Jak zakupy w second handzie przerodzić w realny biznes?

Jak zakupy w second handzie przerodzić w realny biznes?

Pomysł na biznes – lumpeks? 

Rozwój nowoczesnych technologii pozytywnie wpłynął na dewelopment
w zakresie kolejnych możliwości zarobkowych. Każdego dnia obserwujemy innowacyjne pomysły, wprowadzane do naszego codziennego życia. Często nieświadomi potencjalnych możliwości, ignorujemy je, tym samym tracąc szansę na odnalezienie właściwej dla nas niszy. Niech uniosą rękę wszyscy, którzy w swoim życiu usłyszeli niegdyś prześmiewcze “Ile można robić zakupy?”. A co jeśli tę pasję i niewątpliwą przyjemność przeobrazić w realny biznes?

Sprzedawanie ubrań z lumpeksu

Przed rozpoczęciem sprzedaży, warto zastanowić się nad wartościami, reprezentującymi big idea naszego lumpeksowego biznesu. Cały plan opiera się na wyszukiwaniu w lumpeksach “perełek” pasujących przynajmniej do jednej
z kategorii:
– markowe;
– wykonane z wysokiej jakości tkaniny (jedwab, kaszmir, wełna);
– unikatowe. 

Im większa ilość kategorii, do której przyporządkujemy dany przedmiot, tym większa szansa, iż okaże się on interesujący dla naszego potencjalnego klienta. 

Jak sprzedawać ubrania z lumpeksu?

Aby móc coś sprzedać, najpierw trzeba to kupić. Chęć sprzedawania ubrań upolowanych w second handzie, wiąże się więc z koniecznością częstych wizyt w tego typu sklepach oraz regularnego śledzenia cyklu dostaw i wyprzedaży. Pamiętajmy, iż dobrej jakości swetry, czy kurtki nie są przedmiotami, które znikają z półek pierwszego dnia dostawy, a dopiero w późniejszej fazie tego cyklu. Początkujący sprzedawcy wykorzystują platformy takie jak Vinted, czy OLX, umożliwiającą łatwą, szybką oraz bezpieczną wymianę dóbr pomiędzy  użytkownikami. Dzięki odpowiedniej organizacji mały biznes przerodzić może się w stałe źródło dochodu, skutkujące przeniesienie sprzedaży na własną platformę. 

Sklep second hand online

Jeśli jednak demotywującym dla nas czynnikiem okaże się konieczność polowania na lumpeksowe perełki stacjonarnie, na ratunek przybędą nam tanie second handy online. Jednym z pionierów w tej dziedzinie jest TekStylowo.pl, oferujące szeroki wybór markowej odzieży, którą nabyć możemy z zacisza własnego domu. W każdy czwartek wszystkie dostępne artykuły objęte są ogromną wyprzedażą, która jest idealną okazją na odnalezienie np. kaszmirowych swetrów, wełnianych marynarek, które możemy później odsprzedać z zyskiem (lub zakochać się i zostawić dla siebie!

Praca dodatkowa z domu

Wprowadzanie lumpeksowych łupów do dalszego obiegu to rozwiązanie idealne, dla wszystkich poszukujących źródła dodatkowego zarobku, którego mogą podjąć się bez opuszczania domu. Podobne biznesy już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pracujących mam, miłośników mody vintage oraz wielu innych grup społecznych. To także niesamowita pasja do dzielenia np. z najbliższą przyjaciółką, lub siostrą. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *