Hurtownia odzieży używanej – jak znaleźć tę idealną?

Hurtownia odzieży używanej – jak znaleźć tę idealną?

Dobra hurtownia odzieży używanej, to połowa sukcesu. Na drugą musisz zapracować sam, jednak, żeby znaleźć tę najlepszą hurtownię również trzeba włożyć w poszukiwania trochę pracy. Otwierasz lumpeks, a może już go prowadzisz? Jesteś zadowolony ze swojej hurtowni? Jeśli nie, to dzisiaj przeczytasz, jak znaleźć dobrą hurtownię odzieży używanej i na co zwracać uwagę przy wyborze.

Hurtownia odzieży używanej – dobra czyli jaka?

Odpowiedź wcale nie jest łatwa, ponieważ każdy ma inne oczekiwania, potrzeby i wymagania. A także wizję tego, jak chciałby, aby jego second-hand funkcjonował. Co więcej, różne potrzeby mogą występować zależnie od typu lumpeksu. Czy jest to lumpeks online, czy stacjonarny? Nie można zapominać, że klienci i ich potrzeby mogą być rozbieżne, jeśli chodzi o zakupy stacjonarne, a internetowe. Natomiast istnieje kilka wskazówek, które będą dla Ciebie pomocne przy wyborze hurtowni z odzieżą używaną, niezależnie od rodzaju lumpeksu, jaki zamierzasz otworzyć lub już prowadzisz.

Dobra hurtownia to taka, która odpowiada na Twoje potrzeby. Co jednak sprawia, że hurtownię rzeczywiście można nazwać dobrą? Twoje potrzeby, a także innych klientów to jedno. A drugie natomiast to całokształt hurtowni i towar, jakim dysponuje. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy hurtownia odzieży używanej ma w swojej ofercie dużo różnego asortymentu. Czyli daje Ci możliwość zakupu odzieży z różnych kategorii. Najczęściej asortyment podzielony jest na trzy główne działy, czyli odzież damską męską i dziecięcą, a do tego inne podkategorie. Dobra hurtownia odzieży używanej to taka, w której zakupy sprawią, że za pomocą jednego boxa zatowarujesz cały swój sklep. To oczywiście nie wszystko, bo przede wszystkim liczy się jakość towaru I gatunek jego sklasyfikowania. Co już nieraz poruszaliśmy na blogu, największym zainteresowaniem wśród właścicieli lumpeksów, a także ich klientów cieszy się odzież typu cream i ubrania selekcjonowane z gatunku pierwszego.

Jeśli w hurtowni możesz nabyć paczki pakowane w miksie, to jest to dla ciebie bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ z reguły już w takich boksach, czy big bagach (hurtownie nazywają różnie) znajdziesz miks asortymentu, który będzie nie tylko służy do zatowarowania sklepu, ale również umożliwi Ci urozmaicenie oferty o dodatkowe artykuły takie jak na przykład tekstylia domowe, torebki, czy buty. Zakup całej gamy asortymentu w jednym miejscu, to idealne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzasz czas i pieniądze. Dlaczego? Nie musisz jeździć po kilku hurtowniach i kompletować towaru dla każdego działu, a pieniądze oszczędzasz, ponieważ zakupy odzieży używanej w miksie z reguły są bardziej opłacalne opcją, niż kupowanie każdego rodzaju asortymentu osobno.

Doświadczenie i dostępność online

Poszukując sprawdzonej hurtowni, zwróć uwagę również na to jak długo działa w branży odzieży używanej. Myślisz, że nie jest to ważny punkt? Nic bardziej mylnego. Hurtownia z długim stażem działalności doskonale zdążyła poznać oczekiwania swoich klientów, a także preferencje zakupowe osób, które odwiedzają lumpeksy. Ponadto taka hurtownia ma wiele kontaktów biznesowych, sprawdzonych dostawców, a także wypracowane najlepsze sposoby obsługi klienta i dostarczania towaru. Kolejny aspekt to możliwość zakupów przez internet. Czyli wybierasz interesujący cię towar, składasz zamówienie, a asortyment zostaje dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres. Przy tego typu zamówienia zwróć uwagę, czy hurtownia oferuje możliwość zwrotów i czy są one darmowe.

Ważnymi aspektami przy wyborze dobrej hurtowni są jeszcze takie rzeczy jak bezproblemowa obsługa, stały kontakt telefoniczny lub mailowy, czy świetnie zorganizowane dostawy towaru. Jeśli zamierzasz kupić odzież selekcjonowaną, a zakładamy, że stanowi dużą część Twojego asortymentu to zwróć uwagę na to, czy hurtownia sama selekcjonuje odzież, czy otrzymuje już gotowe paczki. Ostatnia rzecz to możliwość zakupów na preferencyjnych warunkach. Czyli wszelkie rabaty i promocje, a także możliwość negocjacji cen przy dużych zakupach.

Pamiętaj, dobra hurtownia odzieży używanej i wysokiej jakości asortyment, to połowa Twojego sukcesu w tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *