Hurtownia odzieży używanej zamiast lumpeksu? Sprawdź, czy to dobry pomysł na biznes

Hurtownia odzieży używanej zamiast lumpeksu? Sprawdź, czy to dobry pomysł na biznes

Zapewne wiesz, że rynek odzieży używanej w Polsce jest niezwykle rozwinięty. Znajdziesz masę lumpeksów w dużych i małych miasteczkach. Popularne są także sklepy online. Powstaje nawet coraz więcej aplikacji, które umożliwiają sprzedaż ubrań używanych.

Widzisz więc, że konkurencja jest spora. W takim razie może powinna powstać nowa hurtownia odzieży używanej, która te lumpeksy zaopatrzy? Jednak, czy taki biznes byłby opłacalny i łatwy do zrealizowania?

Hurtownia odzieży używanej? Sam pomysł to nie wszystko!

Może Ci się wydawać, że dobry pomysł i pasja, wystarczą, byś otworzył hurtownię odzieży używanej. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Musisz wiedzieć, że dobrze działający biznes wymaga działań w różnych dziedzinach. W przypadku hurtowni będziesz musiał zajmować się zaopatrzeniem, logistyką i sprzedażą. Nie zapomnij także o marketingu, dzięki któremu przyciągniesz do siebie lumpeksy.

Bez pieniędzy ani rusz

Zdajesz sobie pewnie sprawę, że żaden biznes nie powstanie bez pieniędzy. Musisz kupić lub wynająć lokal, wyremontować go i odpowiednio dostosować do swoich potrzeb. Nie możesz także pominąć strony internetowej. Bez niej w obecnych czasach, stworzenie prosperującego biznesu będzie praktycznie niemożliwe.

Nie zapominaj również o kosztach stałych, które będziesz musiał ponosić co miesiąc. Pośród nich znajdą się opłaty za wynajem lokalu, koszty eksploatacyjne, ZUS i księgową. Co więcej, musisz także przeznaczyć trochę gotówki na swój marketing.

Jednak najważniejszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest zakup dobrego towaru. Nie powinieneś na nim oszczędzać. Jaki towar wybrać, by spełnił oczekiwania lumpeksów i ich klientów?

Jak wybrać odpowiedni towar?

Obecnie, największą popularnością pośród klientów cieszą się ubrania cream i 1 gatunku. Wybierając towar, zwróć także uwagę na to, czy wpasowuje się on w obecne trendy. Co więcej, odzież znanych i cenionych marek zawsze przyciągnie do Ciebie klientów.

Do wyboru masz 3 typy towarów – odzież sortowaną, odzież niesortowaną i ubrania z outletów. Więcej na ich temat możesz przeczytać w naszym artykule. Jednak u jakiego źródła powinieneś się zaopatrywać?

Znajdź odpowiednie źródło

W Polsce największą popularnością cieszą się ubrania z Wielkiej Brytanii, Włoch, Skandynawii i Stanów Zjednoczonych. Import odzieży ze Stanów jest jednak bardzo drogi.

Po zdecydowaniu się na dany kraj możesz w końcu rozpocząć poszukiwania dostawców. Najłatwiejszą i stosunkowo szybką opcją będzie znalezienie ich przez Internet. Możesz również odwiedzić dany kraj i poszukać dostawców na żywo. Uważaj jednak na bariery językowe!

Jak nowa hurtownia odzieży używanej ma przyciągnąć klientów?

Wiesz już, że istnieje mnóstwo lumpeksów, które zaopatrują się w hurtowniach odzieży używanej. Jednak, co powinieneś zrobić, by Twoja, nowo powstała hurtownia, przekonała do siebie klientów?

Przede wszystkim nie oszczędzaj na marketingu. Musisz odpowiednio rozreklamować swoją hurtownię odzieży używanej i pokazać światu, że warto pozyskiwać z niej towar.

Dodatkowo możesz samodzielnie napisać lub odwiedzić okoliczne lumpeksy i zaproponować im współpracę. Jeżeli uda Ci się ją nawiązać i zyskasz kilku zadowolonych klientów, koniecznie poproś ich, by napisali o Tobie opinię. Będziesz mógł ją później użyć na swojej stronie internetowej. W ten sposób pokażesz innym, że współpraca z Tobą jest opłacalną przyjemnością.

Hurtownia odzieży używanej zamiast kolejnego lumpeksu?

Widzisz więc, że stworzenie hurtowni odzieży używanej nie jest aż tak proste. Tyczy się to jednak każdego biznesu. Jeżeli uważasz, że tego typu zajęcie, będzie sprawiać Ci przyjemność, powinieneś faktycznie je rozważyć. Dobrze prowadzona hurtownia odzieży używanej, która oferuje świetny towar, z pewnością może być opłacalnym biznesem. Wystarczy tylko chcieć i poświęcić trochę czasu na stworzenie biznes planu i znalezienie dobrego dostawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *