Moodboard – przygotuj tablicę z inspiracjami i ruszaj na lumpeksowe łowy!

Moodboard – przygotuj tablicę z inspiracjami i ruszaj na lumpeksowe łowy!

Każdą wizytę w lumpeksie powinno się odpowiednio zaplanować i przemyśleć. Jeżeli jesteś wierną czytelniczką naszego bloga, z pewnością zdajesz sobie z tego sprawę. Wspominaliśmy o tym między innymi w artykule na temat często popełnianych błędów klientów lumpeksu. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć Ci temat moodboardów, czyli tak zwanych tablic inspiracji. Dzięki nim, bez problemu przygotujesz się do następnych zakupów w lumpeksie. Zaczynajmy!

Dlaczego warto przygotować się do zakupów?

Artykuł rozpoczniemy od wyjaśnienia Ci tego, dlaczego właściwie powinnaś zaplanować swoje następne zakupy. Co więcej, mówimy tu o jakichkolwiek zakupach ubraniowych, nie tylko tych w sklepie z odzieżą używaną.

Wiele osób przed wizytą w lumpeksie nie sprawdza obecnego stanu swojej szafy. Tak, wiemy, że wydaje Ci się, że doskonale znasz jej zawartość i nie musisz tego robić, ale uwierz nam, że warto. Oczywiście zapewne będziesz kojarzyła swoje ulubione ubrania. Jednak z pewnością w Twojej szafie znajdują się rzeczy, których nie nosisz zbyt często. Może nawet nie założyłaś ich ani razu! Przyznajmy sobie szczerze – z pewnością nie będziesz o nich pamiętać w trakcie kolejnych zakupów.

W taki sposób nie będziesz w stanie kupić ubrań pasujących do siebie. A to utrudni Ci codzienne kompletowanie stylizacji. Właśnie z tego powodu tak często możemy usłyszeć klasyczne “nie mam w co się ubrać”. Zakładamy, że chciałabyś uniknąć takich sytuacji. Zmienić to możesz na przykład przy pomocy moodboardów.

Moodboard – co to takiego?

Moodboard jest wizualną tablicą Twoich inspiracji. Pozwala Ci na zebranie rzeczy w Twoim guście w jednym miejscu. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, czy podoba Ci się dana stylizacja, czy wszystkie rzeczy do siebie pasują, albo czy brakuje Ci jakiegoś elementu. W ten sposób dowiesz się, jakich rzeczy powinnaś szukać podczas następnych zakupów.

Warto wiedzieć, że z tej metody możesz korzystać nie tylko w kwestii ubrań, ale także podczas aranżacji wnętrz lub w trakcie jakiejkolwiek pracy kreatywnej. W każdym z tych przypadków moodboard będzie naprawdę pomocny. My dzisiaj natomiast skupimy się jedynie na ubraniowej tablicy inspiracji.

Jak zrobić swój własny moodboard

Tworząc swój moodboard musisz pamiętać o rzeczach, które obecnie znajdują się w Twojej szafie. Jeżeli wiesz, że masz tam ubranie, którego wystylizowanie zawsze sprawiało Ci problem, powinnaś umieścić je na takiej tablicy. Znajdź podobną rzecz w internecie i umieść ją na swoim moodboardzie. Dzięki temu będziesz wiedziała, że warto kupić pasujące do niej rzeczy.

Na takiej tablicy nie musisz umieszczać jedynie posiadanych już przez Ciebie ubrań. Poszukaj stylizacji, które wpisują się w Twój gust i również zamieść je na tablicy.

Typy moodboardów

moodboard

Tablicę inspiracji możesz stworzyć w wersji elektronicznej lub papierowej. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Moodboard elektroniczny

Do stworzenia elektronicznej tablicy inspiracji będziesz potrzebować miejsca, w którym umieścisz wszystkie interesujące Cię ubrania. Do tego celu możesz wykorzystać Canvę, Photoshopa, czy nawet stworzyć zwykły PDF. Możesz również skorzystać z opcji tworzenia własnych tablic w serwisie Pinterest.

Moodboard papierowy

Jeżeli wolisz bardziej namacalną tablicę inspiracji, musisz zaopatrzyć się w brystol lub tablicę korkową. Następnym krokiem będzie wydrukowanie lub wycięcie z gazet produktów, które Cię zainteresowały. Pozostaje Ci jedynie przypięcie ich do tablicy korkowej lub przyklejenie ich na brystol.

O czym warto pamiętać tworząc swój moodboard?

Teraz już wiesz, jak stworzyć swój własny moodboard. Pamiętaj o tym, że nie musisz umieszczać na nim jedynie posiadanych ubrań! Inspiruj się również znalezionymi stylizacjami w internecie. Szukaj ich na Pinterest, stronach Twoich ulubionych sklepów i w magazynach.

Co więcej, niezależnie od tego, który typ moodboardu wybierzesz, warto, byś miała go zawsze przy sobie! W ten sposób jeszcze bardziej zmniejszysz szansę na to, że zapomnisz o jakiejś rzeczy. Gotowy moodboard elektroniczny zawsze możesz zapisać na swoim telefonie. Jeśli zdecydowałaś się na moodboard papierowy, zrób po prostu jego zdjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *