6 pomysłów na stare (nowe) jeansy z lumpeksu

6 pomysłów na stare (nowe) jeansy z lumpeksu

Jeansy to typ odzieży, który bez problemu znajdziesz w każdym lumpeksie. Jednakże odnalezienie tam idealnej pary stanowi nie lada wyzwanie. Zazwyczaj wygląda to tak, że trafiamy na jakieś kultowe i markowe jeansy z lumpeksu, które nie są do końca idealne. Dana para bardzo często jest za krótka lub za długa, a może nawet nieco zniszczona. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedynym wyjściem jest pozostawienie tych spodni na wieszaku? A może da się je jakoś uratować? Zostań z nami i poznaj 6 sposobów na stare jeansy.

Dlaczego nie powinnaś rezygnować z takich starych jeansów?

Jest kilka typów odzieży, które nigdy nie wyjdą z mody. Do tej grupy między innymi zaliczają się właśnie jeansy. Odpowiednio wykonana i dobra jakościowo para będzie Ci służyć wiele lat. Niezależnie od tego, czy są to jeansy z lumpeksu, czy już posiadana para, warto dalej mieć je w swojej szafie. Co więcej, spodnie te pasują do wielu okazji. Posiadanie ich może zatem ułatwić Twoje codziennie dobieranie stylizacji.

Co zrobić, jeśli znalezione jeansy z lumpeksu nie są dla nas idealne?

Powróćmy do sytuacji opisywanej we wstępie. Jeśli uda Ci się znaleźć stare jeansy, które nie są dla Ciebie do końca idealne, nie musisz z nich rezygnować. Możesz je samodzielnie przerobić! Oto kilka sposobów, które warto wypróbować.

1. Zabierz się za niszczenie

jeansy z lumpeksu

Czasami, żeby coś wyglądało lepiej i nowocześniej, trzeba to trochę zniszczyć. W przypadku starych jeansów idealnie sprawdzi się zrobienie kilku dziur i przetarć. Jest to też świetne rozwiązanie, jeśli znalezione przez Ciebie spodnie w lumpeksie nie są w idealnym stanie.

Takie zmiany możesz wykonać na kilka sposobów. Jeśli zależy Ci jedynie na delikatnych przetarciach, wykorzystaj papier ścierny. Do dziur użyj natomiast nożyka, scyzoryka lub po prostu nożyczek. W tym przypadku również przyda Ci się papier ścierny. Użyj go na brzegach, dzięki czemu dziura będzie wyglądała lepiej.

2. Szaleństwo kolorów

Jeśli znalazłaś super jeansy, ale nie podoba Ci się ich kolor, ta metoda jest idealna dla Ciebie. Wystarczy, że kupisz specjalne barwniki do tkanin. Dzięki nim będziesz w stanie stworzyć idealny kolor spodni. Musisz jedynie postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu wybranego barwnika.

3. Farby, które dadzą trochę koloru

Barwnik do tkanin to nie jedyny produkt, który możesz wykorzystać do zmiany koloru spodni. Jeśli nie chcesz farbować całego materiału, zdecyduj się na farby do tkanin! Używając ich, możesz stworzyć ciekawe wzory i rysunki. Jeśli tylko posiadasz odpowiednie zdolności artystyczne, zmienisz stare jeansy w prawdziwe dzieło sztuki.

A co jeśli nie czujesz się aż tak pewnie z malowaniem? Możesz również wykorzystać gotowe stemple, dzięki którym otrzymasz idealny wzór.

4. Szorty zamiast długich jeansów

jeansy z lumpeksu skracanie

Co zrobić, jeśli znalezione w lumpeksie stare jeansy są na Ciebie za krótkie? Skrócić je jeszcze bardziej! Dzięki temu otrzymasz super szorty. Ta metoda świetnie sprawdzi się także, jeśli jeansy mają powypychane kolana.

Najłatwiejszym sposobem jest znalezienie w swojej obecnej szafie ulubionej pary szortów. Złóż ją w połowie i połóż na wierzchu starych jeansów, które przerabiasz. W ten sposób będziesz wiedziała, w którym miejscu powinnaś je uciąć.

5. Igła i nitka w dłoń

Obecnie bardzo popularne są różnego rodzaju hafty na ubraniach. Przeglądając jakąkolwiek stronę internetową sieciówki ubraniowej znajdziesz na niej rzeczy z wyhaftowanymi napisami, roślinami lub jedzeniem. W identyczny sposób możesz urozmaicić stare jeansy znalezione w lumpeksie! Wystarczy jedynie trochę umiejętności i ciekawy wzór.

6. Naszywki – czyli sposób, dla mniej uzdolnionych artystycznie

Jeżeli spodobała Ci się opisywana wyżej metoda, ale niestety nie potrafisz samodzielnie haftować, jeszcze nie wszystko stracone. Możesz użyć także gotowych naszywek! Dostępne są one w wielu wzorach i kolorach zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, ich aplikacja jest bardzo prosta. Na pewno dasz sobie z nią radę.

Stare jeansy z lumpeksu – podsumowanie

Tak właśnie prezentuje się 6 pomysłów na stare jeansy z lumpeksu. Teraz wiesz, że nie musisz odkładać ich na wieszak, jeśli nie są do końca idealne. Mamy nadzieję, że chętnie wykorzystasz chociaż jedną z opisywanych przez nas metod.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *