Niedziele handlowe w grudniu 2022 – zrób zakupy w TekStylowo!

Niedziele handlowe w grudniu 2022 – zrób zakupy w TekStylowo!

Ho, ho, ho – ten radosny śmiech przywodzi nam na myśl o wiele więcej niż tylko gorącą miskę barszczu, pełną domowych uszek. Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia wymagają  bardziej wymagających przygotowań od samego treningu pojemności żołądka. Do jednych z największych wyzwań z jakimi co roku przychodzi nam się zmierzyć należy wybór idealnych upominków dla rodziny i bliskich. Czym zastąpić kultowe skarpety w jodełkę? Bitwę o najlepsze prezenty na święta pomogą wygrać nam niedziele handlowe w grudniu 2022, których możemy spodziewać się… po więcej szczegółów zapraszamy do kontynuowania lektury! 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg""alt="Czerwone bombki choinkowe i lampki świąteczne">

Niedziele handlowe w grudniu 

Odkąd w 2018 roku ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie, nawyki zakupowe Polaków uległy ogromnej zmianie. Dziś podczas sobotniego shopping spree wśród najpopularniejszych galerii handlowych spotkamy się z długimi kolejkami, brakiem miejsc parkingowych, a często także pustkami na sklepowych półkach. Niedziele handlowe w grudniu służą rozładowaniu tłumów, jakie z pewnością pojawią się na zakupach jeszcze przed świętami. Prezenty na święta w siódmy dzień tygodnia kupimy 11 i 18 grudnia. 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg""alt="Kobieta wracająca z zakupów przez przystrojony na święta rynek">

Niedziele handlowe 2022 – kiedy robić zakupy?

Spośród 7 okazji do dodatkowych zakupów, aż 2 niedziele handlowe 2022 wypadają  w grudniu. Co więcej za rok, okazji do weekendowych zakupów otrzymamy o… pół mniej. Wigilia 2023 roku wypadająca w niedzielę handlową, skróci czas jej trwania do godzin wczesnopopołudniowych. W tym roku jednak pomimo dodatkowych dwóch dni na świąteczne zakupy w galeriach możemy spodziewać się tłumów. Na przykładzie ostatnich kilku tygodni wiemy już, że niektóre centra handlowe musiały sięgnąć po rozwiązania takie jak blokada wjazdów do hal garażowych czy czasowe zamykanie wejścia do sklepu. Wszystko to spowodowane jest dużą ilością chętnych na zakupy w weekendy. Jeśli nasza lista prezentów świątecznych wciąż nie jest zrealizowana, warto wybrać odpowiednią godzinę, w której pojawimy się w galerii. Na świąteczne zakupy polecamy więc poranki, zaraz po otwarciu lub okolice 14-16, kiedy to większość społeczeństwa zajęta będzie… obiadem! 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg""alt="Trzy zadowolone kobiety wracające z zakupów">

Kupuj sprytniej i wygodniej – lista prezentów świątecznych

Niedziele handlowe w grudniu nie obejmują jedynie dużych centrów handlowych, a wszystkie sklepy. W tym również butiki, manufaktury czy second handy, takie jak sieć lumpeksów TekStylowo. Nasza złota rada na uniknięcie świątecznego szaleństwa to zakupy właśnie w takich miejscach. Jakich zalet możemy doszukiwać się w tym rozwiązaniu?

Unikatowy design
Wybierając przedmioty, wyprodukowane przez niewielką manufakturę bądź z asortymentu sklepu vintage, otrzymujemy gwarancję unikatywności danego designu. Na przykładzie popularnych w 2014 roku różowych kurtka a’la bomber z popularnej sieciówki czy trendy swetrów w paski z tego sezonu wiemy już jak wiele osób mijanych na ulicy, może wyglądać zupełnie tak samo. 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg""alt="Para siedząca na krzesłach otoczona torbami z zakupami">

Oszczędność pieniędzy
Kto powiedział, że dobry prezent musi być drogi? Przeprowadzając nasze świąteczne zakupy w lumpeksie nie oszczędzamy osobie obdarowywanej, ale poświęcamy więcej innych zasobów, niż tych finansów na znalezienie prezentu idealnego. W końcu wysiłek włożony w znalezienie unikatowej kurtki ulubionego projektanta czy jedwabnej apaszki Gucci wart jest o wiele więcej niż każda złotówka. 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg"alt="Kobieta idąca przez miasto i wymachująca torebką">Inwestycja w jakość
Wybierając prezenty na święta z drugiej ręki często niższym kosztem możemy zdobyć prawdziwe perełki. Kaszmirowy szalik czy czapka, zakupione w lumpeksie nie tylko przetrwają więcej sezonów niż te poliestrowe z popularnej sieciówki, ale zapewnią swoim użytkownikom komfort w nawet najbardziej mroźne wieczory. W lumpeksach poszukujemy materiałów takich jak wełna, merino, jedwab, kaszmir czy tencel.

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg"alt="Swetry świąteczne na wieszakach w lumpeksie">Brak kolejek
Wizyta w każdej galerii handlowej równa się z ryzykiem stania w korku, męczących poszukiwań miejsca parkingowego, a nierzadko również bitwy o ostatnią zimową herbatkę w sklepie. Wszystkich tych problemów możemy z łatwością uniknąć, decydując się świąteczne zakupy w butikach czy second handach. 

<img data-src="niedziele-handlowe-w-grudniu-2022.jpg"alt="Torby na zakupy z TekStylowo">Świąteczne zakupy w TekStylowo 

Fani odpowiedzialnej mody zrównoważone zakupy zrobią w sieci wielkopowierzchniowych lumpeksów TekStylowo w obydwie niedziele handlowe w grudniu. Wszystkie (niespełna 100) oddziałów marki pracować będzie według stałych godzin otwarcia tj. 8-20. Dodatkowo w niedziele handlowe klienci mogą spodziewać się 10 % rabatu na cały dostępny asortyment.  Gwarantujemy, że nawet najdłuższa lista prezentów świątecznych zostanie w pełni zrealizowana po wizycie właśnie w TekStylowo. A dla tych, którzy wciąż poszukują inspiracji na prezenty na święta polecamy lekturę naszego poradnika, pełnego upominków z drugiej ręki! Dodatkowo fani internetowego shoppingu mogą skorzystać ze sklepu online TekStylowo.pl, gdzie tanie i modne zakupy zrobią 24/h, 7 dni w tygodniu bez kolejek i z domowego fotela. Brzmi nieźle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *