Ubrania handmade z lumpeksu i kreatywne wykorzystanie dodatków!

Ubrania handmade z lumpeksu i kreatywne wykorzystanie dodatków!

Lumpeks to kopalnia perełek, niepowtarzalnych ubrań i ciekawych dodatków. Jeśli masz dar i obsługa maszyny do szycia nie powoduje u Ciebie dreszczu na plecach, a wywołuje ekscytację i wprawia w radosny nastrój to znak, że powinnaś to wykorzystać i stworzyć coś z niczego. A praktycznie nadać nowe, zupełnie inne życie ubraniom z drugiej ręki!

Lumpeks – kopalnia materiałów na rzeczy handmade

W second-hand jesteś w stanie znaleźć naprawdę wszystko. Nie tylko ubrania, ale także różne dodatki; paski, biżuterię, czy ozdoby do włosów. Wiele lumpeksów oferuje również różnego rodzaju materiały, czy tekstylia pościelowe. Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jakie cuda można stworzyć, wykorzystując rzeczy dostępne w lumpeksie? Oprócz oszczędzania pieniędzy i chęci dokładania eko cegiełki, najczęstszym powodem odwiedzania lumpeksów jest chęć kreowania własnego stylu. Stylu, którego nie spotka się na ulicy tak, jak w większości przypadków po zakupach w sieciówkach. Lumpeks to jednak również świetne miejsce, żeby stworzyć coś z niczego. Jedyne co będzie ci do tego potrzebne to umiejętność posługiwania się maszyną do szycia, możesz również spróbować szyć ręcznie, jednak to zdecydowanie będzie twardszy orzech do zgryzienia. Dzięki możliwościom, jakie daje lumpeks, czyli czasami kupowania po 1,2 czy 3 zł za sztukę możesz stworzyć niebanalne rzeczy. Przerabiając je, lub szyjąc na nowo z materiałów, które uda ci się pozyskać. W ten sposób możesz nie tylko dać nowe życie używanym ubraniom, ale również na tym zarobić.

Jak zarabiać na ubraniach z lumpeksu?

Jedną z możliwości zarobku jest po prostu odsprzedaż kupionych rzeczy.  Może to być hurtownia odzieży używanej TekStylowo.pl, czy rzeczy kupione w lumpeksie stacjonarnym za bezcen. O tym gdzie możesz sprzedawać swoje ubrania, pisaliśmy już na blogu. Dlatego dzisiaj skupimy się na tym, jak możesz przerobić i zarobić, tworząc zupełnie nowe ciuchy. Jedyną rzeczą, która ogranicza Cię w tworzeniu kreacji, będzie twoja wyobraźnia. Czego potrzebujesz do stworzenia ubrania? W zasadzie niewiele, bo wystarczy maszyna do szycia i zapas ubrań, materiału, tkanin kupionych w lumpeksie. Druga rzecz to podstawowa znajomość z budowy ubrań, robienia wykroju i techniki łączenia poszczególnych elementów. Wiedza jest dostępna w Internecie za darmo, więc nie musisz się obawiać, że na samym początku będziesz musiała inwestować pieniądze w jakieś kursy. Pamiętaj również, że przerabiając odzież, możesz bazować na gotowym produkcie. Przykładowo zwykły biały T-shirt ozdobić patchworkiem, naszywkami, ciekawym wzorem malowanym ręcznie. Jest mnóstwo sposobów na to, aby stworzyć niepowtarzalne ubrania z czegoś, co uda ci się znaleźć second-hand. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby od razu tworzyć ciuchy, to możesz zacząć od dodatków. Kolczyki stworzone z guzików, brelok do kluczy z tasiemki, czy opaska do włosów wykonana z bawełnianej koszulki. Możliwości jest naprawdę wiele i tak jak już wspomnieliśmy, nie musisz być technikiem szycia, aby stworzyć coś ciekawego.

Co jeszcze można stworzyć z rzeczy znalezionych w lumpeksie?

Jeśli jesteśmy w przy temacie przerabianie ubrań, to warto również wspomnieć o tym, do czego możesz wykorzystać znalezione w lumpeksie rzeczy. A niekoniecznie muszą być to ubrania, bo tak jak wspominaliśmy w second-hand znajdziesz wszystko; korale, koraliki, bransoletki, kolczyki, paski, czy inne dodatki. Wszystko to możesz wykorzystać do tworzenia ciekawych kompozycji i ozdabiania rzeczy użytkowych. Przykładowo korale można wykorzystać do stworzenia obrazu, kolczyki, bransoletki i gadżety do stworzenia unikatowej podstawy lampy, czy ozdobienia ramki na zdjęcia. To jak wykorzystasz dane rzeczy, zależy tak naprawdę od Twojej pomysłowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *