Wiosenne porządki – tania chemia gospodarcza z lumpeksu

Wiosenne porządki – tania chemia gospodarcza z lumpeksu

To już ten czas, kiedy słońce nieśmiało wyłania się zza chmur, a jego promienie oświetlają wnętrze mieszkania, wypełniając go blaskiem. Pierwsze oznaki wiosny zaczynają napawać optymizmem i… podkreślać mazy na szybach. Wraz z natężeniem światła słonecznego domowe zakamarki zaczynają się mienić niczym diamenty od unoszącego się w powietrzu kurzu, a w naszych głowach pojawia się plan. Plan na wielkie, wiosenne porządki, podczas których cały dom zostanie wywrócony do góry nogami, by na koniec opaść ze zmęczenia na kanapę i z radością podziwiać lśniące czystością mieszkanie. Nim jednak przystąpimy do tej misji, musimy zaopatrzyć się w tajną broń, z którą żaden brud nie ma szans – tanią chemię gospodarczą. Gotowi na wielki sprzątanie? W dzisiejszym artykule podpowiemy, gdzie kupować chemię gospodarczą oraz jak przygotować się na wiosenne porządki, by wszystko poszło jak z płatka.

<img data-src="wiosenne-porządki.jpg"alt="Miska z chemią gospodarczą i akcesoriami do sprzątania">

Tania chemia gospodarcza w TekStylowo

Sieć wielkopowierzchniowych second handów TekStylowo to nie tylko modna odzież używana i dodatki. We wszystkich stacjonarnych oddziałach znajdziemy specjalne regały, a na nich środki czystości i kosmetyki, które przydadzą się w każdym domu. Dostępna jest tam niemiecka chemia gospodarcza, której ceny potrafią pozytywnie zaskoczyć. Wysokojakościowe i skuteczne produkty wcale nie muszą być drogie, o czym świadczy asortyment TekStylowo. Na półkach, gdzie znajdują się środki czystości i kosmetyki, znajdziemy między innymi produkty do sprzątania kuchni oraz łazienki, a także wszelkiego rodzaju kremy do ciała czy żele pod prysznic.

<img data-src="wiosenne-porządki.jpg"alt="Tania chemia gospodarcza z lumpeksu">

Wiosenne porządki krok po kroku

Nim przystąpimy do sprzątania, warto ułożyć plan działania, by uniknąć wszechobecnego bałaganu, który zwykle towarzyszy tej czynności. Na początek ustalmy, od którego pomieszczenia chcemy zacząć, a całą pracę najlepiej rozłóżmy na kilka dni. Warto podzielić porządki na etapy i przede wszystkim zaangażować wszystkich mieszkańców do sprzątania. Gdy już powstanie harmonogram prac, a obowiązki będą rozdzielone, nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i zacząć wiosenne porządki. 

<img data-src="wiosenne-porządki.jpg"alt="Kobieta sprzątająca salon">

Kuchnia

Na początek przejdźmy do kuchni, która dla wielu z nas potrafi być prawdziwą zmorą. W tym celu przygotujmy miskę z ciepłą wodą i octem, a także ściereczkę do wycierania półek. By porządki poszły sprawnie, warto robić je szafka po szafce. Dzięki temu unikniemy piętrzących się stosów przyborów kuchennych zajmujących każdy wolny blat i podłogę. Następnie wystarczy przetrzeć wnętrze przygotowanym wcześniej roztworem, osuszyć, a na koniec ponownie ułożyć wyjęte z niej rzeczy. Gdy wszystkie przestrzenie do przechowywania będą już czyste, czas wziąć się za okap, kuchenkę i piekarnik. Do nich warto wykorzystać odtłuszczacz Chante Clair, który kupimy w TekStylowo. Z nim żaden tłuszcz nie ma szans, a kuchenne porządki staną się przyjemnością.

Łazienka

Skoro kuchnia już lśni, czas to samo zrobić w łazience. Zatem zacznijmy od kabiny prysznicowej, z której najpierw należy zabrać wszystkie kosmetyki i akcesoria kąpielowe, a następnie opłukać ciepłą wodą. Gdy pozbędziemy się pierwszej warstwy kurzu, czas na usunięcie osadu z mydła i kamienia. W tym celu świetnie sprawdzi się niemiecka chemia gospodarcza do sprzątania łazienek (którą kupimy w TekStylowo) i gąbka do naczyń. Kabinę należy spryskać preparatem do czyszczenia i zostawić na kilka minut, aby zaczął działać. W tym czasie możemy zrobić porządki w kosmetykach i wyrzucić te, których już nie używamy i posegregować na nowo. Gdy środek do sprzątania zacznie działać, całą kabinę należy dokładnie wyszorować ostrą częścią gąbki. Natomiast wszelkie narożniki i fugi – starą szczoteczką do zębów, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Czysty prysznic ponownie trzeba wypłukać ciepłą wodą. Dla tych, którzy nie chcą w trakcie porządków korzystać z niemieckiej chemii gospodarczej, polecamy roztwór z wody i octu, który ma silne działanie antybakteryjne. Co więcej, poradzi sobie także z kamieniem i osadem z mydła.

<img data-src="wiosenne-porządki.jpg"alt="Kobieta sprzątająca łazienkę">

Sprzątanie szafy

Kolejnym krokiem w trakcie sprzątania będzie uporządkowanie szafy na wiosnę. W tym celu należy wyjąć z niej wszystkie ubrania i posegregować, na te wielosezonowe, jesienno-zimowe oraz te, których już nie będziemy nosić. Gdy opróżnimy garderobę ze wszystkich znajdujących się w niej elementów, należy dokładnie przetrzeć każdą półkę mokrą ściereczką. Następnie zacznijmy na nowo układać ubrania. Odzież, która przez zimę była przechowywana, np. w kartonach, przed ponownym włożeniem do szafy warto ponownie wyprać. Natomiast ubrania, których chcemy się pozbyć, przekażmy na cele charytatywne lub do specjalnych kontenerów, jeśli ich stan na to pozwala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *