Second-hand online, czy lumpeks stacjonarny?

Second-hand online, czy lumpeks stacjonarny?

Wielokrotnie wspominaliśmy już na naszym blogu, że second-hand kojarzony kiedyś z niemodnymi i brzydkimi rzeczami, a także sklepem dla ludzi mniej zamożnych przez lata zmienił swoje oblicze. Obecnie zakupy w lumpeksie to już nie powód do wstydu, a do dumy. Zawdzięczamy to z pewnością nie tylko zmianie świadomości ludzi na temat rzeczy używanych, ale również temu, że same lumpeksy przeszły metamorfozę i dziś jest im bliżej do butików odzieżowych, niż do starych lumpeksów z lat 90. Od jakiegoś czasu możemy zauważyć również wzrost lumpeksów internetowy. Część z nich to po prostu przeniesiony second-hand stacjonarny, a część to nowo powstałe sklepy z używaną odzieżą. Czy second-hand online różni się w jakiś sposób od lumpeksu stacjonarnego?

Rosnąca popularność lumpeksów i moda na eko?

Lumpeksy stały się popularne dzięki zmianie myślenia, a także zwiększonej świadomości ludzi na tematykę konsumpcjonizmu i ekologii. Dbanie o naszą planetę stało się na tyle popularne, że nawet gwiazdy i ludzie dużego formatu zaczęli chwalić się swoimi kreacjami z second-handu. W teorii podziałało to w ten sposób, że ludzie, którzy widzą w sławach autorytet, zaczęli próbować zakupów w lumpeksie. Dzięki czemu coraz więcej ludzi zaczęło przekonywać się do zakupów odzieży używanej i zaczęło doceniać fakt, że lumpeks nie jest złym miejscem, a może być prawdziwą kopalnią skarbów. W efekcie przekłada się to na coraz większą popularność lumpeksów internetowych. Każdy second-hand online który istnieje lub taki, który dopiero powstaje, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ludzi. W dzisiejszych czasach ponad 70% społeczeństwa woli robić zakupy przez internet.

Największe zalety lumpeksów

Zakupy w lumpeksach mają sporo zalet. Główną z nich oczywiście jest oszczędzanie sporej ilości gotówki, którą wydalibyśmy na nowe ubrania. Kolejną powiązaną z finansami zaletą jest fakt, że w sklepach z odzieżą używaną można upolować markowe ubrania w bardzo niskich cenach. Markowe, mamy na myśli nie takie z sieciówek premium, a takie, na które przy zakupie nowych dalibyśmy krocie. Ponadto lumpeks to prawdziwa kopalnia skarbów, idealne miejsce dla indywidualistów i osób, które ponad wszystko cenią sobie swój własny styl. Właśnie to coraz bardziej przemawia do ludzi, aby ubierać się w lumpeksie. Jeśli robisz zakupy w sieciówce to przyznaj sama przed sobą, ile razy zdarzyło Ci się zobaczyć kogoś na ulicy w tych samych ciuchach? Zgadujemy, że dość często. Szczególnie jeśli były to popularne sieciówki. Właśnie dlatego ludzie pokochali lumpeksy, mogą kreować własny styl i jest prawie pewne, że nikogo innego w takich ciuchach nie spotkają na ulicy. Czy ty lubisz jeśli twoje stylizacje są niepowtarzalne? Jeśli tak to second-hand to świetne miejsce dla Ciebie. Dlaczego jeszcze warto robić zakupy w lumpeksach? Przede wszystkim jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć ubrania z rewelacyjnym składem. Przykładowo sweter ze 100% kaszmiru za 30 czy 40 zł, to praktycznie żaden wydatek porównując ceny swetrów u projektantów (300-700 zł). Nie tylko kaszmir, bo znajdziesz też świetnej jakości bawełniane rzeczy, czy ubrania z prawdziwej wełny różnego rodzaju w tym wełny merynosowej, czy prawdziwe jeansy bez żadnych domieszek. Lumpeks pozwala na kreatywność, umożliwia tworzenie niepowtarzalnych kreacji, zabawy modą, a także zarobku. O tym, jak można zarabiać na rzeczach używanych, pisaliśmy już w innym artykule. Zalety, zaletami, ale czy lumpeksy mają jakieś wady?

Nic nie jest idealne, czyli wady sklepów z odzieżą używaną

Tak jak nie ma róży bez kolców, tak nie ma lumpeksów bez wad. Możemy pisać, że zakupy w lumpeksach są cudowne, oszczędne i przynoszą wiele radości, ale trzeba też szczerze przyznać, że lumpeksy mają wady. Jeśli chodzi o second-handy stacjonarne, to dla wielu osób największą wadą jest brak możliwości płatności kartą, czy ogromne kolejki w dniu dostawy i na wyprzedażach. Z kolei równo znacznie dla second-handu online i lumpeksu stacjonarnego mniejszą, ale wciąż wadą jest fakt, że rzecz, która Ci się spodoba, może szybko zniknąć. A także to, że coś, co wpadnie Ci w oko może okazać się w rozmiarze, który nie będzie Ci pasował.

Second-hand online i lumpeks stacjonarny – czym się różnią?

W teorii zasada działania w obu przypadkach jest taka sama. W praktyce jednak second-hand online różni się znacząco pod względem formy zakupów. Dla niektórych osób te różnice są bardzo pozytywne, ponieważ second-handy online nie mają kolejek, ani tłumów podczas wyprzedaży. Nie trzeba też dojeżdżać i tracić czasu na przemieszczanie się z lumpeksu do lumpeksu i co oczywiste można płacić kartą. Natomiast lumpeksy stacjonarne gwarantują Ci możliwość przymierzenia ubrań, dotknięcie ich, czy dogłębnego sprawdzenia rzeczy pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *