Kolejny “Kwadrans z modą” w TekStylowo – domowy dress-code i moda dla aktywnych

Kolejny “Kwadrans z modą” w TekStylowo – domowy dress-code i moda dla aktywnych

W tym tygodniu dostępny jest już czwarty odcinek z serii “Kwadransa z modą” zrealizowany przez Telewizję Śląską w jednym z naszych sklepów. Tym razem bohaterami są dresy, coraz częściej obecne w naszych garderobach. Nie da się ukryć, że moda ulega nieustannym zmianom, na co wpływ miała też pandemia. Wraz z upływem czasu zaczęliśmy odchodzić od ubierania dopasowanych, sztywnych garsonek. Stawiamy na wygodę, casualowy, sportowy styl – szczególnie w domowym zaciszu. I właśnie tematowi domowego dress-code’u poświęcona została rozmowa pomiędzy stylistką Karoliną Matlachowską i dziennikarką Katarzyną Siwczyk.

Moda obecna w pracy zdalnej

Można pokusić się o stwierdzenie, że zmiany w naszym codziennym ubiorze uległy przyspieszeniu w wyniku panującej globalnej sytuacji. Wiele elementów życia zawodowego zostało przeniesionych do mieszkań, przekształcając równocześnie kuchnie, salony czy sypialnie w “prawdziwe” biura. Praca oraz nauka zdalna sprawiły, że również sposoby, w jakie ubieramy się na co dzień, zmieniły się. Charakter i nastrój naszych domowych biur sprawiają, że nie musimy już stawiać wyłącznie na elegancję. Obecnie styl ten coraz częściej jest zastępowany poprzez wygodne outfity.

 

Mimo pewnego rozluźnienia w dress-codzie (i, wręcz dosłownie, ubierania dresów do pracy!), nadal chcemy wyglądać ładnie i schludnie, szczególnie w przypadku regularnie odbywających się wideokonferencji w naszych firmach czy szkołach. Stylistka Karolina Matlachowska wspomina, że w swojej pracy często spotyka się z tym, iż duża część naszej garderoby to ubrania tzw. “domowe”. Charakteryzują się one tym, że poprzednio należały do stałych elementów stylizacji, ale obecnie nie pokazujemy się w nich publicznie, ponieważ są już zwyczajnie… zniszczone i nie nadają się do tego, by móc w nich wychodzić. Stylistka zaznacza, że w procesie tworzenia stylizacji powinniśmy zadbać jednak o to, aby nasze ubrania były zadbane

 

Jak ubierać się wygodnie, ale i ładnie? W takim przypadku trzeba znaleźć pewien kompromis. Naprzeciw potrzebom klientów wychodzą sklepy, które zaczynają uwzględniać te wymagania w swoich zasobach. Bardzo duży wybór sportowej, wygodnej odzieży znajdziemy w second-handach. Prowadzące program pokazują, w jaki sposób szukać tego typu ubrań i jak je łączyć, aby tworzyły z jednej strony dopasowaną stylizację, a z drugiej nie wyglądały niedbale.

 

Dres i szpilki?

Wbrew pozorom zestawienie wygodnej bluzy oraz butów na wysokim obcasie nie jest złym pomysłem. W najnowszym odcinku “Kwadransa z modą” stylistka Karolina Matlachowska prezentuje na własnym przykładzie, jak można połączyć ze sobą te dwa elementy ubioru. Dzięki takiemu zestawieniu możemy jednocześnie czuć się kobieco, ale i wygodnie. Jeśli chcecie sprawdzić na własne oczy jak wygląda całość i ocenić całokształt, to zapraszamy do oglądania. Naszym zdaniem cała stylizacja wygląda zjawiskowo! 

Moda dla aktywnych

Bohaterki odcinka sporo czasu poświęciły również odzieży przeznaczonej dla osób aktywnych, uprawiających różne rodzaje sportów. Czy warto inwestować wysokie kwoty w profesjonalne ubrania, jeśli jesteśmy na początku przygody z naszym nowym hobby? 

A może… alternatywą dla drogich sportowych ubrań mogą być perełki znalezione w second handach? Często to właśnie tam kupimy rzeczy dobrej jakości, znanych marek, które z powodzeniem posłużą nam przez lata.

Po więcej przykładów cennych rad i ciekawych stylizacji zapraszamy do oglądania odcinka “Kwadrans z modą”.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *