„Kwadrans z modą” w TekStylowo – Jak dobierać dodatki?

„Kwadrans z modą” w TekStylowo – Jak dobierać dodatki?

To już trzeci odcinek z serii „Kwadrans z modą” zrealizowany w sklepie TekStylowo przez Telewizję Śląską. Tym razem dotyczy on odpowiedniego doboru dodatków. Wbrew pozorom — nie jest to proste zadanie, ale równocześnie bardzo ważne. A możliwości wyboru mamy naprawdę dużo. Zapraszamy do lektury i oglądania!

Torebka pod kolor butów?

Kupno torebki to często inwestycja na lata, warto więc wiedzieć, w jaki sposób ją dobrać. Torebki przede wszystkim powinny być uniwersalne — mają pasować do całej naszej garderoby. Wśród nas z pewnością znajdą się miłośniczki, których szafy obfitują w wiele różnych alternatyw o odmiennych fasonach i różnych gamach kolorystycznych. Ile torebek powinniśmy posiadać, by z powodzeniem móc ubrać się na każdą okazję? Z odpowiedzią odsyłamy do pełnego odcinka, który znajdziecie na końcu artykułu.

Często słyszy się, że odpowiednio skompletowana stylizacja składa się z torebki i butów w podobnych odcieniach. Czy faktycznie taka zasada dalej obowiązuje? Czy powinniśmy się nią kierować? Stylistka Karolina Matlachowska tłumaczy, że torebka „może, ale nie musi” pasować do butów. Dziś mamy do czynienia z pewną ewolucją mody, która w rezultacie rządzi się nieco innymi zasadami. Obecnie stawiamy na tak zwany casual; swobodnie mieszamy style. Naprawdę wiele można zdziałać, zestawiając odpowiednie akcesoria ze sobą.

Co zamiast torebki? Nie zawsze ten element garderoby jest dobrą opcją, gdy na przykład wybieramy się na wycieczkę, czy dłuższe zakupy. Z powodzeniem można zastąpić ją plecakiem. Na półkach sklepowych mamy wiele różnych możliwości, które skutecznie dopełnią stylizacje, nadając im nowego wydźwięku. Warto też inwestować w różne dodatki. Duży ich wybór znajdziemy szczególnie w second-handach. To miejsca idealne na poszukiwanie niepowtarzalnych elementów garderoby.

Jak wygląda dobór akcesoriów w praktyce?

W materiale stworzonym przez Telewizję Śląską, stylistka Karolina Matlachowska i dziennikarka Katarzyna Siwczyk zaprezentowały stylizację stworzoną z białej koszuli o prostym, męskim kroju i czarnych rurek. Jak podkreślały prowadzące w poprzednich odcinkach (jeśli przegapiliście, to zapraszamy na odcinek o modzie letniej i o powodach, dla których ludzie kupują w second-handach!) – wszystko zależy od dodatków! Do tak utworzonej „bazy” możemy dobierać różne akcesoria, które odmieniają całkowicie charakter odzieży. Przy odpowiednim zestawieniu obuwia, biżuterii, a nawet kapelusza, mamy możliwość prezentowania się na różne, niekiedy całkowicie odmienne sposoby. Rezultatem są uniwersalne kreacje, które z powodzeniem zakładamy zarówno do pracy, jak i na festiwal, czy koncert.

Stylistka Karolina Matlachowska zdecydowanie zachęca do eksperymentowania z własnym ubiorem. Zmiana czarnych rurek i zestawienie wspomnianej wyżej białej bluzki z krótkimi spodenkami, a nawet kaloszami skutecznie odmieniają i nadają charakteru naszym kreacjom. Inaczej spięty pasek, szerszy lub węższy, który dodatkowo przewiążemy, idealnie sprawdzi się jako element wyróżniający się w zestawieniu z prostą sukienką.

W naszych szafach z pewnością znajdziemy także apaszki. Kiedyś bardzo modne, jedwabne akcesoria, których teraz szkoda się „pozbywać”. Te elementy garderoby wracają znowu jako modne uzupełnienie looku. Z powodzeniem zestawimy je z prostą torebką, przewiązując apaszkę na pasku, czy też jako uzupełnienie naszych zaplecionych fryzur.

Dodatki z TekStylowo w roli głównej

Stylizacje przedstawione w najnowszym odcinku “Kwadrans z modą” skompletowane zostały z przedmiotów dostępnych na terenie naszego sklepu. W materiale obecne są również inne przykłady niepowtarzalnych elementów garderoby, które z powodzeniem zestawić można zarówno z długimi, letnimi sukienkami, jak i eleganckimi spodniami. Wiele zależy od nas samych i naszych preferencji.

Dobór dodatków jest bardzo ważnym zadaniem. Jak było to wspomniane — nawet odmienny kolor biżuterii może wiele zdziałać i nadać odmiennego charakteru naszym ubraniom. Warto jest eksperymentować ze strojem, szukać inspiracji i perełek modowych. Już za niewielką cenę możemy oryginalnie się prezentować. W dzisiejszych czasach second-handy oferują wiele możliwości, co zobaczyć możecie w materiale poniżej.

Miłego oglądania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *