Najlepsze filmy o modzie na walentynkowy wieczór

Najlepsze filmy o modzie na walentynkowy wieczór

Święto zakochanych zbliża się do nas wielkimi krokami. W codziennych sytuacjach życiowych także możemy  zauważyć, że Walentynki pojawiły się już na horyzoncie. Czerwone serca, dedykowane kolekcje w naszym ulubionym sklepie z biżuterią, czy rajstopami – nie sposób ich dłużej ignorować.  14 luty to data, która u społeczeństwa wywołuje skrajne emocje. My jednak uważamy, że miłość w każdej postaci warta jest celebracji oraz własnego święta. Z tej także okazji przygotowaliśmy pięć najlepszych filmów, przeznaczonych do obejrzenia w walentynkowy wieczór wszystkim pasjonatom mody. Inspiracji możemy szukać wszędzie, ale kto lepiej pokieruje naszym modowym wyborem, niż Carrie Bradshaw? 

 

Walentynki z przyjaciółką

 

Święto zakochanych często błędnie kojarzone jest z koniecznością spędzenia ich z drugą połówką. Nie musi jednak być nią  jedynie nasz partner, czy partnerka. 14 lutego powinniśmy celebrować miłość, w każdej jej postaci. Jeśli aktualnie nie jesteśmy w związku, lub nasze drogi nie zdążyły skrzyżować się jeszcze z Romeo, dzień ten zaplanujmy wspólnie z najlepszą przyjaciółką, mamą lub siostrą. Pamiętajmy, że każde uczucie jest warte pielęgnacji, a każda okazja na wspólny wieczór, czy piżama party jest tą odpowiednią.

 

Wieczór walentynkowy w domu

 

Musimy pamiętać, że 14 lutego jest wciąż zwyczajnym dniem tygodnia, dlatego nie powinniśmy ulegać presji społeczeństwa, która będzie zmuszała nas do opuszczenia strefy komfortu. Święto zakochanych nie opiera się bowiem na drogich prezentach, czy kolacji w restauracji z pięcioma gwiazdkami Michelin. Jego idea opiera się natomiast na spędzeniu wyjątkowego wieczoru z ukochaną osobą, nawet w zaciszu własnego domu. W końcu jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej naszego wspólnego czasu i budujemy w nim niezwykłe wspomnienia. Wykorzystajmy tę okazję do jej celebracji, zapalmy kilka zapachowych świec i wybierzmy film, który wprowadzi nas w romantyczny nastrój. 

 

1. Diabeł ubiera się u Prady

Modowy klasyk, którego brak na liście obejrzanych filmów u prawdziwych pasjonatów mody, powinien zostać uznany za przestępstwo. Komediodramat z 2006 roku, uwielbiany przez wszystkie fashionistki, nie tylko za bezbłędną grę aktorską Anne Hathaway. Początkująca dziennikarka zaczyna swoją przygodę ze światem mody, poprzez staż w czasopiśmie “Runaway” – pod okiem szefowej, która jest nie tylko ikoną stylu, ale też znawczynią świata mody. Kobiecie w przygodzie towarzyszy nie tylko niezwykła historia, ale także stroje, które nawet po upływie lat budzą nasz podziw i zachwyt. 

 


2. Grease

Skórzane ramoneski, idealnie skrojone jeansy, znakomite choreografie – to tylko kilka z wielu określeń tego filmowego arcydzieła. Niebanalna romantyczna historia, która porwie nasze serca i nogi do tańca! Jest to niezwykle autentyczny musical, który ma świetną ścieżkę dźwiękową. Stanowiący miód nie tylko dla naszych uszu, ale także dla duszy, która poczuje się zainspirowana stylizacjami z lat 80. A jeśli obraz ten sprawi, że zamarzy nam się stylizacja rodem z 1978 roku, łatwo i tanio możemy się w nią zaopatrzyć, dzięki zakupom w jednym z pobliskich second- handów. 

3. Dirty Dancing

A czy Wy przeżyliście już “time of your life”? Historia Baby i Johnnego to walentynkowy klasyk, którego i w tym roku nie powinno zabraknąć na szklanych ekranach naszych telewizorów. Oprócz fabuły, która koi nerwy oraz wymarzonej historii miłości, z kanapy poderwie nas sam Patrick Swayze. Jest to także kolejna okazja do zaczerpnięcia garści modowych inspiracji, prosto z ośrodka wypoczynkowego, czy tanecznej sceny.

4. Seks w wielkim mieście

Miranda, Carrie, Samantha oraz Charlotte. Te wspaniałe kobiety wstrząsnęły Nowym Jorkiem. Film opowiada o prawdziwej przyjaźni, problemach natury damsko-męskiej oraz o lifestyle’u. Świetne jest to, że dziewczyny już w latach ‘90 nie wstydziły się rozmawiać o seksie, który wciąż niesłusznie jest tematem tabu u wielu z nas. Girl power rządzi! 

5. Pretty woman


Film, który zaraz po swojej premierze stał się wzorcem dla licznych hollywoodzkich (i nie tylko) produkcji. Julia Roberts, wcielająca się w rolę głównej bohaterki stała się modową inspiracją dla milionów kobiet, zainspirowanych jej stylem, a kultowa scena z przymierzalni na stałe zapisała się na kartach historii mody. 

 


6. Śniadanie u Tiffany’ego 

Jeden z topowych projektantów mody oraz ikona stylu Audrey Hepburn, która wciela się w rolę Holly. Film ten jest nie tylko hołdem oddanym w stronę klasycznej mody lat 70, ale także kopalnią inspiracji dla wszystkich kochających styl i klasę. Jest to jedna z tych pozycji filmowych, której jednokrotne obejrzenie nie będzie wystarczające – przygotujmy się więc na wielokrotny powrót do tej ponadczasowej produkcji. 

7. Dom Gucci

Propozycja świeższej daty, która być może okaże się kolejną szansą Lady Gagi, wcielającej się w postać Patrizi Reggiani na zdobycie Oscara. Dlaczego warto ją jednak obejrzeć? Pomimo tego, iż nie jest ona typową, walentynkową opowieścią o szczęśliwej miłości to wiotka fabuła i niesamowita gra aktorska Adama Drivera, sprawiają, iż nie sposób jest nam oderwać wzrok od ekranu. Nie wspominając już o tle filmu, które stanowi historia jednego z największych domów mody na świecie. 

 

A jaki film Ty obejrzysz  14 lutego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *