Lumpeks internetowy, a stacjonarny – różnice

Lumpeks internetowy, a stacjonarny – różnice

Ostatnie lata wpłynęły na wprowadzenie znacznych zmian w różnych aspektach życia człowieka. Zaczynając od związków  rodzinnych, czy zawodowych na praktykach zakupowych kończąc. Ograniczenie przemieszczania się spowodowało, nie tylko znalezienie się na naszych telefonach wszystkich mobilnych aplikacji, oferujących usługi na dowóz, ale także znaczne zwiększenie odsetka zakupów dokonywanych przez Internet. U Polaków z roku na rok zauważalna jest także tendencja wzrostowa w zakresie zakupów “ z drugiej ręki”. Lumpeksy niegdyś uznawane za powód do wstydu, dziś stały się miejscem, w którym ubiera się praktycznie każdy. Od zwyczajnego Kowalskiego, aż po popularnych, modowych influencerów. Czym jednak różnią się zakupy w lumpeksie internetowym, od tych w sklepie stacjonarnym? Czy któreś z nich są lepsze? 

 

Internetowe lumpeksy w Polsce 

 

Idea second handów online w świecie mody nie jest już nowinką. Tego typu sklepy na zachodzie największą rozpoznawalność uzyskały we wczesnych latach dwutysięcznych. Jednym z flagowych przykładów może być amerykańska marka Nasty Gal, założona przez Sofię Amoruso, która swoje imperium modowe, zbudowała za pomocą sprzedaży odzieży używanej przez internet. W Polsce przez długi czas, odpowiednikiem lumpeksów online, były platformy umożliwiające sprzedaż niechcianych już w naszych szafach ubrań, takie jak Vinted, czy OLX. Aplikacje te jednak umożliwiały zakup artykułów bezpośrednio od ich prywatnych właścicieli. Zapotrzebowanie na przeniesienie się handlu odzieżą używaną jako konsumenci, odczuliśmy najbardziej, kiedy ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zakupy na miejscu okazały się niemożliwe. Wiele osób nie chciało zrezygnować z ekologicznej i bardziej przyjaznej formie zaopatrzenia garderoby, czasem nawet dla całej rodziny, co przyczyniło się do rozwoju lumpeksów oferujących sprzedaż online, takich jak TekStylowo. 

 

 

Czy w lumpeksie online znajdziemy markową odzież?

 

Wraz z rozwojem internetowych lumpeksów w głowach potencjalnych konsumentów, kiełkować rozpoczęły rozmaite pytania. Do jednych
z największych obiekcji należał rodzaj asortymentu, jaki pojawia się w tego typu sklepach. Wiele osób niesłusznie przekonane było, iż do sprzedaży internetowej trafiają jedynie “odrzutki” z tradycyjnych sklepów. W TekStylowo znajdziemy pełen wybór mody damskiej, męskiej, jak i dziecięcej nawet najpopularniejszych marek. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ towar dostępny w sklepach na terenie całej Polski, trafia jednocześnie do sklepu www. W ten sposób szansę na zakup unikatowych perełek mają zarówno Ci, którzy zmuszeni są do pozostania w domu, jak i reszta, decydująca się na tradycyjne przeglądanie kolorowych wieszaków w sklepie.

 

 

Lumpeks online vs stacjonarny 

 

Lumpeks online, oprócz oczywistego udogodnienia jakim jest możliwość dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu, oferuje wiele dodatkowych atrybutów. Jednym z nich jest możliwość podziału przeglądanej odzieży na kategorie, rozmiary, czy marki. Jeśli więc szukamy nowych spodni w rozmiarze M, możemy w łatwy sposób filtrować wszystkie propozycje, które nie są skierowane danego dnia do nas. Wielu z nas boryka się z problemem, jakim jest nadążenie za niezwykle szybkim tempem życia. Cierpiący na chroniczny brak czasu, z pewnością docenią okazję na dokonanie zakupów, bez konieczności stania w korkach, czy właśnie będąc w nich – dzięki lumpeksom online możemy wykorzystać wolne chwile, takie jak oczekiwanie w kolejce aut, czy u lekarza. 

 

 

Czy lumpeks internetowy jest lepszy niż stacjonarny?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy ona od wielu indywidualnych czynników. Ci, którzy najbardziej w zakupach cenią sobie możliwość sprawdzenia tkaniny, czy przymierzenia danego artykułu na pewno lepiej odnajdą się w sklepie stacjonarnym. Zabiegane mamy, czy ojcowie jednakże mogą zwrócić większą uwagę na możliwość zakupów właśnie z domu w tanim lumpeksie online. W czasach pełnych niewiadomych warto jest żyć z przewagą, jaką jest możliwość wyboru. Taką właśnie możliwość otrzymują wszyscy klienci sklepów stacjonarnych, jak i online TekStylowo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *