Co to jest Cyber Monday i czy oznacza większe promocje?

Co to jest Cyber Monday i czy oznacza większe promocje?

Długie wieczory, wszechobecny chłód i deszcz za oknem wpłynęły na negatywny w oczach wielu wizerunek listopadowej pogody. O tej porze roku wolne chwile najchętniej spędzamy pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty i w towarzystwie bohaterów z seriali na Netflixie. Jednak wraz z upływającymi dniami, na horyzoncie zaczynają pojawiać się okazje, na które czekają wszyscy miłośnicy niskich cen – promocje Black Weekend. Zarówno Czarny Piątek, jak i Cyber Poniedziałek, od dłuższego czasu są nieodłącznym elementem listopadowego pejzażu, które dodają krzty optymizmu w te szare dni. W dzisiejszym artykule powiemy, co to jest Cyber Monday, kiedy ono wypada oraz jakich zniżek tego dnia możemy się spodziewać. 

Co to jest Cyber Monday?

W dzisiejszym wpisie mowa o jednym z wielu świąt, które przywędrowały do Polski aż zza oceanu. Cyber Monday, podobnie jak Black Friday to okazja do upolowania produktów swoich ulubionych marek w promocyjnych cenach. Czym jednak różnią się te dwa dni? Początkowy zamysł Czarnego Piątku dotyczyć miał tylko sklepów stacjonarnych, natomiast Cyber Monday przestrzeni online. Wraz z upływem lat i rozwojem technologicznym, granica pomiędzy tymi dniami zaczęła się zacierać. Z doświadczenia wiemy, że coraz więcej sklepów, Black Friday przenosi także do sieci, gdzie na klientów również czekają ogromne rabaty. Znajdziemy jednak jeszcze firmy, które na Cyber Monday szykują naprawdę interesujące promocje, często podobnej lub wyższej wielkości niż w sam Czarny Piątek. 

<img data-src="co-to-jest-cyber-monday.jpg"alt="Czarna tablica z napisem Cyber Monday">

Kiedy jest Cyber Monday 2022?

Wiedząc już, co to jest Cyber Monday, warto dłużej zastanowić się nad genezą jego pochodzenia. Pierwsze wzmianki na ten temat, pochodzą ze Stanów Zjednoczonych z 2005 roku. Wówczas zakupy online nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Co więcej, dostęp do nich był także o wiele trudniejszy, niż obecnie, dlatego ludzie najchętniej nabywali nowe rzeczy… w pracy. Osoby pracujące we wszelkiego rodzaju biurach mieli dostęp do nowoczesnych komputerów, jak i szybkiego łącza internetowego. Handlowcy prowadzący sklepy online, największe zyski odnotowywali właśnie w poniedziałki i tak powstał Cyber Monday. 

Obecnie dostęp do sieci mamy wręcz na każdym kroku, a wirtualne koszyki stały się świetną alternatywą dla tych tradycyjnych. Jednak kiedy jest Cyber Monday 2022? Na wirtualne promocje możemy szykować się już 28 listopada. Miłośnicy zakupów online, z pewnością już nie mogą się doczekać tego ostatniego poniedziałku miesiąca. Zakupy przez internet dotarły także do najbardziej ekologicznego odłamu branży fashion – czyli odzieży z drugiej ręki. Jednym z pionierów w tej dziedzinie okazała się marka TekStylowo.pl, która wprowadziła sprzedaż produktów online, działając na zasadzie każdego stacjonarnego lumpeksu. Znajdziemy tam odzież damską, męską i dziecięcą, a więc wszystko czego potrzebuje cała rodzina!

<img data-src="co-to-jest-cyber-monday.jpg"alt="Laptop z włączona stroną internetową TekStylowo.pl">

Zalety zakupów online

Cyber Monday 2022 (święto internetowych zakupów) tuż tuż, jednak ta forma nabywania rzeczy, cieszy się nie lada zainteresowaniem przez cały rok. Dlaczego? Przede wszystkim sklepy internetowe czynne są całą dobę zarówno w dni powszechne, jak i święta. Rzeczy możemy nabyć bez wychodzenia z domu lub  czekając w kolejce do lekarza, podróżując pociągiem czy samochodem – oczywiście, tylko gdy zajmujemy miejsce pasażera. A jedyne co potrzebujemy to dostęp do urządzenia z internetem. Kolejnym ważnym czynnikiem przeważającym na korzyść zakupów online jest możliwość szybkiego porównania cen w różnych sklepach i wybrania najlepszej oferty. Oczywiście nie zapominajmy, że to także oszczędność czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz. Mówiąc krótko, zakupy online są komfortowe i wygodne. 

Promocje black weekend

Wraz z coraz większą popularyzacją Cyber Monday w głowach wielbicieli zakupów online pozostaje więc jedno pytanie – czy w takim razie warto zrezygnować z Czarnego Piątku? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele przedsiębiorców wciąż faworyzuje promocje black weekend. W tej sytuacji zalecamy uważne obserwowanie profili w mediach społecznościowych ulubionych marek. Większość firm już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem wyprzedaży informuje o zniżkach, jakich możemy się wtedy spodziewać. Pamiętajmy jednak, że zarówno w trakcie Cyber Monday jak i Black Friday nie powinniśmy dać się ponieść zakupowemu szaleństwu, które często złudnie mylone jest z większą  oszczędnością. 

<img data-src="co-to-jest-cyber-monday.jpg"alt="Kobieta odbierająca paczki kurierski sprzed domu">

Lumpeks online – zrób zakupy na TekStylowo.pl

Lumpeks online w 2022 roku to coraz popularniejsze miejsce zakupów, wybierane przez wielu Polaków. By sprostać potrzebom konsumentów i jeszcze bardziej uprzyjemnić  zakupy sieć second handów TekStylowo również dołączyła do świata e-commerce. W tym sklepie online kupimy ubrania takich marek jak Levi’s, Versace czy Gucci, a to wszystko za niewielkie pieniądze. Co więcej, TekStylowo.pl to lumpeks online skupiający odzież ze wszystkich oddziałów w całej Polsce, więc cyberłowy na pewno będą owocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *