10 najlepszych lumpeksów w Łodzi

10 najlepszych lumpeksów w Łodzi

Już wiemy, jakie są najlepsze lumpeksy w Katowicach i Białymstoku, w związku z tym nadszedł czas na odkrycie kolejnej stolicy lumpeksowej mody. Kiedyś miasto to słynęło z manufaktur sukienniczych i tkackich, a obecnie z licznych murali. Mowa oczywiście o Łodzi. Jej mieszkańcy na każdym kroku znajdą godne uwagi sklepy z odzieżą używaną. Jednak, które lumpeksy w Łodzi są najlepsze? O tym w dzisiejszym artykule. 

<img data-src="najlepsze-lumpeksy-w-Łodzi.jpg"alt="Kobiety stojące przed lumpeksem w Łodzi">

Jakich marek szukać w lumpeksach?

Sklepy z odzieżą używaną to miejsca pełne wyjątkowych ubrań. W ich asortymencie nie brakuje popularnych marek, takich jak Atmosphere, H&M, Zara, Nike czy Adidas. Poza elementami garderoby ze znanych sieciówek znajdziemy również te bardziej ekstrawaganckie niczym z Fashion Week. Jednak, jakich marek szukać w lumpeksach? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Dla jednych złotym graalem będzie sukienka Prady, natomiast dla drugich klasyczne jeansy Levis 501. W second handach takich jak TekStylowo znajdziemy odzież sygnowaną logo Versace, Chanel czy Gucci. A co najlepsze, robiąc zakupy w lumpeksie, nie musimy wydawać tysięcy złotych na designerskie ubrania. 

<img data-src="najlepsze-lumpeksy-w-Łodzi.jpg"alt="Kobiety oglądające ubrania i robiące zakupy w lumpeksie">

Najlepsze lumpeksy w Łodzi

Planując wycieczkę do stolicy województwa łódzkiego, z pewnością będziemy chcieli zobaczyć popularne murale, których w mieście jest już blisko dwieście. Jednak prawdziwi lumpeksoholicy nie odpuszczą okazji do poznania nowych second handów. Właśnie dlatego przedstawimy top 10 sklepów z odzieżą używaną (kolejność jest przypadkowa), które naszym zdaniem zasługują na uznanie.  Gotowi poznać najlepsze lumpeksy w Łodzi?

1. Tania Szafa

Second hand zlokalizowany przy ulicy Organizacji „Wolności i Niezawisłości” 31, w którym króluje modna odzież używana. Często znajdziemy tam ubrania jeszcze z metkami. Klienci Taniej Szafy cenią ją przede wszystkim za miłą obsługę i świetnej jakości ubrania. Odzież sprzedawana jest na sztuki, nowy towar pojawia się w każdą sobotę, a co poniedziałek jest uzupełniany o kolejne rzeczy. Zakupy w lumpeksie zrobimy w godzinach 10:00-18:00 od poniedziałku do piątku, a od 10:00 do 14:00 w soboty.

<img data-src="najlepsze-lumpeksy-w-Łodzi.jpg"alt="Kobiety zaglądające do toreb z zakupami z lumpeksu">

2. Pomarańcza – najlepsze sklepy z odzieżą używaną

Sieć lumpeksów z łódzkim oddziałem zlokalizowanym przy ulicy Piotrkowskiej 115, w którym odzież sprzedawana jest na wagę. Znajdziemy tam zarówno nowe ubrania, jak i używane. Czynny w godzinach 9:00 -18:00 od poniedziałku do soboty, a także we wszystkie niedziele handlowe. W szósty dzień tygodnia na wieszakach Pomarańczy pojawia się nowy towar składający się z odzieży damskiej, męskiej oraz dziecięcej. 

3. TekStylowo

Jeden z nowszych lumpeksów w Łodzi przy ul. Dąbrowskiego 50. W TekStylowo modna odzież używana dostępna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00 (oraz we wszystkie niedziele handlowe). Cały asortyment wyceniany jest indywidualnie, a cykl sprzedaży rozpoczyna się w piątek, kiedy następuje całkowita wymiana towaru. Od tego dnia ceny topnieją aż do czwartku, wówczas odzież kupimy już od 1,80 zł/szt. W asortymencie znajdziemy używaną odzież damską, męską i dziecięcą, a także szeroki wybór akcesoriów oraz chemii gospodarczej. TekStylowo prowadzi również program lojalnościowy, upoważniający nawet do 15% dodatkowego rabatu. 

<img data-src="najlepsze-lumpeksy-w-Łodzi.jpg"alt="Wnętrze sklepu TekStylowo - najlepsze lumpeksy w Łodzi">

4. Moda 36.6

Sklep, w którym znajdziemy odzież nową w ramach outletu oraz używaną, a dostawa jest aż dwa razy w tygodniu (poniedziałki i czwartki). Większość  asortymentu wyceniana jest indywidualnie, a część na wagę. Ten kameralny second hand znajdziemy przy ul. Wschodniej 76 naprzeciwko cukierni Słodko nie Słodko. 

5. Second hand from London

Tego lumpeksu należy szukać przy Placu Niepodległości 4, który z pewnością pokochają wszyscy miłośnicy odzieży na wagę. Znajdziemy tam szeroki wybór odzieży damskiej, męskiej oraz dziecięcej, a także dział z kosmetykami i bibelotami (te wyceniane są indywidualnie). Godziny otwarcia są zróżnicowane – w środy zakupy zrobimy od 9:00-17:00, soboty od 10:00-14:00, a w pozostałe dni od 09:00-18:00, natomiast w niedziele jest nieczynne.

6. Tania Odzież RETRO – lumpeksy w Łodzi

Na liście „najlepsze lumpeksy w Łodzi” koniecznie musi znaleźć się RETRO, które swoje ubrania importuje z Anglii, Szwecji, Danii, Niemiec oraz Szwajcarii. To sieć wielkopowierzchniowych second handów, a jej lokale znajdziemy aż pod trzema adresami w tym mieście – ul. Wileńska 38, ul. Przybyszewskiego 16 oraz przy ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 91A w DH Pionier. 

7. Mogadishu.Store

Ten lumpeks zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Jego wystrój i asortyment wzajemnie się uzupełniają. Towar jest starannie dobierany, tym samym oferując najwyższą jakość ubrań o niecodziennym charakterze. Lokal znajduje się przy ul. Rewolucji 1905 roku 6 i jest czynny od środy do soboty. 

8. Łódzki Wieszak

Popularnością wśród mieszkańców Łodzi cieszy się również ten second hand, który zlokalizowany jest przy ul. Henryka Sienkiewicza 52/lok. 1U. On z pewnością zasługuje na miano vintage shopu, który prowadzi sprzedaż także online. Swoim klientom oferuje zarówno odzież, jak i akcesoria, które można kupić od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00, a także w soboty od 10:00 do 14:00.

9. Ciucholand

Lumpeks w Łodzi, który znajdziemy przy ul. Pabianickiej 213, czynny od poniedziałku do piątku – 09:00-18:00, a w soboty w godzinach 09:00-14:00. Klienci cenią go za niskie ceny, a także za szeroki wybór asortymentu i miłą obsługę.

10. BohoArt Second Hand

Sklep zarówno z odzieżą używaną, jak i nową, oferujący swoim klientom grzebalnię, gdzie towary kosztują 2 zł/szt. Znajdziemy go przy ul. Rewolucji 1905 roku 2. BohoArt w swojej ofercie ma także rękodzieło oraz wiele ubrań z naturalnych materiałów. 

Second hand online

Najlepsze lumpeksy w Łodzi to nie tylko sklepy stacjonarne. Część z nich, jak na przykład TekStylowo sprzedaż swoich ubrań prowadzi także online. Dzięki temu łatwo i szybko można zrobić zakupy niemalże z każdego miejsca w Polsce, a jedyne czego będziemy potrzebować, to urządzenie z dostępem do internetu. W sklepie internetowym TekStylowo asortyment jest starannie wyselekcjonowany. Oznacza to, że znajdziemy tam perełki ze wszystkich sklepów stacjonarnych. Co więcej, przy pomocy filtrów możemy wybrać sklep, który nas najbardziej interesuje, jak na przykład lumpeks w Łodzi.

<img data-src="najlepsze-lumpeksy-w-Łodzi.jpg"alt="Second hand online">

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *