Znane marki w lumpeksach, jak rozpoznać podróbkę?

Znane marki w lumpeksach, jak rozpoznać podróbkę?

Zachowana w perfekcyjnym stanie, skórzana, vintage, niedostępna w żadnym światowym butiku – taka właśnie jest wymarzona markowa torebka, o której znalezieniu marzy każda lumpeksiara. Znane marki w lumpeksach to zjawisko, z jakim fani zakupów w second handach spotykają się niemalże na co dzień. Nie zawsze jednak szczęście dopisuje im na tyle, aby odnaleziony złoty graal okazał się w 100% autentycznym. Coraz częściej bowiem na lumpeksowych półkach odnaleźć można lepsze bądź gorsze repliki oryginalnych produktów. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule opowiemy więcej o znanych markach w lumpeksach oraz o tym, jak rozpoznać podróbkę. 

Znane marki w lumpeksach – na co zwrócić uwagę?

Zdecydowana większość łowców lumpeksowych promocji w dniu dostawy zwraca uwagę na najbardziej popularne marki – Adidas, Nike, Calvin Klein czy Ralph Lauren. Według naszych wieloletnich obserwacji to właśnie ubrania z metkami tych producentów premium najchętniej i zdecydowanie najszybciej znikają z lumpeksowych półek. Mało kto wie jednak, że kolorowe wieszaki często skrywają w sobie o wiele więcej niż tylko najszerzej znane marki. Podczas następnych zakupów polecamy poszukiwania ubrań, sygnowanych logo bardziej niszowych w naszym kraju producentów. Do jednych z nich należy skandynawska firma GANNI, charakteryzująca się proekologicznym podejściem do mody oraz unikatowym designem swoich projektów. Z doświadczenia wiemy, że na obecność tych świetnej jakości ubrań w lumpeksie możemy liczyć jeszcze nawet do kilku dni po dostawie. Oczy szeroko otwarte powinniśmy mieć także na metki polskich projektantów, takich jak Magda Butrym, Łukasz Jemioł, Gosia Baczyńska czy Paprocki&Brzozowski, których wyjątkowe designy także nierzadko trafiają do drugiego obiegu. Podczas zakupów należy pamiętać jednak, że w lumpeksach znajdziemy niestety również podróbki ubrań – warto więc wiedzieć jak je rozpoznawać. 

<img data-src="znane-marki-w-lumpeksach.jpg"alt="Kobieta i mężczyzna w modnych jeansowych kurtkach">

Podróbki ubrań w lumpeksach 

Znane marki w lumpeksach to bardzo często spotykane zjawisko, które jednak od lat zmaga się z jednym problemem – podróbkami ubrań oraz akcesoriów. Metka marki premium cieszy oko, złote logo zachwyca swoim blaskiem i skutecznie powstrzymuje od dywagacji nad jego autentycznością. Podróbki ubrań luksusowych projektantów możemy spotkać w wielu miejscach, zarówno podczas zakupów w outlecie, paryskiego shopping spree po lokalnych vintage shopach czy polskim lumpeksie. Jednak podróbki wciąż stanowią tylko procent oryginalnych znalezisk. Klienci sieci second handów TekStylowo niejednokrotnie chwalili się markowymi znaleziskami takimi jak apaszka Chanel, wełniany płaszcz MaxMara i Louis Vuitton, buty Prada czy marynarka Magdy Butrym. Ryzyko znalezienia repliki w 100% rekompensowane jest więc przez moment, w którym po tygodniach czy miesiącach gorączkowych poszukiwań nareszcie uda nam się znaleźć oryginalną, wymarzoną torebkę Gucci za jedynie niewielki ułamek jej wartości. 

<img data-src="znane-marki-w-lumpeksach.jpg"alt="Modna odzież używana damska">

Jak rozpoznać podróbkę?

Jedyną sprawdzoną drogą na uniknięcie markowego faux pas jest poznanie kilku prostych sposobów na wstępną weryfikację autentyczności danego produktu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka sprawdzonych porad na to jak rozpoznać podróbkę ubrań i akcesoriów w lumpeksie. 

Szwy i jakość wykonania 

Marki ubrań premium charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania swoich produktów. Właśnie dlatego podejrzane mogą okazać się dla nas wszelkie nierówne szwy, zmechacenia czy plastikowe wykończenia. Zwróćmy uwagę także na guziki czy wszelkiego rodzaju aplikacje – one również powinny zostać równo przyszyte. 

Numer seryjny 

Cechą charakterystyczną dla każdej markowej torebki, portfela czy portmonetki jest posiadanie swojego unikatowego numeru seryjnego. Zazwyczaj znajdziemy go na specjalnie wytłoczonej, skórzanej wkładce czy wszytego jako kawałek podszewki. 

Podszewka 

Podróbki ubrań z łatwością rozpoznamy po podszewce, zarówno w odzieży, jak i elementach takich jak torebki. Należy zwrócić uwagę na materiał jej wykonania oraz obecność sygnowanego logo. 

Ilość logo 

Znane marki w lumpeksach łatwo rozpoznać także po ilości logo na danym produkcie. Pamiętajmy aby charakterystycznych znaczków szukać na metkach, zapięciach, guzikach, wszelkich elementach metalowych. 

Podczas sprawdzania autentyczności ubrań czy torebek warto posłużyć się także znanym nam bardzo dobrze wujkiem Google, który może przynieść nam wiele słusznych odpowiedzi. Elementy z nowszych kolekcji wciąż mogą być bowiem dostępne na oficjalnej stronie producenta lub w odsprzedaży u osób prywatnych, posiadających certyfikat autentyczności. 

Pamiętajmy, że zakupy w lumpeksie to sposób na połączenie mody z ogromem kreatywności. Wytrwałe poszukiwania konkretnej marki ubrań np. w sklepach TekStylowo w przyszłości na pewno zaowocuje niejednym wyjątkowym znaleziskiem.

<img data-src="znane-marki-w-lumpeksach.jpg"alt="Sieć lumpeksów TekStylowo">

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *