Top Model- zadanie specjalne w Tekstylowo 

Top Model- zadanie specjalne w Tekstylowo 

Uczestnicy najbardziej znanego programu o modzie w Polsce ponownie zawitali w progach TekStylowo. Przypomnijmy, iż w 2019 roku cała ekipa Top Model gościła w sortowni Wtórpolu, o czym możecie przeczytać na naszym blogu. Tym razem przyszłe gwiazdy świata modelingu odwiedziły nasz sklep z odzieżą używaną TekStylowo w Warszawie. Jakie było ich zadanie i jak poradzili sobie z jego ekologicznym przesłaniem? Kilka informacji zdradzimy poniżej!Top Model w TekStylowo


Wczoraj telewizja TVN wyemitowała kolejny odcinek, cieszącego się ogromną popularnością programu Top Model. Jedno z zadań dla uczestników polegało na podarowaniu “drugiego życia” odzieży i pokazaniu, jak duży wpływ na środowisko naturalne i zdrowie planety mają nasze modowe wybory. 

 

Za prośbą producenta, na jeden dzień, nasz warszawski sklep second hand TekStylowo przekształcił się w studio, gdzie przeprowadzone zostały nagrania do najnowszego odcinka show. Uczestnicy i ekipa programu na miejscu pojawili się już wcześnie rano, powitani przez prowadzących – Michała Piróga oraz modelkę Olę Kowal. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, ile dobrej jakości ubrań można znaleźć w naszym sklepie, a także ilości stworzonych z nich stylizacji. Kilka osób od razu znalazło dla siebie wśród naszego asortymentu modowe perełki. Niedługo po tym uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe drużyny.

 

Zadanie- czas start! 

Uczestnicy otrzymali po 100 zł i zaledwie kilka minut na przejrzenie zawartości wieszaków oraz wyselekcjonowanie ubrań do stworzenia stylizacji dla swojego partnera z zespołu. 

Poszukiwania były bardzo gorączkowe, ponieważ ograniczony czas i ogromna oferta ubrań nie sprzyjały szybkiemu podejmowaniu decyzji.

 

Nadciąga wsparcie


Kiedy już wszyscy uczestnicy zakończyli swoje lumpeksowe łowy, nadeszła pora na dalszą część zadania. Dołączyli do nich znani polscy projektanci: Jackob Buczyński, Maciek Sieradzky, Robert Kuta i Jakub Bartnik – zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

Dzięki wsparciu projektantów przyszli modele i modelki przystąpili do przeróbek ubrań z  użyciem maszyn krawieckich, w taki sposób, aby nadać im jeszcze bardziej oryginalnego charakteru i spersonalizować pod osobowość partnera z duetu. Powstało wiele wspaniałych stylizacji, które podziwiać mogliśmy na ekranie telewizorów, podczas emisji odcinka. Dodatkowo, uczestnicy mieli przygotować transparenty z hasłami dotyczącymi nadawania drugiego życia odzieży.

 

Akcja uliczna


Bohaterowie odcinka, ubrani w przygotowane przez siebie stylizacje, z transparentami w dłoniach, wyruszyli na Bulwary Wiślane. Tam na miejscu czekał już na nich Michał Piróg wraz z piękną Olą Kowal. Uczestnicy otrzymali kolejne zadanie – mieli przekonać przechodniów, znajdujących się na bulwarach zarówno do swoich strojów, jak i do haseł, które widniały na ich transparentach. Spacerowicze za pomocą kolorowych piłeczek mogli zagłosować na stylizacje oraz hasła, które najbardziej wpłynęły na ich poglądy i przekonania. Walka o piłeczki była zacięta – uczestnicy starali się pozyskać uwagę przechodniów w każdy możliwy sposób. Największą kreatywnością jednak wykazały się Nicole Akonchong oraz Dominika Wysocka- i to właśnie one uzyskały tego dnia zwycięski tytuł. W ramach nagrody uczestniczki otrzymały możliwość udziału w sesji zdjęciowej do kampanii jednej ze znanych marek modowych. Serdecznie gratulujemy!

 

Budowanie świadomości problemu


Pragniemy także podkreślić, że bardzo cieszy nas fakt, iż producenci Top Model nie są obojętni wobec problemu, jakim jest nadprodukcja ubrań oraz marnowanie wciąż zdatnej do noszenia odzieży, która każdego dnia trafia do koszy na śmieci.

Pamiętajmy – wyrzucenie niepotrzebnych ubrań do śmietnika jest najgorszym sposobem na ich utylizację. W ten sposób przedmioty te trafią na wysypisko, gdzie przez dziesiątki lat stanowić będą uciążliwy odpad. Natomiast wyrzucając niechciane już ubrania do kontenera z logo Eco Textil lub PCK otrzymają one drugie życie.

 

A według Was kto najlepiej poradził sobie z tym EKO-zadaniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *