Ciuchowy zawrót głowy – moda w szkolnych murach

Ciuchowy zawrót głowy – moda w szkolnych murach

Moda to nie tylko wybór ubrań, czy dodatków, od lat służy jako środek, łączący ze sobą różne pokolenia. Powracające niczym bumerang trendy, znajdziemy w szafie zarówno matek, córek, jak i babć, których vintage skarby do dziś nierzadko okazują się rarytasem dla młodych fashionistek. Cudowne chwile spędzone przed ciężkimi drzwiami zabytkowej już szafy, przywołują ciepłe wspomnienia, śmiech, a czasem nawet łzy, spowodowane brakującym do zapięcia spodni jednym centymetrem. Ciuchowy zawrót głowy dopadł także uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, które w ramach projektu #ZwolnieniZTeorii przygotowały nietuzinkowy pokaz mody. Jaki udział w przedsięwzięciu miała jednak sieć tanich second handów TekStylowo?

 

Razem przeciwko fast fashion

Inicjatywa licealistek miała na celu propagowanie odpowiedzialnych i świadomych wyborów konsumenckich wśród młodzieży. Społeczeństwo w każdym przekroju wiekowym ma bowiem problem z dokonywaniem przemyślanych decyzji zakupowych, wynikający często z braku koniecznej do przeprowadzenia sprawiedliwego osądu wiedzy. Prowadzące projekt na swoich barkach miały więc dużą odpowiedzialność, wynikającą z konieczności zamknięcia w pigułce kluczowych informacji na temat szkodliwego wpływu masowej, szybkiej produkcji oraz impaktu, jaki ma ona np. na środowisko naturalne. 

 

Marki, które nie są fast fashion?

Istnieje również wiele marek, które swoją produkcję skupiają na manufakturze oraz spełniają standardy produkcji przyjaznej dla środowiska. Jednym z lepszych i najskuteczniejszych sposobów walki z fast fashion są zakupy w sklepach z odzieżą używaną. Nadawanie drugiego życia, wyprodukowanym już dobrom to nie tylko wielka ulga dla naszego środowiska, ale także gratka dla miłośników mody, którzy swoim stylem chcą wyróżniać się na ulicy.
W lumpeksie znajdziemy ubrania od rozmaitych producentów, zaczynając od sieciówek, skupionych na masowej produkcji, na markach high-end kończąc. Fast fashion to nie tylko nadprodukcja zbędnych ubrań, ale także wpływ na emitowane do środowiska gazy. Czy wiedzieliście, że przemysł fast fashion odpowiada za aż 5% wszystkich gazów cieplarnianych, uwalnianych do atmosfery rocznie? 

 

 

Ciuchowy zawrót głowy

TekStylowo zostało dumnym partnerem proekologicznej inicjatywy, wynikającej z zaangażowania i niezwykłej wrażliwości pszczyńskich licealistek. Punktem kulminacyjnym akcji był bowiem pokaz mody – zorganizowany 9 marca na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie. TekStylowo przekazało ubrania, potrzebne do przygotowania stylizacji dla sześciu modelek, biorących udział w wyjątkowo modowym wydarzeniu. Nastolatki miały możliwość wyboru wśród szerokiego asortymentu jednego z naszych sklepów stacjonarnych. 

 

Na wybiegu zaobserwować mogliśmy różne modowe wpływy. Zarówno te czerpiące ze światowych tygodni mody (kurtki ozdobione pierzem),  jak i mody ulicznej w postaci przetartych jeansów i codziennych koszulek. Projekt miał na celu propagowanie zakupów w lumpeksie wśród młodzieży oraz pokazanie, iż modnie wcale nie znaczy drogo i… nowo! 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z wydarzenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *