Wyprawka szkolna z lumpeksu

Wyprawka szkolna z lumpeksu

Latem nie straszne są nam burze, bo ciepły deszcz po całym dniu spędzonym w słońcu wydaje się jakiś przyjemniejszy. Latem nie myślimy o problemach, bo opalona, pełna rumieńców buzia działa łagodząco na codzienne troski. Latem nie potrzebujemy wykwintnego jedzenia, bo najbardziej marzy nam się kolba kukurydzy, kupiona prosto na plaży.
Wakacyjne wspomnienia dodają nam siły, aby stawiać czoła wyzwaniom przez resztę roku. Z trudnościami codzienności zmagają się także najmłodsi, którzy już we wrześniu ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. Powrót do szkoły to jednak nie tylko zmartwienie maluchów, ale także rodziców, którzy swoje latorośle jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, zobowiązani są odpowiednio wyposażyć.
Dzisiaj podpowiemy jak przygotować wyprawkę szkolną z drugiej ręki! 

<img data-src=”wyprawka-szkolna"alt="Nauczycielka pokazująca globus uczniom w klasie">

Stres przed rozpoczęciem roku szkolnego 

Uroczyste okazje takie jak apele czy rozpoczęcia roku szkolnego należą do sytuacji powodujących stres, zarówno u dziecka, jak i rodzica. Jak jednak przygotować się do 1 września, aby uniknąć zbędnych spięć z domownikami?
Naszą złotą radą jest nie odkładanie rzeczy na później. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Oczywiście, że tak, ale wyprasowana dzień wcześniej koszula czy przygotowane drugie śniadanie to te elementy, które nam jako rodzicom 31 sierpnia pomogą pójść spać spokojnie. 

W wieczór poprzedzający powrót do szkoły warto wygospodarować także chwilę czasu na:
– sprawdzenie stanu czystości eleganckiego obuwia;
– przygotowanie notatnika i długopisu, który jak na złość zawsze skrywa się w dolnej części szuflady;
– przestawienie trybu budzika z wakacyjnego na szkolny.

<img data-src=”wyprawka-szkolna"alt="Kobieta prasująca ubrania na rozpoczęcie roku szkolnego">

Tania wyprawka szkolna

Sierpień to ostatnia szansa na przeżycie tegorocznej, niezapomnianej przygody, należy więc go jak najlepiej wykorzystać! Wraz z mijającymi tygodniami nasze myśli coraz częściej błądzą jednak wokół szkoły. Zastanawiamy się nad zakupem plecaka, nowych ubrań i zeszytów. W tym samym czasie wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy powrót do szkoły, jest możliwy bez wydawania fortuny na wyprawkę? Oczywiście, że tak! W TekStylowo doskonale wiemy, że powrót dzieci do szkoły we wrześniu to poważne obciążenie dla domowego budżetu. Aby wydatki ograniczyć do minimum przedstawiamy nasze sposoby na oszczędzanie.

<img data-src=”wyprawka-szkolna"alt="Kolorowe ubrania dziecięce Powieszone na wieszakach">

1. Wyprawka szkolna – lista

Zanim pozwolimy, aby zakupowe szaleństwo całkowicie nas pochłonęło, dokładnie przejrzyjmy rzeczy, które już mamy. Na ich podstawie zróbmy listę, na której wypiszemy wszystkie brakujące elementy. Dzięki temu unikniemy kupowania niepotrzebnych rzeczy. 

2. Tanie ubieranie

Kolejny przegląd dziecięcej szafy spowodował lawinę ubrań, które są już za małe i nie nadają się na powrót do szkoły. Do tego biały podkoszulek nabrał zielonych barw, po bliskim spotkaniu z trawnikiem i chcąc nie chcąc musimy znaleźć za niego zastępstwo. Aby zaoszczędzić kilka złotych zróbmy zakupy w second handzie takim jak TekStylowo – sieć wielkopowierzchniowych lumpeksów, posiadająca ponad 100 lokali w całej Polsce. To właśnie tam wieszaki uginają się pod ilością dziecięcych ubrań, dostępnych za naprawdę niewielkie pieniądze. 

<img data-src=”wyprawka-szkolna"alt="Uśmiechnięty chłopiec w pierwszym dniu roku szkolnego">

3. Wykorzystaj to, co już masz

Jak sprawić aby dziecięce marzenia o nowym plecaku stały się rzeczywistością? Rozwiązaniem będzie zeszłoroczna torba, która z naszą, małą pomocą zostanie stuningowany. Odświeżmy go, przyszywając różnego rodzaju naszywki, które sprawią, że plecak będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W ten sam sposób możemy także przerobić stare ubrania.

4. Nie kupuj w wielosztukach

Zestaw piętnastu ołówków za 10 zł, pędzelki pakowane po 5 sztuk – 8zł, giga paka okładek na książki i zeszyty – 25zł. Kupowanie przyborów w dużych paczkach, wydaje się być oszczędnością, ponieważ w zestawie wychodzi taniej, jednak tylko pozornie. Zastanówmy się, ile z tych rzeczy faktycznie wykorzystamy, a ile wyląduje na dnie szuflady. 

5. Czas na pranie!

Zanim na zeszłoroczny plecak wydamy finalny wyrok warto jest poddać go ostatecznej próbie… w pralce! Kto wie może niemieckie środki czystości zlikwidują ślady, zapomnianej trzy miesiące temu kanapki z tuńczykiem? 

Kupuj jeszcze taniej!

Zakup wyprawki szkolnej nigdy nie był tańszy niż teraz w sieci sklepów z odzieżą używaną TekStylowo! To właśnie tam naszą pociechę ubierzemy od stóp do głów i to w niespotykanie niskiej cenie. Korzystny cykl sprzedaży, uwzględnia czwartkową wyprzedaż, podczas której ceny markowej odzieży używanej rozpoczynają się już od 1,80zł za sztukę. A co jeśli powiemy, że może być jeszcze taniej? Otóż w TekStylowo, ci którzy kupują więcej, oszczędzają więcej – wszystko to za sprawą programu lojalnościowego dla stałych klientów sklepu. 

Co ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego?

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Ten błogi czas minął w zatrważającym tempie. Jeszcze chwilę temu planowaliśmy wyjazd na urlop i co spakować do walizki, a dziś zastanawiamy się jaka stylizacja będzie odpowiednia na pierwszy dzień szkoły. Zgodnie z zasadami savoir vivre strój na rozpoczęcie roku szkolnego powinien być schludny i elegancki. W czasach naszych rodziców oznaczało to tylko i wyłącznie białą koszulę, u dziewczynek granatową spódnicę, natomiast u chłopców czarne spodnie z kantem. Obecnie te zasady odrobinę się poluzowały, jednak strój nadal powinien być adekwatny do okazji i wieku. 

Na powrót do szkoły, wcale nie musimy wydawać majątku. Oszczędności znajdziemy wszędzie, wystarczy tylko świadomie robić zakupy. Wybierajmy te rzeczy, które naprawdę są nam niezbędne. A większość braków możemy uzupełnić, kupując rzeczy z drugiej ręki. W lumpeksach znajdziemy plecaki szkolne, ubrania czy nawet piórniki. Wówczas nasz domowy budżet nie zostanie drastycznie naruszony, a my będziemy mogli  cieszyć się ostatnimi dniami wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *