Czyściwo bawełniane – do czego można je wykorzystać?

Czyściwo bawełniane – do czego można je wykorzystać?

Czyściwo bawełniane jest produktem niezbędnym w zakładach przemysłowych. Najczęściej używa się go w fabrykach i warsztatach samochodowych, czyli miejscach, w których korzysta się ze smarów, farb, czy np. olejów. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie zastosowania także poza tymi placówkami.

Czym właściwie jest czyściwo bawełniane?

Czyściwo bawełniane wytwarza się z odzieży używanej. To, które dostępne jest w naszej hurtowni, jest wcześniej odpowiednio selekcjonowane i sortowane. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie posiada, żadnych zamków, mankietów, guzików, zatrzasków, czy innych elementów, które mogłyby uszkodzić czyszczoną przez Ciebie powierzchnię.

Nasze czyściwo jest wykonane w 100% z bawełny. Sprzedajemy je w uniwersalnym rozmiarze 60 × 60 cm. Warto również wspomnieć, że bawełna posiada wysokie właściwości absorpcyjne. To właśnie dzięki nim, takie czyściwo jest niesamowicie użyteczne.

Możesz zdecydować się na białe lub kolorowe czyściwo bawełniane. Dla wygody naszych klientów, takie czyściwo prasujemy i pakujemy w 10-kilogramowe opakowania. Jednorazowo możesz kupić 1, 5, 10, 30, 50, a nawet 70 takich opakowań. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Z jakich materiałów wytwarza się czyściwo?

Czyściwo tworzy się z wcześniej posortowanej, odzieży używanej. Do jego wytwarzania najczęściej wykorzystuje się odzież bawełnianą, trykot cienki i gruby, prześcieradła, ręczniki i szlafroki.

Do czego wykorzystać czyściwo bawełniane?

Tak jak już wspominaliśmy, takie czyściwo dobrze absorbuje płyny. Z tego względu, można je wykorzystać w wielu miejscach. Przyda się do czyszczenia lub wycierania różnych powierzchni z olejów, farb i innych substancji. Sprawdzi się zatem w przemyśle, a szczególnie w branży motoryzacyjnej, spożywczej i logistycznej.

Głównie używa się go do mycia i polerowania różnych powierzchni, czyszczenia maszyn i narzędzi, a nawet wycierania kurzu. Z tych właśnie względów, takie czyściwo będzie niezbędnym elementem pracy każdej firmy sprzątającej.

Dodatkowo możesz wykorzystać je do zabezpieczenia powierzchni lub przedmiotów np. w trakcie przeprowadzki. Może być również świetnym i ekologicznym wypełniaczem do paczek.

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli pracujesz na jasnych powierzchniach, powinieneś zdecydować się na czyściwo białe. Kolorowe czyściwo przy kontakcie z różnymi chemikaliami lub rozpuszczalnikami mogłoby zabarwić Twoją powierzchnię pracy!

Czyściwo bawełniane – podsumowanie

Teraz wiesz już, czym właściwie jest czyściwo bawełniane. Jeżeli prowadzisz firmę i wiesz, że mogłoby Ci się przydać, skuś się i zamów je z naszej hurtowni! Na początku możesz zdecydować się na opakowanie 10-kilogramowe. Wtedy na własne oczy sprawdzisz, jak takie czyściwo może usprawnić i przyspieszyć pracę lub czyszczenie. Co więcej, czyściwo bawełniane świetnie sprawdzi się także w Twoim domu lub mieszkaniu! Widzisz więc, że jego zastosowanie jest naprawdę szerokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *