Najlepsze kurtki zimowe – przegląd modowy

Najlepsze kurtki zimowe – przegląd modowy

Sezon na przeziębienia i grypę oficjalnie uznajemy za rozpoczęty, a chociaż źródeł wielu z nich możemy doszukiwać się w wirusach i bakteriach, to często właśnie nieodpowiednim ubiorem wyciągamy pomocną dłoń ku kolejnym infekcjom. Zbyt krótkie rękawy, licha grubość materiału, poliestrowa podszewka, to tylko niektóre z powodów, dla których pierwsze miesiące Nowego Roku zamiast na sankach, spędzamy w łóżku. W dzisiejszym przeglądzie modowym przygotowaliśmy najlepsze kurtki zimowe dla całej rodziny oraz kilka wskazówek, na to jak utrudnić wirusom przysłowiowe rozłożenie nas na łopatki! 

<img data-src="10-najlepszych-kurtek-i-płaszczy-na-zimę.jpg"alt="Kobieta w cienkiej kurtce i uszatce">

Ciepła kurtka – nie daj się nabrać!

Tej zimy zainwestuję więcej pieniędzy w porządną, ciepłą kurtkę – pomyślał… każdy z nas. Ale już nie wszyscy ów zakup poprzedzili dogłębnym researchem czy dokładnym sprawdzeniem składu danej odzieży. Często droższą cenę zimowej kurtki w sklepie mylnie łączymy z jej wyższą jakością. W rzeczywistości jednak może okazać się, że okrągła liczba na metce nie ma nic wspólnego z wykonaniem danego przedmiotu. Dziś powszechnym widokiem w sieciówkach są już zimowe kurtki grubości marynarki czy poliestrowe płaszcze. Rezultat? Niedoleczone przeziębienia, godziny spędzone z gorączką i brak możliwości nacieszenia się śnieżnym krajobrazem, który tak jak ten letni zasługuje na naszą uwagę. 

Najlepsze kurtki zimowe

W sezonie zimowym aspekt wizualny naszych stylizacji często schodzi na drugi plan. Skupiamy się bowiem na tym co najważniejsze, czyli ubraniu się po prostu ciepło. Sklepy proponują nam kilka ciekawych kategorii termoizolacyjnej odzieży wierzchniej. Dzisiaj porozmawiamy właśnie o nich. 

<img data-src="10-najlepszych-kurtek-i-płaszczy-na-zimę.jpg"alt="Rodzina w ciepłych kurtkach zimowych">

Ciepła kurtka puchowa 

Klasyka w zimowym wydaniu, czyli znana i kochana przez miliony puchowa kurtka. To pewnik, który zapewni nam ciepło nawet podczas największych mrozów. W tym sezonie stawiamy na wielkość. Dużym, a wręcz ogromnym puchowym kurtkom mówimy głośne TAK, nawet jeśli miałyby zająć połowę powierzchni naszej szafy. Zarówno te krótsze (jednak koniecznie zakrywające nerki), jak i te, sięgające kostek. Podczas polowania na najlepsze kurtki zimowe należy pamiętać także o materiale ich wykonania. Puchówka z naturalnym wypełnieniem sprawdzi się znacznie lepiej niż ta syntetyczna. Niestety wyższa jakość materiałów związana jest także z jeszcze wyższą ceną. Właśnie dlatego zakupu idealnej kurtki zimowej sugerujemy dokonać w second handzie. Szczególnie tym z systemem wyceniania na sztuki, gdzie pod uwagę nie będzie brana waga produktu. Grudzień w lumpeksach to sezon na kurtki zimowe, które znajdziemy tam w znacznie korzystniejszych cenach. 

Zimowy kożuch

Hit obecnego sezonu, który opanował europejskie ulice. W wersji na większe mrozy idealnie sprawdzi się ten długości do kolan. Wybierając dwuwarstwową kurtkę, zwróćmy uwagę na grubość podszewki oraz jej rozmiar. Najlepsze kurtki zimowe to te, pod które możemy nałożyć także wiele innych warstw. Jeśli więc nasz kożuch będzie zbyt mały nie zmieścimy pod niego swetra, koszulki termicznej i kamizelki, która nierzadko okazuje się konieczna. 

<img data-src="10-najlepszych-kurtek-i-płaszczy-na-zimę.jpg"alt="Uśmiechnięta kobieta w zimowych ubraniach">

Płaszcz 

Ciepły płaszcz damski to element garderoby, o którym marzy każda kobieta. Ten, wykonany z naturalnych tkanin okaże się idealnym zastępstwem dla klasycznej kurtki puchowej na wszelkie zimowe, eleganckie wyjścia. Jedynym minusem każdego porządnego płaszcza jest jego… cena! Ta przyprawia o zawroty głowy. Nie dziwi więc fakt, że osobiście większość nas stawia na płaszcz z drugiej ręki. Ta eko opcja sprawiła nie tylko, że w szafie znalazło się miejsce dla dwóch wełnianych płaszczy, ale także pozwoliła zaoszczędzić na kaszmirowy zestaw zimowych akcesoriów od lokalnej krawcowej. 

<img data-src="10-najlepszych-kurtek-i-płaszczy-na-zimę.jpg"alt="Matka z dzieckiem w zimowych kombinezonach">

Skafander zimowy 

Idealne kurtki zimowe dla chłopca to marzenie każdego rodzica. Wśród tych najbardziej rozchwytywanych znajdziemy skafandry, czyli sprawdzoną ochronę malucha przed zimnem. Najmniejsze pociechy nie tylko w przenośni rosną jak na drożdżach, dlatego zakup nowego skafandra co rok może znacznie obciążyć domowy budżet. Rodziców, którzy wciąż zastanawiają się więc gdzie kupić kurtkę zimową dla dzieci kierujemy do pobliskiego second handu. TekStylowo znajdziemy w każdym, polskim województwie, a w nim dziecięce skafandry dla chłopca i dziewczynki po naprawdę niskiej cenie. 

<img data-src="10-najlepszych-kurtek-i-płaszczy-na-zimę.jpg"alt="Wełniany, dwukolorowy splot">

Z jakiego materiału płaszcz na zimę?

Każdy sen o idealnej zimowej przygodzie posiada jeden wspólny element – ciepły płaszcz, którym okryta jest jego główna bohaterka. Aby jednak marzenie mogło się ziścić, należy wybrać okrycie wierzchnie z odpowiedniego materiału. Do najlepszych zimowych tkanin należy oczywiście wełna, moher, kaszmir czy merino. Naturalne włókna zapewnią nam większe ciepło niż te pochodzące nawet z 3 warstw syntetycznych swetrów. Pamiętajmy także, że zakup ubrań dobrej jakości nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. My na kaszmirowe swetry czy ciepłe wełniane płaszcze polujemy w second handach. A choć ciężko w to uwierzyć, nasze ulubione zimowe kurtki pochodzą właśnie z lumpeksów za przysłowiowe grosze. Z zakupem wełnianego płaszcza nie powinniśmy już dłużej zwlekać  – najmroźniejsze dni jeszcze przed nami. Dzięki lumpeksom internetowym takim jak TekStylowo.pl od zdobycia idealnej kurtki dzieli nas zaledwie kilka kliknięć. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy nie tylko na pytanie z jakiego materiału płaszcz na zimę, ale także rozwialiśmy wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru najlepszej kurtki zimowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *