Kwadrans z modą – ubrania na lato

Kwadrans z modą – ubrania na lato

 

To już drugi odcinek z serii „Kwadrans z modą” zrealizowany przez Telewizję Śląską w naszym sklepie TekStylowo! Tym razem stylistka Karolina Matlachowska wraz z dziennikarką Katarzyną Siwczyk rozmawiają na tematy związane z letnim doborem ubrań. Wysokie temperatury niekiedy nie są naszym sprzymierzeńcem – wręcz przeciwnie – jest to dodatkowe utrudnienie w kompletowaniu stylizacji na daną okazję. Jak sobie z tym poradzić?

 

Jak wspominały prowadzące w pierwszym odcinku z serii “Kwadrans z modą” (więcej o nim znajdziecie w poprzednim wpisie na naszym blogu!), ważne jest to, aby nasza garderoba składała się w dużej mierze z klasyków. Takie ponadczasowe ubrania można w łatwy sposób zestawić z popularnymi obecnie dodatkami, nadając im zupełnie inny wymiar i charakter. Dobranie w ten sposób części garderoby i perełek modowych znalezionych w sklepach z używaną odzieżą może znacząco unowocześnić nasz styl i dać mu nowe życie za niewielkie pieniądze!

 

Letnie stylizacje

Wakacyjna moda nieodłącznie kojarzy się nam z jasnymi, kolorowymi i zwiewnymi strojami. Gdy na zewnątrz panuje upał, tego typu ubrania wydają się być jedynym słusznym wyborem. Latem warto postawić na wzory, aby urozmaicić nasz wygląd. Dużą popularnością cieszą się pasy – nie tylko te marynarskie, chociaż nieodłącznie kojarzą się nam z wakacjami nad morzem, ale i także „zwykłe”, tradycyjne wzory o cieńszych pasach. Jak mówi Karolina Matlachowska, ten klasyczny wzór „zawsze się obroni”. Co więcej, odpowiednie dodatki potrafią całkowicie odmienić stylizację i nadać jej innego charakteru, w zależności od naszych potrzeb, preferencji i gustu.

 

Dobrym przykładem przytoczonym przez stylistkę jest także dobór sukienki. Mocno wzorzyste, kolorowe stroje dają pewnego rodzaju „świeżość”. To, jaki wzór sukienki wybierzemy, zależy tylko od nas samych – od tego, co się nam podoba i w czym się dobrze czujemy. Przykładem podanym przez Karolinę Matlachowską jest choćby to, że kobiety o silnych charakterach wybierają często nieco inny styl, bardziej męski i niekoniecznie będą dobrze czuły się w kwiecistych, kolorowych wzorach. W procesie doboru ubrań wiele zależy od naszych własnych preferencji. A – jak mówi Karolina – każda z nas jest w stanie znaleźć sukienkę, w której będzie się czuła dobrze, kobieco. Odwiedziny w second-handach mogą zaowocować znalezieniem tej idealnej części ubioru i to na dodatek za niewielkie pieniądze.

 

A co jeśli wakacyjne upały powoli zaczynają ustępować miejsca chłodnym wieczorom? Te same sukienki noszone w lecie z powodzeniem możemy ubrać jesienną porą. W tym wypadku zestawiamy lekką, wzorzystą sukienkę z cięższymi dodatkami – letnie buty zastępujemy innym obuwiem, na przykład martensami, co całkowicie odmieni charakter naszego ubioru.

 

Dresscode a upały

Przy kompletowaniu swojej garderoby ważne jest przede wszystkim dobranie stroju do okazji. To, w jaki sposób się ubierzemy, zależy od miejsca, do którego chcemy się udać. W tym sezonie modne są dłuższe sukienki – na przykład 7/8 i dłuższe! Sukienki i spódnice takiej długości niosą zupełnie inny wydźwięk w porównaniu do tych przed kolano.

Dużo zależy też od dresscode’u obowiązującego w naszym miejscu pracy. W wielu zawodach wręcz mile widziane jest eksperymentowanie z ubiorem (jak na przykład w branży graficznej); jednak w przypadku innych zawodów powinniśmy się dostosować do panujących wymogów, chociażby pracując w biurze. 

 

To, czy będziemy się stosować do wyżej wymienionych rad, zależy tylko od nas samych. Nie zapominajmy, że w procesie doboru i kompletowania garderoby ważne jest przede wszystkim to, jak same i sami się czujemy! Nasza wygoda i samopoczucie są tu najważniejsze. I tym powinniśmy się kierować. 

 

 Po inne ciekawostki zapraszamy do oglądania!

Jak wystrzegać się ubraniowych faux pas? Co jest kiczowate? Dla kogo jest dżins? I przede wszystkim… Co wraca do łask tego lata? Te i inne kwestie omawiają Katarzyna Siwczyk wraz z Karoliną Matlachowską w drugim odcinku z serii “Kwadrans z modą”, w którym możecie dowiedzieć się jeszcze więcej o tajnikach doboru ubrań w wakacje. W materiale znajdziecie również przykładowe stylizacje skompletowane z części garderoby dostępnych w naszym sklepie. Serdecznie zapraszamy! 

 

Do zobaczenia w kolejnym odcinku za dwa tygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *