Swetry świąteczne dla całej rodziny – czym jest ugly sweater?

Swetry świąteczne dla całej rodziny – czym jest ugly sweater?

Szerszej publice niegdyś znane tylko z kultowych, amerykańskich produkcji takich jak Kevin sam w domu czy Love actually (To właśnie miłość) swetry świąteczne dziś zawładnęły ulicami europejskich miast. Od klasycznego szwedzkiego printu, przez wbudowane dzwoneczki, aż po skomplikowane instalacje świetlne. Konkurs na najlepszy, a zarazem najgorszy ugly sweater w roku 2022 oficjalnie uznajemy za rozpoczęty. O tym jak i gdzie znaleźć swetry świąteczne dla całej rodziny opowiemy w dzisiejszym artykule. 

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Rodzina w swetrach świątecznych przy wigilijnym stole">

Ugly sweater trend – czym jest?

Moda na brzydkie swetry z motywem świątecznym w Polsce nabrała rozpędu kilka lat temu, kiedy rodzime sklepowe półki nareszcie zaczęły zapełniać się wełnianymi propozycjami, stworzonymi wprost na wigilię. Początkowe urocze printy z uśmiechniętym mikołajem czy reniferem zostały zastąpione przez te, które u społeczeństwa wywołują mieszane uczucia. Elektryczne instalacje, wykorzystanie pomponów, dzwoneczków czy systemów dźwiękowych spowodowało, że dzisiaj wyznacznikiem idealnego ugly sweater jest mnogość jego dodatków. 

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Swetry świąteczne dla całej rodziny">

Swetry z motywem świątecznym opanowały nie tylko sferę prywatną podczas wigilii, ale także tą biznesową. Większość dużych korporacji bądź przedsiębiorstw decyduje się na przeprowadzanie konkursów na najbrzydszy sweter świąteczny. Pierwsze lata zawodów zaowocowały w tak oryginalne kreacje, które często nie sposób połączyć jedynie z Świętami Bożego Narodzenia. Ugly sweater, zasługujący na podium to ten posiadający: błąd w druku (najlepiej w centralnym miejscu bądź na twarzy mikołaja), co najmniej dwie ikony świąt dowolnej religii, lampki choinkowe, kieszonkę na ulubiony napój i… 

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Para w swetrach świątecznych">

Swetry z motywem świątecznym – dlaczego tak bardzo je kochamy? 

Za nasze zamiłowanie do brzydkich swetrów świątecznych możemy winić amerykańską popkulturę oraz… poczucie humoru. A właśnie to drugie jest warunkiem wymaganym przed wprowadzeniem tej nowej tradycji do naszego domu. Śmiech to zdrowie i w myśl tej zasady nieustannie poszukujemy kolejnych okazji, aby usta wydąć w ten coraz mniej naturalny dla wielu grymas. 

Boże Narodzenie to nie tylko stresujące przygotowania czy gorączkowe poszukiwanie prezentów. Chociaż komercyjna otoczka świąt coraz częściej przysłania nam oczy na to co najważniejsze – pamiętajmy zadbać o domową, ciepłą atmosferę. Swetry świąteczne dla całej rodziny okażą się niezwykle pomocne w tym zadaniu, a blask tych z lampkami, z pewnością rozświetli niejedną wigilijną kolację. 

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Mężczyźnie na zabawie sylwestrowej w swetrach świątecznych">

Swetry świąteczne dla całej rodziny 

Po co nosić go samemu, skoro w drużynie będzie raźniej? Swetry z motywem świątecznym chodzą parami, a często nawet całymi oktetami. Jedną z najlepszych cech tego wyjątkowego ubioru jest jego uniwersalność. Sweter świąteczny męski od dziecięcego różnić będzie się jedynie rozmiarem. Od rozpoczęcia nowej rodzinnej tradycji dzieli nas więc tylko kilka kawałków dzianiny. Dla podniesienia morali, uczestników świątecznej rywalizacji wynagrodzić można małymi upominkami. W końcu kto zrezygnuje z domowego powidła czy czekoladowej figurki Lindt?

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Mama, tata i dziecko w takich samych swetrach świątecznych">

Sweter świąteczny męski, a sweter świąteczny dziecięcy – ile sklepów muszę odwiedzić?

To właśnie w grudniu większość sklepów, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych odnotowuje największe przychody. Zjawisko to związane jest ze zwiększeniem zapotrzebowania na… prezenty! Niestety zakupy w tym okresie uznawane są także za najmniej przyjemne dla klientów oraz sprzedawców. Wzmożony ruch uniemożliwia swobodne przeglądanie wieszaków, a często nawet znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Do wad zakupów online w tym czasie należy dłuższy czas dostawy, wynikający z nadzwyczajnej ilości zamówień. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów stają się sklepy z odzieżą używaną takie jak sieć second handów TekStylowo. Wybierając swetrowy shopping w lumpeksie, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także stawiamy na proekologiczną formę tej wyjątkowej celebracji! Co więcej ogromnym plusem jest możliwość zakupu swetrów świątecznych dla całej rodziny w jednym miejscu. W TekStylowo ubierzemy mamę, tatę, dzieci, a często nawet i psa! 

<img data-src="swetry-świąteczne-dla-całej-rodziny.jpg:alt="Swetry z motywem świątecznym na wieszakach">

Swetry świąteczne dla całej rodziny z TekStylowo.pl 

Dla tych, którzy zazwyczaj nie decydują się na zakupy z drugiej ręki,  przygotowaliśmy kilka zalet wyboru swetrów świątecznych z lumpeksu. Naszym pierwszym argumentem jest możliwość dokonania ogromnych oszczędności, ponieważ cena dobrej jakościowo dzianiny w second handzie może być nawet kilkukrotnie niższa niż w popularnej sieciówce. Ponadto skład większości marketowych sweterków zawiera więcej plastiku niż zabawka znaleziona w jajku niespodziance. Wybierajmy swetry o naturalnym składzie, co najmniej z kilkudziesięcioprocentowym dodatkiem materiałów takich jak kaszmir, wełna czy angora. Chyba nikt z nas nie chce, aby podczas wigilii w powietrzu unosił się inny zapach, niż ten ze świeżego barszczu. Dbając o domowy budżet, sweter świąteczny dziecięcy czy męski z łatwością znajdziemy w naszym ulubionym lumpeksie bądź na Tekstylowo.pl. Dzięki wysyłce bezpośrednio z lokalnych second handów, nie musimy martwić się o jej wydłużony czas czy zaginięcie w podróży zaraz przed wigilią. 

Masz już swój ugly sweater?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *