Stylizacje matchy-matchy. Moda dla mamy i córki

Stylizacje matchy-matchy. Moda dla mamy i córki

Bycie mamą to niezwykła rola, niosąca ze sobą wiele radości. Pierwszy uśmiech, postawiony krok, pójście do szkoły – to chwile, które na zawsze pozostają w pamięci. Właśnie dlatego warto w pełni celebrować każdy dzień, spędzając ze sobą jak najwięcej czasu. Może być to wspólne zbudowanie fortu z kocy, zorganizowanie wieczoru filmowego z ulubioną bajką dziecka, a także skomponowanie podobnych stylizacji. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, co to znaczy matchy-matchy, a także przedstawimy kilka odsłon tego trendu. 

< img data-src="Stylizacje-matchy-matchy.jpg"alt="Mama z córką podczas zabawy">

Matchy-matchy, co to znaczy?

Chyba wszyscy znamy powiedzenie jaka matka, taka córka – nierzadko mamy możliwość zaobserwowania tego w życiu codziennym. To właśnie rodzice, zwłaszcza w początkowych etapach życia, są wzorem do naśladowania dla dzieci. Przyszli dorośli obserwują ich zachowania, sposób mówienia, a nawet styl ubierania się i próbują je odzwierciedlić. Jednak co to znaczy matchy-matchy? To nic innego, jak komponowanie takich samych stylizacji dla rodzica i jego pociechy. Trend ten z łatwością możemy zaobserwować między innymi na Instagramie czy Pintereście i to w różnych połączeniach, np. mama i córka, tata i syn, a także mama i syn. Styl matchy-matchy to nie tylko te same ubrania, ale także okazja do wspólnej zabawy i poczucie dla dziecka, że jest stawiane na równi z dorosłymi. 

< img data-src="stylizacje-matchy-matchy.jpg"alt="stylizacje matchy-matchy">

Stylizacje matchy-matchy mama i córka

Podążając za tym trendem, niezwykle istotny jest umiar. Mimo że styl matchy-matchy mama i córka, potrafi być niezwykle uroczy, właściwe skomponowanie wcale nie jest takie łatwe. Mamy muszą uważać, by nie wyglądać zbyt infantylnie, natomiast córki zbyt poważnie, jak na swój wiek. Aby tego uniknąć, możemy na przykład założyć sukienki i buty w tym samym kolorze. Do tego ulubione dodatki i stylizacja matchy-matchy gotowa. A gdy chcemy bardziej rockowej stylizacji, polecamy niezastąpione trio – spodnie jeansowe, biały T-shirt z nadrukiem i skórzana kurtka. Gwarantujemy, że w takim zestawieniu oba pokolenia będa wyglądać oszałamiająco. 

< img data-src="Stylizacje-matchy-matchy.jpg"alt="Mama i surka w stylizacji matchy-matchy">

Gdzie szukać ubrań w stylu matchy-matchy?

Mamy i córki w tych samych ubraniach to widok, który od razu wywołuje uśmiech na naszej twarzy. Projektanci podchwytując ten trend, zaczęli tworzyć odzież bez podziału na wiek. Wraz z jego rosnącą popularnością coraz częściej możemy je znaleźć w sieciówkach, ale także w second handach. Nie od dziś wiadomo, że moda łączy pokolenia, ale naszym zdaniem wspólny shopping bardziej. Zatem drogie mamy, zabierzmy córkę ze sobą na zakupy w lumpeksie i razem poszukujemy ubrań w stylu matchy-matchy. To nie tylko okazja do zaoszczędzenia parudziesięciu złotych, ale także szansa na zacieśnienie rodzinnych więzi. 

<img data-src="stylizacje-matchy-matchy.jpg"alt="Mama i córka w trakcie zakupów w lumpeksie">

Matchy-matchy tata i syn

Jak już wspomnieliśmy, trend ten nie jest zarezerwowany tylko dla żeńskiej części rodziny. Pamiętajmy, że chłopcy również starają się naśladować swoich ojców. Często nawet mówią, że jak dorosną chcą być tacy jak tata. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz mogli się do nich upodobnić. Zasady tworzenia stylizacji matchy-matchy tata i syn są takie same, jak u mamy z córką. Z tą niewielką różnicą, że męskie stylizacje skomponować jest o wiele łatwiej. Wystarczy tylko ubrać jeansy i koszulę w tych samych kolorach i voilà – strój gotowy. Inną propozycją może być dopasowanie spodni dresowych o podobnym kroju z białymi T-shirtami. 

<img data-src="stylizacje-matchy-matchy.jpg"alt="Tata i synowie ubrani tak samo">

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *