Moda z lumpeksu na salonach – gwiazdy też ubierają się w lumpeksie

Moda z lumpeksu na salonach – gwiazdy też ubierają się w lumpeksie

Myślisz, że gwiazdy na czerwonym dywanie i ściankach pozują tylko w ciuchach od znanych projektantów, które kosztują tyle, co nowy samochód albo i lepiej? Nic bardziej mylnego! Znane osobistości z ekranów również kupują w lumpeksach i chętnie się do tego przyznają. Jakie gwiazdy i czego najczęściej szukają, a przede wszystkim, w jakich lumpeksach się ubierają?

Kreacje z lumpeksu w gwiazdorskiej obsadzie, czyli jakie znane osoby kupują w lumpeksach?

Kilkanaście lat temu ubieranie się w lumpeksie było wstydem dla przeciętnego człowieka, a już nie wspominając o tym, aby jakaś znana osobistość przyznała się publicznie, że ubiera się w lumpeksie. Jak widzimy, czasy się zmieniły, ale przede wszystkim zmieniła się też jakość lumpeksów, które obecnie w niczym nie przypominają już tych śmierdzących ze szmatami szmateksów. Lumpeksy i vintage shopy możemy teraz nazywać butikami z odzieżą używaną, gdzie wszystko jest pięknie posegregowane i poukładane, a ekspozycja przypomina z reguły dobry butik niż lumpeksy, które w pamięci mają osoby ze starszych roczników.

Wśród gwiazd dominują vintage shopy, sprawdzone lumpeksy w Warszawie i innych większych miejscowościach, a także zagraniczne charity shops i lumpeksy w Londynie, czy Barcelonie. W tych najczęściej swoich perełek szuka Małgorzata Kożuchowska. Gwiazd, które publicznie przyznają, że moda z lumpeksu, to idealna harmonia w myśl życia zero waste i szansa na zdobycie niepowtarzalnych perełek jest więcej. Najbardziej znane, które chętnie promują zakupy w second-hand to Maffashion, Edyta Herbuś, Agnieszka Włodarczyk, Karolina Malinowska, czy Monika Brodka. Chętnie dzieli się tym również Maja Sablewska, która w jednym z wywiadów przyznała, że:

Kocham second handy. Ja potrafię tam grzebać po parę godzin, mam to po mojej mamie, która co środę jest w swoim ulubionym lumpeksie – cytat party.pl

Jednak nie tylko polskie gwiazdy lubią kupować w lumpeksach i chętnie się do tego przyznają. Wśród wielbicielek zakupów odzieży używanej z drugiej ręki znajdują się również;
Julia Roberts, Emma Watson, Courtney Michelle Harrison (Courtney Love), Kylie Minogue, Shakira, Drew Barrymore, czy Alice Cooper. Oczywiście lista mogłaby być naprawdę spora, ale przecież nie będziemy wymieniać każdego. Natomiast jako ciekawostkę wtrącimy tylko, że jeśli będziesz miała kiedyś okazję odwiedzić Arizonę, to w Phoenix znajduje się lumpeks samego Alice Coopera.

Dlaczego gwiazdy wybierają lumpeksy?

Większość znanych osób przecież nie narzeka na brak pieniędzy, zatem dlaczego chodzą do lumpeksów? Po pierwsze łamią stereotypy, bo lumpeksy są dla każdego. Niezależnie od grubości portfela. Druga rzecz to idealny pomysł na promowanie idei zero waste, która oczywiście nie towarzyszy wszystkim gwiazdom, jednak sporej większości tak. Kolejnym argumentem, który może przytoczyć to fakt, że gwiazdy również kochają szperać i szukać modowych perełek, które kupią za grosze. Jak wyznała w jednym z wywiadów dla Party.pl Agnieszka Włodarczyk:

Nie sztuka wydać kupę pieniędzy i wyglądać oryginalnie, można też wydać 10 zł i też wyglądać oryginalnie.

Zdecydowanie zgadzamy się ze słowami P. Agnieszki. Nie cena naszej stylizacji, a jej umiejętne zestawienie sprawia, że możemy wyglądać, jak milion dolarów nie wydając na zestaw nawet 100 złotych!

Jak kupować w lumpeksie, żeby stworzyć kreację jak z czerwonego dywanu?

Szukaj inspiracji wśród gwiazd, to najlepsza droga do tworzenia kreacji. Nie zapomnij jednak, aby całość definiowała Twój własny styl. Druga rada to kupowanie oryginalnych ubrań i wcale nie mamy tu na myśli światowych producentów, a rzeczy o niepowtarzalnym kroju, ciekawym zestawieniu materiałów, czy dodatków. Inspiracji możesz szukać także na światowych wybiegach mody. Gwarantujemy Ci, że jeszcze nie raz będziesz zaskoczona, że rzeczy z wybiegów albo masz w swojej szafie, albo w szafie mamy, czy babci! W modzie wszystko wraca. W lekko zmienionej formie, innych kolorach, czy fasonach, ale wraca. Oczywiście nie zapominaj o totalnych basicach, które nigdy nie wychodzą z mody; ramoneska, kurtka dżinsowa, proste dżinsy, czy torebka na złotym łańcuszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *