Za mało miejsca? Patenty na to, jak spakować walizkę na urlop

Za mało miejsca? Patenty na to, jak spakować walizkę na urlop

Nic tak nie napawa optymizmem, jak wizja długo wyczekiwanego urlopu. Romantyczne spacery o zachodzie słońca, zimne drinki i pełna regeneracja sił witalnych. Brzmi jak plan idealny. Zarezerwowanie noclegu oraz zaplanowanie aktywności w trakcie wyjazdu wbrew pozorom zaliczamy jednak do przyjemniejszej części wakacyjnych przygotowań. Prawdziwy problem zaczyna się wraz z nadejściem czasu pakowania. Kierujące nami pragnienie zabrania ze sobą piętnastu sukienek, sześciu par butów i sypialnianego świecznika, sprawia, iż ta z pozoru przyjemna czynność przypomina filmowy gatunek, zwany horrorem. Więcej o tym, co spakować do walizki i jak to zrobić, aby zmieścić w niej wszystkie potrzebne przedmioty znajdziemy w dzisiejszym artykule.

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="kobieta z słuchawkami na uszach pakuje walizkę na urlop">

Co spakować do wakacyjnej walizki?

Pakowanie powinniśmy rozpocząć od sporządzenia listy zatytułowanej: Co powinno znaleźć się w wakacyjnej walizce. Taka checklista z pewnością przyspieszy cały proces, a także pomoże zweryfikować ewentualne braki garderobiane. W naszym wakacyjnym bagażu powinny znaleźć się same najpotrzebniejsze rzeczy. Między innymi wygodne obuwie. Dwie pary zupełnie wystarczą – jedne sportowe, a drugie letnie (sandały, japonki lub klapki). Kolejną rzeczą, bez której nie powinniśmy wyjeżdżać na urlop jest podręczna apteczka, wyposażona w leki przeciwbólowe oraz zestaw opatrunkowy. Miejsce w pierwszej klasie należy zarezerwować także dla kosmetyczki z naszymi ulubionymi kosmetykami i kremem z filtrem – najlepiej z tym o wysokim stopniu ochrony. W torbie podręcznej zarezerwujmy natomiast miejsce na zapasową bieliznę, nakrycie głowy, wszelkiego rodzaju ładowarki oraz portfel z dokumentami. 

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="złożone ubrania w kobiecych dłoniach">

Sposoby na pakowanie walizki

Po przygotowaniu listy potrzebnych przedmiotów, nadszedł czas na pakowanie walizki – co, wbrew pozorom, nie należy do najłatwiejszych zadań. Nasze rzeczy musimy spakować tak, aby nie pogniotły się, a jednocześnie zajęły, jak najmniej miejsca. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu kilku naszych porad. 

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="kobieta siedząca na walizce i czekająca na samolot">

1. Przygotuj wszystko co chcesz zabrać

Po wstępnej selekcji wakacyjnej garderoby należy przejść do kolejnego kroku, czyli prasowania i oszacowania ilości potrzebnego na nie miejsca. Pamiętajmy o tym, aby najcięższe przedmioty ulokować na dnie torby czy walizki. 

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="poskładana męska odzież na podłodze">

2. Roluj swoje ubrania

W trakcie kompletowania wakacyjnych stylizacji zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepiej sprawdzą się ubrania bawełniane, wiskozowe lub z modalu, które nie gniotą się w trakcie podróży. Dodatkowo należą one do tkanin oddychających, zapewniając nam tym samym wyższy wakacyjny komfort. Aby gniecenie ubrań ograniczyć do minimum, warto je rolować, zamiast składać.

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="walkizka z kolorowymi ubraniami">

3. Wykorzystaj każdy zakamarek

Podczas pakowania, warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń, np. wnękę w butach wypełnijmy parą czystych skarpet. Dzięki temu zaoszczędzimy odrobinę miejsca w walizce, a dodatkowo zapobiegniemy niechcianemu zgnieceniu naszego obuwia. Innym zakamarkiem, który możemy zagospodarować, jest luka w kołnierzyku koszuli. Schowajmy w nią zwinięty pasek od spodni.

4. Spakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Cięższe przedmioty takie jak buty, jeansy czy kurtkę, należy umieścić na dnie walizki. W trakcie pakowania, warto też pamiętać, aby na wierzchu ulokować kosmetyczkę oraz rzeczy, które przydadzą nam się w pierwszej kolejności, np. piżamę, jeśli przyjazd na miejsce planowany jest późnym wieczorem.

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="bagaż podręczny z biletem, mapą i okularami przeciwsłonecznymi">

5. Przydatne triki podczas pakowania

Podczas pakowania, przydatne mogą okazać się wszelkiego rodzaju organizery do walizki, które pomogą nam odpowiednio zagospodarować miejsce w bagażu. Innym sprytnym trikiem, jest przewleczenie naszyjników i bransoletek przez słomkę do picia. Ten sposób zagwarantuje naszej biżuterii spokojną oraz bezpieczną podróż, bez ryzyka zaplątania. 

<img data-src="jak-spakować-walizkę"alt="organizery do walizki leżące obok otwartego bagażu">

Zakupy na ostatnią chwilę – second hand

W trakcie pakowania okazało się, że ulubione szorty wciąż nie doszły do siebie po ostatnim bliskim spotkaniu z jagodzianką? Aby zaoszczędzić kilka groszy i uzupełnić garderobiane braki, zróbmy zakupy w lumpeksie. W tym celu warto wybrać się np. do TekStylowo. To sieć wielkopowierzchniowych second handów, która posiada blisko 100 lokali na terenie całej Polski. Z pewnością nie zabraknie tam wakacyjnych ubrań, które możemy kupić nawet na ostatnią chwilę. W TekStylowo znajdziemy odzież od modowych potentatów, takich jak Michael Kors, Gucci czy Guess, a także wiele wakacyjnych akcesoriów, np. słomiane kapelusze lub torby plażowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *