Pierwsze zakupy w lumpeksie – jak się przygotować?

Pierwsze zakupy w lumpeksie – jak się przygotować?

Czwartek, duży sklep na obrzeżach miasta, a przed nim tłumy ludzi czekających, aż na zegarku wybije ósma, a tajemnicze wrota w końcu zostaną otwarte. Nad drzwiami widnieje kolorowy szyld TekStylowo, próbujesz przyjrzeć mu się nieco dokładniej, jednak wada wzroku -2 nie pomaga w przeczytaniu małego napisu tuż pod logo. Podchodzisz bliżej, a z każdym kolejnym krokiem litery zaczynają wyostrzać się i tworzyć słowa – Sklep z odzieżą używaną. Już masz się odwrócić, by odejść, jednak głos w Twojej głowie namawia Cię, by zajrzeć do środka. Tak mógłby wyglądać pierwszy rozdział powieści, opowiadającej o początku przygody z second handami dla większości z nas. My uważamy, że byłby to światowy bestseller, na miarę sagi autorstwa J.K Rowling. Dzisiaj jednak opowiemy, jak przygotować się na pierwsze zakupy w lumpeksie oraz co warto tam kupić. 

Jak mądrze robić zakupy w second handzie?

Niskie ceny i promocje to  czynniki, przez które często przestajemy racjonalnie myśleć i dajemy ponieść się zakupowemu szaleństwu. Niejednokrotnie wydając więcej pieniędzy, niż planowaliśmy. Najłatwiej jest dać ponieść się zakupom tam gdzie niskie ceny królują przez cały rok, czyli… w lumpeksie. By nie dać się zwariować zdradzimy, jak mądrze robić zakupy w second handzie, zwłaszcza gdy wybieramy się tam po raz pierwszy. 

<img data-src="pierwsze-zakupy-w-lumpeksie.jpg"alt="Wnętrze sklepu z odzieżą używaną">

1. Zanim wyjdziesz z domu

Przygotowania do zakupów w second handzie zaczynają się jeszcze przed wyjściem z domu. Na początek należy dokładnie przejrzeć i uporządkować rzeczy w szafie. Wykorzystajmy tę okazję, by sprawdzić, w jakim stanie są poszczególne elementy garderoby i podzielić je na te, bez których nie możemy żyć oraz te, których już nie nosimy. Dzięki temu łatwo zweryfikujemy, czego tak naprawdę nam brakuje. 

2. Przygotuj checklist

Po uporządkowaniu szafy warto spisać garderobiane braki. W ten sposób o niczym nie zapomnimy, a lista pomoże nam kontrolować, jak bardzo od niej odbiegamy i co kupujemy. Przed wyjściem na zakupy dobrze jest też przygotować ekologiczne torby na lumpeksowe łupy. 

<img data-src="pierwsze-zakupy-w-lumpeksie.jpg"alt="Osoba przygotowująca listę zakupów">

3. Ustal limit

Ubrania z lumpeksu potrafią kusić swoimi niskimi cenami, dlatego tak ważne jest ustalenie, jaką kwotę chcemy wydać na zakupy. Dodatkowo lepiej mieć przy sobie gotówkę, ponieważ wiele second handów, wciąż nie honoruje płatności kartą. 

4. Zarezerwuj czas i wybierz najlepszy dzień

Wybierając się na pierwsze zakupy w lumpeksie, warto też zrobić dokładny research. Poznać opinie na temat okolicznych second handów, dowiedzieć się, jak wyglądają ich cykle sprzedaży, a także godziny otwarcia. W ten sposób dokładnie przygotujemy się na dzień dostawy czy największej wyprzedaży. 

5. Zakupy w lumpeksie

Gdy już znajdziemy się w second handzie, gdzie otoczy nas modna odzież używana warto zachować spokój i trzeźwe myślenie. Lumpeksy to miejsca, gdzie króluje tania odzież damska, męska, jak i dziecięca, więc rozum będzie podpowiadał, iż to świetna okazja do zakupów. Bluzka za 2 zł, spodnie 9 zł, kurtka 15 zł, jednak czy naprawdę potrzebujemy kolejnego elementu garderoby, który tylko będzie zajmował cenne miejsce w szafie? Wybierzmy tylko te niezbędne ubrania, zarówno dla siebie, jak i całej rodziny. 

6. Zanim kupisz

Przed dokonaniem zakupu obowiązkowo należy obejrzeć każdą rzecz, którą chcemy zabrać ze sobą do domu. Zweryfikujmy, czy nie posiada żadnych ukrytych wad w postaci plam, rozdarć czy odkształceń, których nie da się już usunąć. Pamiętajmy także, że nie warto odrzucać pięknego, kaszmirowego swetra przez delikatne zmechacenia, których z łatwością się pozbędziemy. 

<img data-src="pierwsze-zakupy-w-lumpeksie.jpg"alt="Ruda kobieta oglądająca kolorową koszulę w lumpeksie">

Co kupować w lumpeksie?

Znając już podstawowe zasady zakupów w second handach, warto wiedzieć, za czym się rozglądać. Najchętniej kupowane są ubrania z lumpeksu, w których składzie przeważają naturalne tkaniny. Wybierając się na jesienno-zimowe łowy polecamy zwrócić szczególną uwagę na wełniane płaszcze i kaszmirowe swetry. Natomiast latem warto poszukać jedwabnych sukienek oraz bawełnianych t-shirtów. Zagorzali lumpeksoholicy wiedzą, że w tych sklepach znajdą także odzież od znanych projektantów, takich jak Calvin Klein, Armani czy Guess, i to w bardzo promocyjnych cenach. Na przykład sieć second handów TekStylowo, co czwartek przecenia cały asortyment i modna odzież używana dostępna jest już od 1,80 zł/szt. 

<img data-src="pierwsze-zakupy-w-lumpeksie.jpg"alt="Osoba sprawdza skład ubrań na metce">

Cykl sprzedaży w TekStylowo

TekStylowo to sieć wielkopowierzchniowych second handów. Lokale stacjonarne zlokalizowane są na terenie całej Polski. Lumpeks ten prowadzi też swój sklep online. W TekStylowo dostępna jest odzież męska, damska i dziecięca, dzięki czemu znajdziemy tu ubrania dla całej rodziny. We wszystkich lokalach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym obowiązuje taki sam cykl sprzedaż. W każdy piątek następuje całkowita wymiana asortymentu i od tego dnia ceny stopniowo topnieją: 

– sobota -10%,
– poniedziałek -25%,
– wtorek -40%,
– środa -55%.

Natomiast w czwartki, jak już wspomnieliśmy, odbywa się wielka wyprzedaż. Z myślą o tych najbardziej zabieganych pracujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 8-20, a także we wszystkie niedziele handlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *