Świąteczne porządki – tania chemia gospodarcza z lumpeksu

Świąteczne porządki – tania chemia gospodarcza z lumpeksu

Pierwsze dźwięki kosiarki za oknem przypominają o tym, że wiosna w końcu zawitała, a wraz z nią promienie słoneczne ukazujące osad na oknach po zimie. W tym roku wiosenne sprzątanie mieszkania połączymy ze świątecznymi porządkami. Misja ta nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto uzbroić się w ciężką artylerię, jaką są odpowiednie detergenty. Dzisiaj powiemy, jak się do tego przygotować i zdradzimy sekret, jaka tania chemia gospodarcza usprawni Ci pracę. 

<img src"tania-chemia-gospodarcza.jpg"alt="Tania chemia gospodarcza z lumpeksu">

Zaczynamy świąteczne porządki

Nim przystąpisz do malowania pisanek i przygotowania wypieków na zbliżającą się Wielkanoc, musisz wziąć się za tę mniej przyjemną czynność – świąteczne porządki. Dowiedz się, jak je zaplanować, aby przebiegły szybko oraz bez większego uszczerbku na rodzinnych relacjach.

1. Plan działania

Zanim wywrócisz mieszkanie do góry nogami, by wytrzeć kurz w każdym zakamarku, przygotuj plan. Na początek rozplanuj sprzątanie w czasie, jeśli masz duże mieszkanie, rozłóż porządki na kilka dni. Następnie podziel obowiązki między domowników. Ustal, kto chce sprzątać konkretną część domu i zaufaj im że zrobią to dobrze. Na pewno kojarzysz memy, gdzie mama mówi, że nikt jej nie pomaga,
a kiedy dostaje wsparcie, to dochodzi do wniosku, że sama zrobi to lepiej. Tak nie robimy, prowadzi to tylko do zepsucia świątecznej atmosfery i niepotrzebnych zgrzytów, a tego chyba każdy wolałby uniknąć.

<img src"tania-chemia-gospodarcza.jpg"alt="Matka i córka sprzątające mieszkanie">

2. Checklista

Zanim zabierzesz się za sprzątanie mieszkania, sprawdź, czy masz wszystko, czego potrzebujesz. Upewnij się, że w trakcie porządków, nie zabraknie Ci ręczników papierowych, środków czystości i ściereczek. Wszystkie rzeczy, których nie masz bądź się kończą, wpisz na listę, aby w trakcie najbliższych zakupów uzupełnić braki. W wybranych sklepach TekStylowo poza ubraniami na każdą okazję, dostępna jest też tania chemia gospodarcza, z którą porządki stają się znacznie przyjemniejsze. Poza atrakcyjną ceną wyróżnia się też wysoką skutecznością. Znajdziesz tam produkty do sprzątania kuchni, łazienki oraz mebli, a także kremy do ciała czy żele pod prysznic.

<img src"tania-chemia-gospodarcza.jpg"alt="Tania chemia gospodarcza z lumpeksu">

3. Łazienka

Miejsce, w którym kamień i osad z mydła na armaturze pojawia się szybciej niż nowe kolekcje ubrań w sieciówkach. Nadszedł czas, aby się z tym uporać. Na początek przejdź pod prysznic. Wyjmij z niego wszystkie rzeczy, które się tam znajdują i powierzchnię opłucz wodą, aby pozbyć się kurzu. Następnie spryskaj go środkiem do usuwania kamienia i osadu i zostaw na kilka minut, aby zaczął działać. Do sprzątania łazienek sprawdzi się niemiecka chemia gospodarcza (którą też można kupić w TekStylowo), ponieważ ma więcej substancji aktywnych, przez co szybciej poradzi sobie z zaciekami. Jak środek zacznie już działać, wyszoruj całą kabinę miękką stroną gąbki, aby niczego nie porysować. Do fug i wszelkich trudno dostępnych miejsc możesz użyć szczoteczki do zębów, aby usunąć stamtąd brud. Na koniec całość opłucz ciepłą wodą, w celu pozbycia się detergentu. Tę samą czynność powtórz przy myciu umywalki. A jeśli chcesz uniknąć smug na lusterku, to zacznij od niego. Wyczyść je, zanim włączysz światło w łazience. Dlaczego po ciemku? Dzięki temu szkło nie nagrzeje się od żarówki, a Ty będziesz cieszyć się nieskazitelną czystością. 

<img src"świąteczne-porządki.jpg"alt="kobieta sprzątająca łazienkęi">

4. Kuchnia

Chyba największa zmora w trakcie sprzątania, głównie przez niezliczoną liczbę sprzętów i akcesoriów kuchennych. Jednak dziś nadszedł dzień, kiedy zacznie lśnić, jak nowa. Najważniejsza zasada to robić porządki od góry do dołu. Zatem najpierw zacznij wycierać wierzch szafek, ich wnętrze, fronty i dopiero przejdź do blatów. To także moment, kiedy należy porządnie wyszorować piekarnik – na to też mamy sposób. Jeśli Twój piecyk nie ma funkcji samoczyszczenia, na czarną blachę wlej wodę i dodaj sok z połówki cytryny, następnie umieść ją na najniższym piętrze i ustaw temperaturę na 180°C z termoobiegiem. Powstała pora rozmiękczy wszelkie przypalenia, które po ostygnięciu usuniesz przy pomocy miękkiej ściereczki. Natomiast do czyszczenia okapu i kuchenki sięgnij po odtłuszczacz Chante Clair z TekStylowo – gwarantujemy, że usunie on tłuszcz z każdej powierzchni.

5. Okna

Skoro idą święta, to trzeba umyć okna, gdzie (zwłaszcza po zimie) z pewnością zgromadziła się cała masa osadu z kominów. Przygotuj miskę z ciepłą wodą i płynem do naczyń. Przyda Ci się też gąbka, ręcznik papierowy i spray do szyb. Zacznij od dokładnego wyczyszczenia framug, ościeżnic i uszczelek okien, to właśnie tam zbiera się najwięcej brudu. Z łatwością usuniesz je przy użyciu wcześniejszej mieszanki, a gdy już je umyjesz, wytrzyj do sucha. Następnie szyby przemyj ciepłą wodą z płynem do naczyń, aby pozbyć się pierwszej warstwy brudu, a na koniec przetrzyj sprayem do szyb. Nie zapomnij też wyprać firanek i zasłon, na których zbiera się najwięcej kurzu.  

<img src"tania-chemia-gospodarcza.jpg"alt="Tania chemia gospodarcza z lumpeksu">

Tania chemia gospodarcza z lumpeksu

Planując wiosenne lub świąteczne porządki, warto zaopatrzyć się w sprawdzone środki czystości. Często jednak ich ceny potrafią przerazić bardziej niż ilość kurzu na żyrandolu. Mamy na to rozwiązanie. W wybranych sklepach TekStylowo znajdziesz regał
z detergentami. Dostępna jest tam między innymi niemiecka chemia gospodarcza, która – jak wszystko w tym lumpeksie – jest po prostu tania. Możesz się tam spodziewać środków do sprzątania kuchni, łazienki, płynów do podłóg oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała. W Tekstylowo nie tylko ubierzesz się na wiosnę,  ale też przygotujesz się na generalne porządki. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *