Body positive – gdzie kupować ubrania plus size

Body positive – gdzie kupować ubrania plus size

Czasy, kiedy rozmiarówka w sklepie kończyła się na numerze 40, na szczęście mamy już za sobą. Koniec z niemodnymi babcinymi krojami, przeczesywaniem wieszaków z nadzieją na cokolwiek w rozmiarze XXL i bolesnym kompromisem brzydkie, ale się mieszczę. Coraz więcej marek oferuje ubrania plus size. I to nie jakieś tylko modne i stylowe, w wielu fasonach i szerokiej palecie kolorystycznej. Zmiany na plus obserwują też na przykład osoby o niskim wzroście, dla których powstają serie petite. Branża odzieżowa staje się coraz bardziej przyjazna dla różnych kształtów, rozmiarów i środowisk. Ubrania prezentują nam modelki o różnorodnych sylwetkach
i typach urody. Na wybiegach pojawiają się też osoby z niepełnosprawnościami. Moda się zmienia i dostosowuje do potrzeb swoich klientów. Warto z tego korzystać. Jak? Gdzie kupić ubrania plus size tanio i modnie? O tym dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

<img data-src="ubrania-pus-size.jpg"alt="Pięć kobiet reprezentujących ruch body positive">

Ruch body positive

Ciałopozytywność – tak często w Polsce nazywa się ruch body positive, dokładnie tłumaczony z języka angielskiego jako ciało pozytywne. Powstał w odpowiedzi na dyskryminację osób spoza tak zwanego kanonu piękna. Wówczas, w 1966 roku, zainicjowały go grupy osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, a wypromowały pisarka Connie Sobczak i psychoterapeutka Elizabeth Scott. Po latach znów zyskał na popularności za sprawą mediów społecznościowych. Filtry i retuszowane zdjęcia spotkały się z buntem odbiorców. Powód? Udoskonalony wizerunek to fantazja, nie mająca nic wspólnego z wyglądem prawdziwych ludzi. Co więcej, u wielu z nich, szczególnie młodych osób, wpędzająca w kompleksy. Wyszczuplanie, usuwanie cellulitu, ukrywanie trądziku czy przebarwień stało się nagminną praktyką w sieci. Dziś zwolennicy ciałopozytywności są za akceptowaniem wad i niedoskonałości, bardziej zwracają uwagę na zdrowie i sprawność organizmu niż trendy czy kanoniczne piękno. Przekonują też, że warto bezwarunkowo pokochać swoje ciało.

<img data-src="ubrania-pus-size.jpg"alt="Modelka w rozmiarze plus size">

Moda plus size 

Przemysł modowy powoli dostosowuje się do społecznych zmian. Najwięcej w tej sferze mają do zrobienia marki luksusowe. Ale i tu widać postęp. Ubrania uwzględniające większe biusty czy krągłości można znaleźć w takich domach mody jak M&S, Ester Manas, Savage x Fenty, Karen Millen czy Victoria’s Secret, które właśnie ogłosiło, że kończy z dotychczasowym wyidealizowanym wizerunkiem i chce pokazywać różnorodność. 

<img data-src="body-positive.jpg"alt="Ubrania plus size z lumpeksu">

Ubrania plus size tanio i modnie

Na wybiegach mody zaczęły się pojawiać modelki reprezentujące większe rozmiary, a na stronach internetowych sklepów wreszcie możemy znaleźć ubrania noszone przez normalne kobiety. Coraz częściej jeden produkt pokazywany jest na różnych figurach. To praktyka stosowana np. przez Mango. Ten hiszpański brand może pochwalić się dużym wyborem modnych ubrań skrojonych na pełniejsze ciała. To nie jedyna sieciówka, która dostosowała się do potrzeb swoich klientów. Moda plus size rozgościła się także
w H&M, Tchibo, C&A, KappAhl, a ostatnio także w Sinsay.
Gdzie jeszcze warto wypatrywać ubrań w większych rozmiarach? Oferują je zagraniczne sklepy internetowe takie jak ASOS, Zalando czy Bonprix. Na rynku pojawia się też coraz więcej butików specjalizujących się w tego typu odzieży. Różnie to bywa z cenami, które – szczególnie w dzisiejszych czasach – niemal w każdej branży szybują w górę. Ubrania plus size tanio możecie więc kupić z drugiej ręki. Warto zajrzeć do jednego z second handów TekStylowo. A jeżeli jeszcze nie zawitaliśmy do Waszego miasta, możecie odwiedzić nasz sklep internetowy z odzieżą używaną. Tu prezentujemy wyselekcjonowane ubrania, które wpadły nam w oko w punktach stacjonarnych. Nie zawiedziecie się!

<img data-src="body-positive.jpg"alt="Ubrania plus size online">

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *