1 box, dzięki któremu otworzysz internetowy sklep z odzieżą używaną

1 box, dzięki któremu otworzysz internetowy sklep z odzieżą używaną

A gdyby tak wystarczył jeden box, żeby otworzyć swój sklep z odzieżą używaną. Skorzystałbyś? Jeden box z pełnym asortymentem, dzięki któremu możesz zacząć sprzedawać i zarabiać. Chcesz wiedzieć jak? Jak założyć lumpeks internetowy, jak zacząć działać i sprawdzić swój pomysł na biznes? Nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej!

Odzież używana – sprzedaż bez działalności gospodarczej?

Tak, to jest możliwe! Dzięki ustawie Prawo przedsiębiorców wprowadzonemu 30 kwietnia 2018 roku. Jest to możliwość prowadzenia biznesu bez konieczności rejestrowania się w CEiDG. Oczywiście trzeba spełniać określone warunki np. w minionych 5 latach nie prowadziłeś działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEiDG. Natomiast plusów jest bardzo dużo. Między innymi to, że możesz spróbować swoich sił w branży odzieży używanej. Pamiętaj tylko o tym, że Twój miesięczny dochód ze sprzedaży przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia. W 2021 roku limit wynosi 1400 zł.

Jak założyć sklep z odzieżą używaną online?

Przemyśl, czy chcesz stworzyć sklep samemu, czy komuś zlecić. Następny krok to wybór oprogramowania (silnik sklepu), na którym zostanie postawiony. Najprostsze rozwiązanie to skorzystanie z gotowych rozwiązań, czyli np. Shopper, Shoplo itp. Jeśli jednak nie chcesz płacić za gotowy sklep, możesz spróbować stworzyć go samemu. Wykorzystaj do tego WrordPress i wtyczkę Woocommerce. Kolejna rzecz to nazwa sklepu, pomysł na budowę, kolorystykę, czy funkcjonalność. Ważne są tutaj rzeczy techniczne, aby wszystko sprawnie działało, a klienci mogli robić wygodnie zakupy.

Przed funkcjonowaniem sklepu, nie zapomnij o takich rzeczach jak regulamin, polityka prywatności i wszystko to, co związane z bezpiecznymi zakupami. Bramki płatności również. W skrócie:

 • Nazwa, domena, hosting, SSL.
 • Wybór silnika sklepu, integracje i wdrożenie.
 • Dodanie produktów, treści, seo.

Kiedy szkielet strony będzie gotowy, a funkcjonalność sklepu w pełni przygotowana i bezpieczna dla klientów, dodaj produktu i zacznij promować swój sklep z odzieżą używaną.

Boxy pełne odzieży. Gotowe na zatowarowanie Twojego lumpeksu!

Nasze modowe boksy cieszą się uznaniem klientek i klientów, bo zawierają pełen asortyment ręcznie selekcjonowanej odzieży. Zarówno w sprzedaży dla osób prywatnych, jak i właścicieli sklepów z odzieżą używaną. Jeśli jeszcze nie masz swojego boxa, to czas to zmienić. Jeden box wystarczy, żeby zacząć prowadzić własny lumpeks online. Dostępny w trzech wariantach wagowych:

 • 160 kg
 • 80 kg
 • 40 kg

Jak przygotowujemy ubrania?

Każda sztuka odzieży jest przez nas selekcjonowana ręcznie i segregowana. Ponadto ubrania selekcjonujemy sezonami. Następnie tworzymy mix odzieży, który czeka na Ciebie! Będzie zawierał ubrania adekwatne do danej pory roku. Jeśli zamówisz box w sezonie jesień/zima, takie ubrania otrzymasz. W sezonie wiosna/lato również ubrania dla tego sezonu. W naszych social mediach i na stronie informujemy o początku danego sezonu.

Kupujesz box, robisz zdjęcia, dodajesz i sprzedajesz. Proste prawda? Tylko pamiętaj o szczegółach! W Internecie oprócz słów to dobre zdjęcia zachęcają do zakupów!

Czas na sprzedaż odzieży używanej – gdzie się reklamować?

Zanim stwierdzisz, że szkoda Ci pieniędzy na reklamy, to spróbuj darmowych metod. Zaczniemy od darmowych sposobów na reklamę. Są dobre i działają. Jednak musisz poświęcić trochę czasu i zaangażować się w życie wirtualne. Gdzie możesz za darmo reklamować swój biznes?

 • Instagram,
 • Facebook,
 • Snapchat,
 • Pinterest,
 • Fora Internetowe,
 • Blogi modowe.

Fanpage na Facebooku, to jedna z opcji darmowej reklamy. Jednak zabierz się za niego wtedy, kiedy na stronie będziesz mieć produkty i ciekawe artykuły, którymi można dzielić się w social mediach. Sprawdź konkurencję. Wyróżnij swój fanpage. Chcesz poznać więcej pomysłów na darmową i płatną reklamę lumpeksu? Przygotowaliśmy już dla Ciebie garść informacji, a znajdziesz je we wpisie: Jak reklamować second-hand w Internecie?

Nie chcesz zakładać sklepu internetowego? Wypróbuj inne możliwości sprzedaży odzieży używanej. Jest ich naprawdę sporo! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *