10 pomysłów na to, jak przerobić T-shirt z lumpeksu

10 pomysłów na to, jak przerobić T-shirt z lumpeksu

Znalazłaś w lumpeksie fajny T-shirt, jednak coś Ci w nim przeszkadza? Nie wiesz, czy zostawić go na wieszaku, czy kupić i spróbować uratować w domu? W takim razie niniejszy artykuł jest dla Ciebie! Czytaj dalej, a poznasz 10 pomysłów na to, w jaki sposób możesz przerobić T-shirt z lumpeksu.

Czy przerabianie T-shirtów z lumpeksu jest trudne?

Być może teraz obawiasz się, że nie posiadasz wystarczających umiejętności do tego, by samodzielnie przerobić T-shirt z lumpeksu. Nic bardziej mylnego! Na naszej liście umieściliśmy pomysły, z którymi z pewnością sobie poradzisz. Wystarczy tylko kilka przygotowań i chęci. To co, zaczynamy?

1. Sposób na męski T-shirt

T-shirt z lumpeksu

Podczas swoich poszukiwań w lumpeksie zobaczyłaś T-shirt z jakąś super grafiką? Okazało się jednak, że jest on z działu męskiego, a jego rozmiar stanowczo Ci nie odpowiada? Mamy na to sposób!

Ubrania typu oversize w dalszym ciągu są niezwykle modne. Wiele dziewczyn, po znalezieniu w lumpeksie takiego T-shirtu męskiego, byłoby w siódmym niebie. Dziewczyny mogłyby go nosić bez wprowadzania najmniejszych poprawek. Nie oznacza to jednak, że każdemu musi podobać się taki styl. Jeżeli sama zaliczasz się do tej drugiej grupy, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie.

Spróbuj obciąć rękawy i kołnierzyk T-shirtu. Dzięki temu możesz samodzielnie zdecydować o kształcie otrzymanego dekoltu. Pozbędziesz się również za dużych i zwisających rękawów. W ten sposób Twój T-shirt stanie się bardziej kobiecy.

2. Zmień T-shirt z lumpeksu w super crop top

Crop topy na stałe zagościły w naszych szafach. Znakomicie spełniają się szczególnie przy letnich upałach. Jeżeli podczas swoich lumpeksowych łowów znalazłaś zbyt długi T-shirt, możesz go zmienić właśnie w taki crop top.

Do tego celu wystarczą Ci jedynie nożyczki. Zalecamy także wyjęcie z szafy swojego ulubionego crop topu. Przyłóż go do przerabianego T-shirtu i zaznacz linię, po której powinnaś go obciąć. Wykorzystaj do tego mydełko lub taśmę klejącą, a następnie obetnij T-shirt w wyznaczonym miejscu. W ten sposób otrzymasz crop top idealnej długości.

3. Frędzle, frędzle i jeszcze raz frędzle

Kolejnym sposobem na przerobienie zbyt długiego T-shirtu jest stworzenie z niego bluzki z frędzlami. Będzie ona jedną z Twoich ulubionych bluzek wakacyjnych!

Tym razem nie powinnaś obcinać całego dołu T-shirtu. Mimo wszystko możesz sięgnąć do swojej szafy po wspominany wcześniej crop top. W tym przypadku również będzie Ci potrzebny.

Przyłóż swój crop top do T-shirtu i zaznacz linię tak jak w poprzednim opisywanym przez nas sposobie. Tym razem nie powinnaś jednak obcinać całego dołu koszulki! Zamiast wykonywać jedno poziome cięcie, używaj nożyczek pionowo. Tnij materiał do zaznaczonej przez siebie linii. Rób odstępy co jakieś 2 centymetry i powtarzaj ten krok do momentu, w którym potniesz cały dół koszulki. Otrzymane w ten sposób frędzle możesz już tak zostawić lub dodatkowo zrobić z nich warkoczyki.

4. Sięgnij po naszywki

t-shirt z lumpeksu przerabianie

Kolejnym świetnym sposobem na przerobienie T-shirtu znalezionego w lumpeksie jest dodanie do niego gotowych naszywek na ubrania. Dostępne są one w wielu wzorach, więc z pewnością znajdziesz takie, które przypasują Ci do gustu.

5. Użyj farb do tkanin

T-shirt możesz urozmaicić także przy użyciu farb do tkanin. Jeżeli nie potrafisz malować, nie rezygnuj z tego pomysłu! Wystarczy, że dokupisz gotowe szablony. Używając ich, możesz być pewna, że wybrany wzór wyjdzie znakomicie.

6. Wykorzystaj papier transferowy

Na T-shircie możesz umieścić także wybraną przez siebie grafikę. Kup specjalny papier transferowy i wydrukuj na nim obrazek. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu papieru. Po kilku chwilach i prasowaniu otrzymasz świetny graficzny T-shirt.

7. Zmiana całego koloru koszulki

Znalazłaś świetną koszulkę, jednak nie przekonuje Cię jej kolor? Zawsze możesz go zmienić! Kup barwnik do tkanin, w odpowiadającym Ci kolorze i postępuj zgodnie z instrukcją opisaną na opakowaniu.

8. Ciekawe wzory przy użyciu barwnika do tkanin

Te same barwniki możesz wykorzystać na jeszcze jeden sposób. Jest nim tak zwane farbowanie metodą TIE-DYE. Chodzi w niej o to, by związać koszulkę w ślimaczka i spiąć gumkami. Powstałe w ten sposób zawiniątko musisz następnie pofarbować różnymi kolorami. W ten sposób otrzymasz ciekawy i oryginalny wzór.

9. T-shirt z lumpeksu na rockowo

Jeżeli lubisz bardziej rockowe klimaty, możesz odrobinę poniszczyć swój T-shirt. Sięgnij po papier ścierny lub nożyczki i wykonaj drobne przetarcia lub dziury. Nada to koszulce zupełnie nowego stylu.

10. A może jakiś haft?

Ten sposób wymaga odrobiny umiejętności. Mimo wszystko, wyszycie na koszulce podstawowych wzorów lub napisu, naprawdę nie jest takie trudne! Jeżeli chcesz, możesz wcześniej poćwiczyć na innym materiale (na przykład na obciętym przez Ciebie dole koszulki).

T-shirt z lumpeksu – podsumowanie

Tak prezentuje się nasze 10 pomysł na przerobienie T-shirtu z lumpeksu. Mamy nadzieję, że odważysz się na to, by wypróbować chociaż kilka z nich. Drzwi DIY stoją teraz przed Tobą otworem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *