Jak sprawić, aby zakupy w lumpeksie były jeszcze przyjemniejsze?

Jak sprawić, aby zakupy w lumpeksie były jeszcze przyjemniejsze?

Kwestia zakupów w lumpeksie jeszcze nie tak dawno temu uznawana była za temat tabu, a zwolennicy zakupów z drugiej ręki często musieli mierzyć się z nieprzychylnymi spojrzeniami swoich oponentów. Obecnie obserwujemy tendencję wzrostową w zakresie zakupów odzieży z drugiej ręki. Ekologiczny “bum” sprawił, iż wśród społeczeństwa zwiększyła się świadomość tego jak bardzo szkodliwe dla środowiska jest kompulsywne kupowanie ogromnych ilości, często niepotrzebnych nam ubrań w centrach handlowych. Zamiast więc szukać promocji w sieciówkach i napędzać ogromną machinę handlu, wybierzmy się do najbliższego lumpeksu, gdzie będziemy mogli wykorzystać wyprodukowane już ubrania ponownie. Zakupy w lumpeksie to także dobry sposób na odnalezienie nowych, modowych inspiracji. W sklepach tego rodzaju, nie ograniczają nas bowiem aktualne kolekcje, czy sezonowe trendy. Możemy znaleźć ubrania zarówno, które odpowiadają na bieżącą sytuację w świecie mody, jak i elementy vintage, czy ze starszych lat.  

 

Nie spiesz się

 

Zakupy w second handach rządzą się swoimi własnymi prawami, jednym z nich jest konieczność wykonywania ich… powoli. Nie znaczy to oczywiście, że nasz spacer pomiędzy kolorowymi regałami musimy wykonywać w iście ślimaczym tempie, ale nie powinniśmy podczas zakupów wdawać się rolę Zygzaka Mcqueena. Dlaczego? Zazwyczaj ubrania w lumpeksie posegregowane są kolorami, bądź kategoriami, a największe perełki znajdziemy poukrywane właśnie pomiędzy artykułami, które normalnie nie przyciągnęłyby naszej uwagi. Aby więc zlokalizować wymarzoną koszulkę polo od Ralpha Laurena, musimy dzielnie i z pełną uwagą przejrzeć dziesiątki wieszaków. Czy będzie warto? Owszem, a nawet więcej – polubisz ten dreszczyk emocji, towarzyszący każdemu ruchowi wieszaka w lewą i prawą stronę. 

 

Razem raźniej

 

Oczywistością jest fakt, iż zakupy w gronie najbliższych nam osób zyskują dodatkowe punkty w konkursie przyjemności. W tym wypadku nie musimy nawet tłumaczyć dlaczego, ponieważ jeśli otaczamy się pozytywnymi
i dobrymi ludźmi, taki sam stanie się nasz dzień. Dodatkowym atutem wspólnych zakupów w lumpeksie, jest uzyskanie dodatkowego oka doradczego, które wesprze nas w podjęciu nawet najtrudniejszych decyzji.

 

Zabierz ze sobą słuchawki 


Jeśli nasze zakupy okażą się dłuższą misją w poszukiwaniu największych lumpeksowych perełek, musimy udać się na nią w pełni przygotowani. Niczym rycerz, który na pole bitwy nie wybierze się bez przyłbicy. My zaopatrzymy się w niezawodny sprzęt w postaci – słuchawek.  Naukowo udowodniono, iż pozytywna muzyka wprawia nas w radosny nastrój, który będzie stanowił idealną ścieżkę dźwiękową pod udane zakupy.

Zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze, jeśli wieszaki przeglądamy w rytm największych hitów Whitney Houston. A czy Ty już zawsze będziesz kochała zakupioną w lumpeksie sukienkę? 

 

Wygoda to podstawa 

 

Kluczem udanych zakupów jest nasz własny komfort. Trudno będzie napawać się możliwością znalezienia wymarzonej kurtki, kiedy nasze myśli przesłania wizja opuchniętych od niewygodnych butów stóp, czy mara powstałych na dużym palcu odcisków. Wiedząc, że danego dnia wybieramy się na lumpeksowe łowy, przygotujmy odpowiedni strój, który ułatwi nam wykonanie tego zadania na najwyższych obrotach. Mowa o płaskich, najlepiej sportowych butach – przeznaczonych do sprintu pomiędzy regałami oraz komfortowym, miękkim dresie, który pozwoli nam zachować kocią elastyczność, w poszukiwaniu perełek w najwęższych zakamarkach sklepu. 

 

Ekologiczne zakupy 

Pamiętajmy także o trosce o nasze środowisko, które po dekadach zaniedbań ze strony ludzkości, obecnie walczy o przetrwanie. Aby zaprzestać produkcję i zmniejszyć zapotrzebowanie na jednorazowe torby zakupowe, na następne zakupy zabierzmy ze sobą materiałową torbę wielokrotnego użytku. Są one praktycznie nie tylko, dlatego, że po zużyciu nie będą ulegać procesowi rozkładu w glebie przez następne 10 do 20 lat, ale także pomogą nam pozostać zorganizowanym i zaoszczędzić dodatkowe kilka złotych.
Materiałowe torby warto mieć zawsze ze sobą np. dołączone jako breloczek do kluczy, czy schowane w kieszeni tylnego siedzenia samochodu. Ta mała rzecz to kolejny dobry nawyk, który pozwoli nam powoli, wspólnie zmieniać świat na lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *