Hurtownia odzieży używanej – kupować online, czy samemu jeździć po towar?

Hurtownia odzieży używanej – kupować online, czy samemu jeździć po towar?

Planujesz otworzyć swój własny second-hand i nie do końca wiesz skąd pozyskiwać odzież używaną? A może Twój sklep już działa, jednak zastanawiasz się nad zmianą dostawcy? Dzisiaj wspólnie zastanowimy się nad tym, gdzie warto zaopatrywać się w odzież używaną do lumpeksów.

Co mam do wyboru?

Możesz zdecydować się na zaopatrywanie w tradycyjnej, stacjonarnej hurtowni odzieży używanej lub wybrać nowocześniejszą, internetową opcję. Oba rozwiązania działają na nieco innych zasadach. Które z nich jest lepsze?

Stacjonarna hurtownia odzieży używanej

Pierwszym wyjściem jest poszukanie stacjonarnych hurtowni znajdujących się w Twojej okolicy. Sporządź listę interesujących Cię miejsc i koniecznie zapisz sobie ich lokalizacje. Następnie musisz rozważyć jedną istotną kwestię – czy jesteś w stanie samodzielnie jeździć i przewozić towar? Jeżeli nie, upewnij się, że rozważane przez Ciebie hurtownie oferują możliwość transportu. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie opinii o interesujących Cię placówkach w internecie. Po wykonaniu tych wszystkich kroków przyszedł czas na odwiedzenie tych miejsc.

Pamiętaj, że każde z nich może działać na nieco innych zasadach. Upewnij się zatem jakiego gatunku odzież możesz zakupić w danym miejscu. Koniecznie dowiedz się również, kiedy hurtownia realizuje dostawy.

Internetowa hurtownia odzieży używanej

Drugą opcją jest wybór hurtowni internetowej. W sieci możemy znaleźć mnóstwo hurtowni do wyboru i w przeciwieństwie do miejsc stacjonarnych, w tym wypadku nie musimy ograniczać się do ich lokalizacji. Dzięki temu, mamy naprawdę spory wybór i szansę na to, by znaleźć hurtownię, która spełni nasze wszystkie potrzeby i oczekiwania. Co więcej, uniknięcie dojazdów jest niezwykle wygodną opcją. Koniec z traceniem czasu na stanie w korkach!

Kolejną dużą zaletą takiej hurtowni jest to, że działa ona przez całą dobę! Dzięki temu nie musisz dostosowywać się do godzin otwarcia jakiegoś miejsca. Możesz przeglądać ofertę i zamawiać odzież używaną, kiedy tylko masz na to ochotę.

Nie musisz się również martwić sposobem płatności. Zdecydowana większość hurtowni internetowych oferuje różne metody płatności, w tym nawet płatność przy odbiorze.

Którą opcję wybrać, by nasz second-hand zgromadził zadowolonych klientów?

Naszym zdaniem o wiele lepszą i wygodniejszą opcją jest zaopatrywanie się w internetowej hurtowni odzieży używanej. Jednak to Ty sam musisz zdecydować, która opcja lepiej spełni Twoje potrzeby. Co więcej, nie musisz przecież ograniczać się tylko do jednego miejsca. Możesz zatem sprawdzić oba typy hurtowni i przekonać się na własnej skórze, który z nich bardziej Ci odpowiada. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru hurtowni?

Oczywiście ceny towarów, daty i godziny dostaw są niezwykle istotne. Pamiętaj jednak, że Twój second-hand ma zadowolić klientów! Z tego względu musisz poważnie rozważyć, jaki typ towaru chcesz sprzedawać. Lepszym wyjściem jest zakup nieco droższej, ale lepszej jakościowo odzieży używanej. Obecnie w Polsce najpopularniejsza jest odzież typu Cream lub wyroby I gatunku. O obu tych klasyfikacjach możesz przeczytać w naszych pozostałych artykułach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *