Pomysły na świąteczny look

Pomysły na świąteczny look

 

Święta tuż za rogiem, a wraz z nimi zmartwienie, które pojawia się w naszych głowach, zaraz po tym, gdy na ulicach miast rozbłysną pierwsze bożonarodzeniowe iluminacje świetlne. Gdzie kupić karpia, czy sto cztery uszka okażą się wystarczające, ile kilogramów marchewki potrzebne jest do tegorocznej ryby po grecku? Kiedy emocje już opadną, a stół zostanie nakryty, nie daj zaskoczyć się więc pytaniem “co ubrać na wigilijną kolację?”

 


Motyw przewodni


Kluczowym elementem jest wcześniejsze ustalenie dress code’u tegorocznej kolacji wigilijnej z wszystkimi jej uczestnikami. To ich komfort oraz dobre samopoczucie są przecież najważniejsze. Chcemy uniknąć także sytuacji,
w której my z ledwością zdążymy pozbyć się kuchennego fartucha, a ciocia, przyjeżdżająca z wizytą ze Stanów Zjednoczonych, zdecyduje się na celebrację narodzin Jezusa w wieczorowej kreacji. Wszystkie godziny spędzone na przygotowaniach do świąt, wszelkie trudy z nimi związane, odbywają się bowiem w jednym celu, jakim jest przyjemne spotkanie rodzinne pewnego grudniowego wieczoru. Ważne więc jest, aby jak najwcześniej wyeliminować wszelkie czynniki, które w jakikolwiek sposób mogłyby przeszkodzić
w świątecznej zadumie, a tym samym zaplanować idealny świąteczny look dla całej rodziny. 

 

Świąteczne swetry 

 

Pierwszą propozycją świątecznego looku są gwiazdkowe swetry. Do ich plusów należy zdecydowanie wygoda i komfort w noszeniu. Dzięki tej opcji kolacja wigilijna przebiegnie bez awarii pod tytułem rozpiętej sukienki, czy poplamionej koszuli. Nie musimy się także martwić o brak miejsca w spodniach na czwarty kawałek serniczka oraz ze spokojem możemy wziąć udział w konkursie 

na największą ilość zjedzonych pierogów. Zaproponowanie tej opcji ubioru dla całej naszej rodziny, może wielu jej członkom zaoszczędzić trosk i dodatkowych zmartwień. Świąteczne swetry nie uszczuplą także domowego budżetu, zabawne modele znajdziemy w sklepach z drugiego obiegu, gdzie kupimy je w naprawdę niskiej cenie. Im bardziej kolorowy, z większym nadrukiem, czy po prostu brzydszy – tym lepiej. Rekomendujemy te z ciekawymi napisami, z cekinową aplikacją, a dla odważnych polecamy wersję, ozdobioną dzwoneczkami i świątecznymi lampkami. Przy pierwszej opcji zalecamy szczególną ostrożność – każdy usłyszy, jak ukradkiem próbujemy przemknąć do słoika z pierniczkami. 

 

W blasku reflektorów

Wersja świątecznej kolacji dla wielbicieli blichtru i blasku fleszy. Idealne rozwiązanie, kierowane do wytrwałych organizatorów, którzy po godzinach spędzonych nad gotującym się garnkiem barszczu, odnajdują w sobie siłę i chęci na kolację w stylu glamour. Do tegorocznych trendów zaliczamy futrzaste pióra, cekiny oraz aksamit. My stawiamy na klasyczną dopasowaną sukienkę, której wdzięku dodadzą długie rękawiczki. Oczywiście wszystko w adekwatnej do celebracji gamie kolorystycznej – odcienie czerwieni, zieleni to absolutny must have!

 

Gotowi do snu 

 

Przyzwyczajeni do wygodnego trybu życia w czasie pandemii, nie musimy z niego rezygnować także w okresie świątecznym. Jeśli ze względów zdrowotnych lub po prostu z wyboru, w tym roku gwiazdkę celebrować będziemy w nielicznym gronie, najbliższej rodziny, warto rozważyć opcję bożonarodzeniowego piżama party. Z pełną ofertą tych akcesoriów możemy spotkać się w second handach. Ciepłe pluszowe bluzy, czy jednoczęściowe śpiochy, niczym u niemowląt. Pomyślmy o pięknych wspomnieniach, jakie powstaną i historiach na przyszłość,  kiedy to wszyscy przypomnimy sobie leniwą, śpiącą Gwiazdkę.

 

Świąteczny akcent


Dla fanów prostoty świetnym rozwiązaniem będzie świąteczna wisienka na torcie, w postaci małego gwiazdkowego elementu. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby cały wieczór spędzić w wełnianym swetrze z wizerunkiem Grincha, postawmy na małe dodatki, które dopełnią klimatu, przy udekorowanym świątecznie stole. Czapki mikołaja, rogi renifera, czy czułki-śnieżynki to elementy, jak najbardziej wskazane. Możemy dowolnie dopasować je do zaplanowanego wcześniej stroju. Elementy te również dobrze sprawdzą się dla wigilii w dużych rodzinach, gdzie nie każdy znajdzie czas na przygotowanie całej odświętnej stylizacji.

W całym tym, bożonarodzeniowym zamieszaniu, warto pamiętać, że ani świąteczny look, ani dwanaście idealnych potraw nie są jednak najważniejsze. Przeżyjemy ze spalonym piernikiem i kolacją w poplamionej koszuli, ale wartością, której nie uda nam się zastąpić niczym są wspomnienia chwil, spędzonych przy stole wigilijnym z całą rodziną – wykorzystajmy je więc w pełni. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *