Czego szukać w okresie świątecznym?

Czego szukać w okresie świątecznym?

Kiedy w kalendarzu zaczynają ukazywać się kartki oznaczone ostatnim miesiącem roku,
a zmrok na dworze zapada jeszcze przed popołudniową przerwą na kawę, w głowach całego społeczeństwa krąży już tylko jedna myśl – coraz bliżej Święta.
W tym okresie sklepy wspinają się na wyżyny kreatywności, chcąc zachęcić nas do jak największej ilości zakupów. Kolorowe, dekoracyjne witryny kuszą i zapraszają potencjalnych konsumentów kolejnymi zniżkami, promocjami dwa plus jeden, czy zniżkami z kartą stałego klienta. Jak jednak nie stracić głowy i czego tak naprawdę szukać w okresie świątecznym? 

Odpowiednie przygotowanie

Niezwykle ważnym elementem każdych zakupów jest sporządzenie listy potrzebnych nam przedmiotów. Zadanie to, choć wydaje się proste, może wymagać nadprogramowej ilości, spędzonego nad nim czasu. Co powinna ona zawierać? Po pierwsze świąteczne elementy dekoracyjne, przed zakupami sprawdźmy zawartość wszelkich, przechowywanych na strychu, czy w piwnicy pudeł. Może okazać się, że nie potrzebujemy czwartego łańcucha kolorowych lampek. Warto także, już zawczasu zaplanować konkretne podarunki gwiazdkowe dla naszych bliskich. Wczesne zaplanowanie prezentów, zaoszczędzi nam dużo czasu i nerwów podczas gorączkowych, świątecznych zakupów. 

Co warto kupić?


Pomimo tego, iż na zewnątrz zima dopiero się rozkręca, a prognozy pogody zaczynają przewidywać zamiecie śnieżne, sklepy już teraz rozpoczynają przygotowania, do wprowadzenia wiosenno-letnich kolekcji. Gwiazdka to więc ostatni moment na wyczyszczenie magazynów z kurtek, płaszczy i akcesoriów zimowych, tak aby przygotować je na wprowadzenie nowego asortymentu.
Jest to więc idealny moment na zaopatrzenie się w zimowe elementy garderoby, których nam jeszcze brakuje. W okresie od grudnia do stycznia płaszcze, czy obuwie zimowe, możemy kupić nawet za 40% oryginalnej ceny. To idealna okazja na zakup wymarzonego sztucznego futerka, które od miesięcy jest bohaterem naszych najsłodszych snów. 

Wszystkim zmarzluchom zalecamy regularne wycieczki do sklepów, sprzedających ubrania z drugiej ręki. Znajdziemy w nich bowiem masę cudownych sweterków, z najwyższych jakościowo tkanin, takich jak kaszmir, czy wełna. Ich cena będzie niższa, niż tego kupionego już na wyprzedaży w popularnej sieciówce. Kilka porządnych swetrów sprawi, że mroźne, zimowe dni, będą choć odrobinę przyjemniejsze. Jeśli nie mamy możliwości wykonania zakupów stacjonarnie, skorzystajmy z oferty second-handów online, których oferta również nas nie rozczaruje.

Świąteczne zakupy 

Wraz z odliczaniem do wigilii, topnieją nie tylko, mijające dni, ale także ceny akcesoriów
i dekoracji świątecznych. Wiele z nich sprzedawane jest za bezcen, byle nie zalegać
w magazynie sklepu przez kolejne dwanaście miesięcy. Jest to więc idealny okres na zakup dodatków do mieszkania, takich jak pościele, koce, poszewki na poduszki, czy porcelana i akcesoria kuchenne. Nie wszystkie z nich posiadają motywy bożonarodzeniowe, często jest to jedynie konkretny kolor, bądź płatki śniegu, które przecież mogą służyć za adekwatną dekorację, aż do końca ponurej zimy. Do produktów, wartych naszej uwagi należą także termofory, notesy, długopisy, czyli przedmioty, mogące ułatwić nam życie, których design nie wpływa na ich działanie, bądź funkcjonalność. 

Podaruj szczęście

W czasie okresu przedświątecznego, starannie wybieramy prezenty dla naszych bliskich, tak aby tego dnia czuli się wyjątkowi i kochani. Gwiazdka sprawia, iż każdy człowiek w trakcie jej trwania, szuka głębszej więzi, kontaktu z innymi ludźmi. Jest to okres, pozwalający więc na spełnianie dobrych uczynków. W końcu każdy z nas chciałby trafić na listę grzecznych
w wielkiej księdze Świętego Mikołaja. Jak możemy pomóc? Wystarczy dołączyć do jednej
z licznych zbiórek na kolację wigilijną dla najbardziej potrzebujących, lub zapisać się do programu pomocy biednym i przygotować świąteczny prezent dla dziecka z uboższej rodziny. Często dodatkowego wsparcia potrzebują także osoby starsze, które uszczęśliwi wspólna rozmowa, czy ciepła herbata z cytryną, wypita w naszym towarzystwie. 

Inwestycja w przyszłość

Święta to także idealny moment na zmniejszenie obrotów naszego codziennego funkcjonowania. Spokojne, rodzinne wieczory, spędzone przy blasku świec, których nie zagłuszy nawet bitwa o ostatnią porcję sałatki jarzynowej. Na te kilka wolnych od pracy i obowiązków dni, pozwólmy sobie na refleksję, relaks, a także zaplanowanie działań na kolejny rok. Jeśli wciąż poszukujemy swojej pasji, zapiszmy się na zajęcia dodatkowe, naukę języka, taniec, dołączmy do klubu szachowego lub zdecydujmy się na udział w wiosennym maratonie. Prawdą jest jednak, że Święta to wyjątkowy czas, w którym to czego szukamy różni się od siebie, na podstawie tego kim jesteśmy i jak postrzegamy świat. 

Odnajdźmy w sobie ducha świąt


Główna i najważniejsza zasada, która obowiązuje w trakcie celebracji Świąt Bożego Narodzenia to odnalezienie w sobie ducha świąt. Czym on jest? Przejawia się w wielu sferach ludzkiego życia, rozpoczynając od zmiany naszego ulubionego zamówienia
w kawiarni z klasycznego cappuccino na pierniczkowe latte, aż po uśmiech na twarzy, wywołany piosenką Mariah Carey, którą słyszymy w radio, wracając z pracy.
Jest to jedyny taki czas, pozwalający na spotkanie z rodziną i zapomnienie, o otaczających nas troskach, problemach. Choćby na te kilka dni rozkoszujmy się swobodą, piernikami i pierogami, bez przeliczania ich kaloryczności. Nie ma już większego znaczenia, czy jest to dla nas czas specjalny, ze względów religijnych, czy jest to po prostu kwestia tradycji. Gwiazdka to nasza szansa, aby jeszcze w grudniu zażegnać wszelkie konflikty, uszczęśliwić bliskich, a tym samym przygotować się do świeżego startu, jaki niesie ze sobą Nowy Rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *