10 najlepszych second handów w Białymstoku

10 najlepszych second handów w Białymstoku

Na przestrzeni ostatnich lat lumpeksy stały się niezwykle rozbudowaną gałęzią przemysłu odzieżowego w Polsce. Ludzie znacznie chętniej stawiają na świadome zakupy, a idea zero waste z dnia na dzień przybiera na popularności. Mimo to, kupowanie w second handach i szperanie między wieszakami jest czynnością, którą najzwyczajniej, trzeba lubić. Aby ten proces stał się jeszcze przyjemniejszy warto dowiedzieć się jak robić zakupy w lumpeksie oraz do, których z nich się wybrać. Dziś na tapet weźmiemy 10 najlepszych second handów w Białymstoku.

Jak kupować w lumpeksach?

Second handy przyciągają do siebie wszystkich tych, którzy nie lubią przepłacać za ubrania oraz doceniają ekologiczny aspekt wynikający z kupowania w lumpeksie. Chcąc, jednak doposażyć garderobę warto poznać kilka zasad, dotyczących rozsądnego robienia zakupów. Najważniejsze to znaleźć lumpeks idealny. Taki, który spełni wszystkie nasze wymagania. Oferujący zarówno duże, jak i małe rozmiary. Znalezienie ulubionego second handu to połowa sukcesu do świadomych i przyjemnych zakupów.

Nie sztuką jest pójść do lumpeksu i w szale zakupów kupić wszystko, bo może kiedyś się przyda. Sztuką jest spośród całej masy ubrań wybrać te, które faktycznie są nam potrzebne. Aby uniknąć nadmiernego kupowania, warto sporządzić wishlist, zawierającą wszystkie nasze modowe marzenia. W ten sposób unikniemy chomikowania rzeczy na zapas. Bardzo ważne jest także, aby zwracać uwagę na materiał. Second handy pękają w szwach od ubrań z naturalnych tkanin, które możemy kupić za grosze. Warto szukać odzieży wykonanej z: wełny, kaszmiru, jedwabiu, bawełny organicznej czy naturalnej skóry. Ubrania z tych materiałów posłużą znacznie dłużej niż poliestrowa bluzka, która po kilku praniach straci kolor i kształt.

<img data-src="10-najlepszych-second-handów-w-Białymstoku.jpg"alt="Kobieta przeglądająca odzież używaną na wieszaku">

Co kupować w lumpeksach?

Na lumpeksowych wieszakach odzieży nigdy nie brakuje. Wyróżniamy wśród nich jednak kilka perełek, które warto kupić właśnie tam. Między innymi ze względu na ich wielokrotnie niższą niż oryginalna cenę. Wybierając się na lumpeksowe łowy, warto rozejrzeć się za wełnianym płaszczem czy kurtką z puchowym wypełnieniem. Jest to must have, jeśli chodzi o zimową garderobę. Innym elementem odzieży obok, którego nie możemy przejść obojętnie są podkoszulki wykonane z bawełny organicznej lub wiskozy. Te oddychające tkaniny sprawdzą się idealnie na długie letnie dni.

<img data-src="10-najlepszych-second-handów-w-Białymstoku.jpg"alt="materiałowa torba pełna ubrań">

10 najlepszych second handów w Białymstoku

Białystok słynie z siedemnastowiecznego Pałacu Branickich, który jest otoczony niesamowitymi ogrodami. W tym mieście, na przestrzeni lat rezydowali różni królowie, carowie i cesarze. Teraz jest niekwestionowanym królestwem mody lumpeksowej, które nieustannie poszerza się o nowe second handy. Każdy wie, że w Białymstoku dobre lumpeksy są na wyciągnięcie ręki, jednak wśród nich jest kilka, do których szczególnie warto się wybrać.

1. Haliszka

To sieć second handów, która w Białymstoku ma aż trzy swoje punkty. Znajdziemy je przy ul. Zwycięstwa 10, Piłsudskiego 8/1 oraz Hetmańskiej 40.  Swoją sympatię wśród klientów zdobyła dzięki odzieży importowanej z wysp brytyjskich (Anglia, Irlandia i Szkocja). Odzież sprzedawana jest na wagę, a w każdym lokalu dostawa zaplanowana jest na inny dzień tygodnia. Wszystkie sklepy czynne są w godzinach 9-19, od poniedziałku do niedzieli.

2. Nowy oddział TekStylowo już w Białymstoku!

Niedawno, bo 24 czerwca 2022 roku TekStylowo wzbogaciło się o kolejny punkt na mapie Polski – tym razem właśnie w Białymstoku. Tania odzież używana dostępna jest od poniedziałku do soboty (i we wszystkie niedziele handlowe) przy ul. Józefa Bema 6 w godzinach od 8-20.  Każdy piątek to dzień, kiedy następuje całkowita wymiana asortymentu, natomiast czwartki zwiastuje wielką wyprzedaż, gdzie odzież można kupić już od 1,80 zł/szt. Wszystkie produkty są wyceniane indywidualnie. Sieć sklepów TekStylowo prowadzi program lojalnościowy, który upoważnia do jeszcze większych rabatów.

<img data-src="10-najlepszych-second-handów-w-Białymstoku.jpg"alt="kobieta z używaną odzieżą damską na rękach">

3. Po ciuszek do Agi

Lumpeks w Białymstoku, w którym każda rzecz ma swoją cenę. Dostawy są w każdy poniedziałek, a z dnia na dzień ceny stają się coraz niższe. Sklep znajduje się przy ul. Zwycięstwa 25/lok. U 8, niedaleko bawialni Białystok.

4. UBIERAM

To second hand, gdzie używana odzież damska nabiera nowego znaczenia. Na wieszakach w UBIERAM znajduje się wiele markowych ubrań, a w każdą środę pojawia się nowa dostawa. Odzież ta jest wyceniana indywidualnie, a we wtorki wszystko jest po 3 zł/szt. Lokal mieści się przy ulicy Jerzego Waszyngtona 23.

5. Łap Ciuszek

Sklep z odzieżą używaną przy ulicy Józefa Bema 16, po sąsiedzku z markowym lumpeksem TekStylowo.. W Łap Ciuszek, każdy poniedziałek jest dniem całkowitej wymiany asortymentu. Odzież jest wyceniana indywidualnie, a klienci mają możliwość płacenia kartą.

<img data-src="10-najlepszych-second-handów-w-Białymstoku.jpg"alt="kolorowe stroje kąpielowe na wieszakach">

6. JAMA-M wszystko

To sieć lumpeksów w Białymstoku, która posiada aż pięć lokali rozmieszczonych po całym mieście, a każdy z nich nosi inną nazwę. Można je znaleźć przy:

  • ul. Sienkiewicza 3 (CENTRO),

  • ul. Zwycięstwa 10 (MEGA),

  • ul. Hallera 44  (JAMAHA),

  • ul. Wyszyńskiego 2B (KSW),

  • ul. Wrocławskiej 51B (JAMAJKA).

Te lumpeksy są o tyle specyficzne, że w każdym z nich dostawa przypada na inny dzień tygodnia. Wszystkie produkty wyceniane są indywidualnie.

7. Tania Odzież Retro

W tym second handzie nie zabraknie asortymentu z Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemiec, Dani czy Holandii. Można tam znaleźć odzież damską, męską i dziecięcą oraz wszelkiego rodzaju artykuły domowe (pościele, obrusy firanki, itp.), zabawki, a także buty. Co środę przyjeżdża nowa dostawa, natomiast we wtorki wszystko jest po 2,5 zł/szt. Jest to największy lumpeks w Białymstoku, którego powierzchnia wynosi 500m2.  Jeden z ich lokali znajduje się przy ul. Białostoczek 1.

<img data-src="10-najlepszych-second-handów-w-Białymstoku.jpg"alt="wieszak z odzieżą używaną">

8. AP Fashion Center

To hurtownia odzieży używanej, w której można znaleźć odzież z popularnych sieciówek, tj. H&M, Zara, Mango czy M&Co. Ubrania sprzedawane są na wagę.

9. Duka

Duka to sklep, który łączy w sobie outlet i lumpeks w jednym. Znajduje się tam tylko odzież damska, a ubrania używane są wyceniane indywidualnie. W każdy poniedziałek pojawia się nowy towar, który jest bogaty w duże rozmiary.

10. Pod Wiatrakiem

To wyjątkowy second hand, który jest prowadzony przez Stowarzyszenie Białystok – Eindhoven, jako projekt socjalny. W jego ofercie między innymi można znaleźć używane ubrania, bibeloty, naczynia, a nawet meble. Wszystkie produkty są importowane z Holandii.

Second hand online

Lumpeksy w Białymstoku to miejsca pełne wyjątkowych ubrań i tekstyliów. Wraz z prężnym rozwojem technologii oraz przeszłą pandemią wiele z nich przeniosło swoją działalność także do internetu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które bez wychodzenia z domu mogą udać się na łowy do second handów. Jednym lumpeksów online, który na pewno warto odwiedzić jest TekStylowo.pl w nim szukanie perełek nabiera całkowicie nowego znaczenia. Półki uginają się pod ciężarem ubrań od projektantów, takich jak Burberry, Dior czy Dolce & Gabbana.

<img data-src="10-najlpeszych-lumpeksów-w-Białymstoku.jpg"alt="Second hand online">

A Ty, który lumpeks wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *