Sprawdzone sposoby na organizację szafy

Sprawdzone sposoby na organizację szafy

Nie mam się w co ubrać to zdanie, które (chociaż nie zawsze łatwo jest nam się do tego przyznać) wypowiedział co najmniej kilka razy w życiu każdy z nas. Tykający zegar, odliczający do ustalonej godziny spotkania, nerwowy pot pojawiający się na naszym czole po kolejnej nieudanej próbie wyboru stroju oraz rosnąca góra “odrzuconych” opcji gdzieś w kącie pokoju to trzy charakterystyczne dla omawianej sytuacji czynniki. Poddając jednak nasze tekstylne tarapaty głębszej analizie, możemy wywnioskować, iż nie zawsze problem z wyborem stylizacji, spowodowany jest brakiem stosownych propozycji. Wręcz przeciwnie! Zdecydowania większość naszych modowych tarapatów, wynika z mnogości opcji, które po prostu… nie mieszczą nam się w garderobie! Całe szczęście już dziś na ratunek przychodzą sprawdzone sposoby na organizację szafy, a wszystkie z nich są TekStylowo approved. 

<img data-src="Nowe-sklepy-TekStylowo"alt="Kobieta siedząca w szafie zasypana ubraniami">

Organizacja szafy z ubraniami 

Odpowiednia organizacja garderoby to jeden z ważniejszych czynników, sprawiających, że nasze codzienne życie staje się łatwiejsze. Dzięki kategoryzowaniu odzieży oraz wypracowaniu określonego schematu porządkowania, jesteśmy w stanie oszczędzić nie tylko ogrom czasu, ale także krwi, potu i łez, podczas wybierania ubrań – szczególnie tego w pośpiechu. Nasza przygoda z organizacją szafy z ubraniami powinna rozpocząć się od dokładnej selekcji wszystkich posiadanych elementów. W trakcie tego procesu warto kierować się prostą zasadą 6 miesięcy. Polega ona na wyeliminowaniu z garderoby wszystkich ubrań, których nie mieliśmy na sobie w przeciągu minionego półrocza. Przewidując ewentualne pytania – tak, ulubione jeansy z czasów licealnych też podlegają tej regule! 

<img data-src="Nowe-sklepy-TekStylowo"alt="niepoukładane ubrania w szafie">

Jak przechowywać ubrania?

Przechowywanie ubrań w mieszkaniu, szczególnie tym małym może okazać się nie lada wyzwaniem. Pomimo tego, że rynek meblarski oferuje ogrom rozwiązań, mogących wesprzeć nas w tym działaniu to nie odpowiedni mebel  jest jednak głównym źródłem naszego problemu. W celu zachowania odpowiedniego porządku proponujemy sezonowy system przechowywania ubrań. Zakłada on zmianę położenia poszczególnych części garderoby wraz z kolejnymi porami roku. Pierwszego dnia zimy, letnie sukienki przesuniemy więc na najdalszą półkę, a dumne miejsce strojów kąpielowych ustąpimy godnym następcom – wełnianym czapkom i szalikom. Dzięki temu, zachowamy swobodny dostęp tylko do tych elementów, które w ciągu najbliższych miesięcy naprawdę nam się przydadzą. 

<img data-src="Nowe-sklepy-TekStylowo"alt="Posegregowane ubrania na wieszakach">">

Organizacja szafy akcesoria 

Idealny porządek w szafie z ubraniami pomogą nam zachować rozmaite akcesoria, przeznaczone do organizacji garderoby. Najciekawsze z nich możemy nabyć za niewielką kwotę w szwedzkim kolosie wnętrzarskim, przy okazji kolejnej wizyty na weekendowe pulpety z żurawiną. Odpowiednia infrastruktura to początek odpowiedzi na pytanie jak zrobić porządek w szafie z ubraniami? Polecamy zainwestowanie w składane pojemniki, które ułatwią nam łatwą segregację akcesoriów takich jak paski, czapki oraz akcesoria zimowe. Warto zaopatrzyć się także w wieszaki, przeznaczone do różnych rodzajów tkanin, które mogą wpłynąć na znaczne przedłużenie żywotności naszych ubrań. Dla osób cierpiących na brak miejsca do segregacji, proponujemy wiszące organizery, które możemy wykorzystać jako dodatkowe półki zarówno na ubrania, jak i wyjściowe obuwie. 

<img data-src="Nowe-sklepy-TekStylowo"alt="Kobieta trzyma w dłoni bluzkę powieszoną na wieszaku">

Gdzie oddać ubrania? 

Problemem pojawiającym się w głowie tych, którzy zakończyli porządki w szafie z ubraniami staje się kwestia nieużywanej już przez nich odzieży. Tych elementów garderoby pod żadnym pozorem nie należy jednak wyrzucać. W trosce o naszą planetę powstało wiele sposobów na ich ponowne wykorzystanie. Należy do nich upcykling, w zgodzie, z którym starą koszulkę możemy przebranżowić na kuchenną ściereczkę, czy mopa do mycia podłóg. Używane ubrania warto przekazać także potrzebującym lub złożyć w przeznaczonych do tego celu kontenerach. Pamiętajmy także, że jeśli w naszej szafie brakuje konkretnych elementów warto poszukać ich w sklepach z odzieżą używaną. Kupując w second handach takich jak TekStylowo.pl, nadajemy nową wartość, wyprodukowanym już dobrom oraz wyrażamy swój sprzeciw wobec rynku fast fashion. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *