nowe rzeczy. W takiej sytuacji stan ani ich jakość nie ma dużego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *