10 sposobów na to jak przerobić ubrania z lumpeksu

10 sposobów na to jak przerobić ubrania z lumpeksu

Recykling odzieży to zagadnienie, które z biegiem lat zyskuje coraz większą świadomość wśród polskiego społeczeństwa. Staramy się podejmować bardziej przemyślane decyzje zakupowe, weryfikujemy skład kupowanej odzieży, a także częściej decydujemy się na kupno ubrań z drugiej ręki. Kupowanie w lumpeksach to jedna z najbardziej ekologicznych praktyk, które możemy łatwo i z dnia na dzień wprowadzić do życia każdego z nas. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy 10 sposobów na to jak przerobić ubrania z lumpeksu.

<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Używana odzież damska">

Dlaczego warto przerabiać ubrania? 

Powodów, dla których warto przerobić stare ubrania jest wiele, ale dziś postaramy się przybliżyć tych kilka najważniejszych.Ze względu na coraz gorszy stan środowiska naturalnego, wszyscy powinniśmy wspierać ideę recyklingu. Dzięki ponownemu wykorzystaniu wyprodukowanych już dóbr, zmniejszamy ilość odpadów, gromadzonych na toksycznych wysypiskach tekstyliów oraz redukujemy popyt na nową odzież np. tę z sieciówek. Pod uwagę przy przerabianiu starych ubrań wziąć możemy także aspekt poczynionych oszczędności. Zamiast kupować kolejny, drogi t-shirt, możemy tuningować ten z lumpeksu za przysłowiowe grosze. A kto dziś pogardzi dodatkowymi kilkoma złotymi w kieszeni? 

<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Osoba zbierająca śmieci na plaży">

Jak przerobić ubrania?

Sposoby na przerabianie ubrań to nasz sekret do unikatowej garderoby, która z pewnością przyciągnie niejedno zazdrosne spojrzenie na ulicy. Metody DIY to bowiem klucz do wyjątkowych stylizacji, jakie pojawią się tylko na nas. Pożegnajmy więc na dobre sytuacje, w których podczas spaceru mijamy trzy osoby, dumnie noszące na piersi analogiczne logo tego samego sklepu. 

1. Igła i nitka!

Nadeszła najwyższa pora, aby z czeluści kuchennej szafki wyłonił się duet do zadań specjalnych – igła i nitka. Te dwie najlepsze przyjaciółki wesprą nas w każdej sytuacji – od małej dziurki po wymianę zepsutego zamka. Pamiętajmy o nich następnym razem kiedy od zakupu wymarzonej koszuli w lumpeksie powstrzymywać będzie nas lekko oderwany guzik. Jedwabna bluzka Versace ma wadę? Dzięki szybkiej akcji ratunkowej (krawieckiej) zadamy w niej szyku jeszcze wiele razy! A oszczędności na zakupach w lumpeksie wystarczą na więcej niż tylko jeden kubek ulubionej latte!

<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Kobieta szyjąca na maszynie">

2. Niech będzie kolorowo!

Letni trik, który podbił niejeden festiwal muzyczny. Moda na tie dye nie słabnie i jak twierdzą eksperci, na stałe wpisała się w wakacyjne trendy. Koszulkę kupioną w lumpeksie za 5 złotych możemy pofarbować w majestatyczne wzory, a następnie wzbogacić o frędzle, jedynie za pomocą sody oczyszczonej i nożyczek! 

3. Do wesela się zagoi…

… albo innymi słowy zaszyje! Pamiętajmy, że małe defekty w niewidocznych miejscach (mankiety, kołnierze) z łatwością ukryjemy prostym szwem

4. Wykorzystaj naszywki!

 Każde ubranie możemy z łatwością spersonalizować, jeśli wzbogacimy je o kolorowe naszywki. Legginsy i dresy dla dzieci mogą stać się tymi ulubionymi, kiedy naprasujemy na nie wizerunek lalki Barbie czy pieska. 

5. Sprawdź co masz w kuchni!

Jeśli na koszuli z lumpeksu zauważymy niewielkie odbarwienia czy żółte plamy, nie popadajmy w panikę. Zazwyczaj wystarczy daną tkaninę namoczyć w roztworze z wody i soku z cytryny, który po kilku godzinach pozbędzie się każdego zabrudzenia. Ta rada nie sprawdzi się jednak w przypadku zakupów na Tekstylowo.pl, gdzie odzież przed trafieniem do sprzedaży podlega dokładnej selekcji pod kątem ew. zabrudzeń. Właśnie dlatego na wieszakach znajdziemy już wstępnie przebraną odzież wysokiej jakości. 
<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Kobieta przeglądająca ubrania w lumpeksie">

6. Limity nie istnieją!

Kiedy zastanawiamy się jak przerobić ubrania z lumpeksu, pamiętajmy, że możemy śmiało puścić wodze naszej fantazji. Naszywanie cekinów, dżetów czy pierzastych mankietów jest jak najbardziej wskazane! 

7. Ostre cięcie – jak przerobić ubrania z lumpeksu?

Najlepszym przyjacielem każdej lumpeksiary jest para nożyczek! Dzięki nim nowe życie otrzyma zbyt długa sukienka czy spódnica, która lepiej sprawdzi się jako bluzka. Nie musimy martwić się nawet o szwy – dziś niezwykle modne jest tak zwane surowe wykończenie ubrań. 

8. Wyjątkowy design 

Sposoby na przerabianie ubrań pozwalają nam na pełną feerię barw i kolorów. Idealnie sprawdzi się ona w połączeniu z surowym jeansem czy skórą np. na kurtce. Kupiona w lumpeksie jeansowa koszula Levi’s może dostać drugie życie, przyozdobiona frędzlami i ciekawą aplikacją na plecach. Myślimy o takiej w stylu Jackoba Buczyńskiego! 

9. Zasady nie istnieją! 

Moda to szaleństwo, dlatego nie przejmujmy się pierwotnym przeznaczeniem ubrań. Jedwabna apaszka z lumpeksu jutro posłużyć może nam za stylowy top, a męska koszulka z nadrukiem w rozmiarze XXL jako sukienka na festiwal! 

<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Wełniane swetry z lumpeksu">

10. Kochamy buty! 

Nie zapominajmy także o obuwiu, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji może przejść niemałą metamorfozę. Zżółkłą podeszwę trampek wyprowadzimy do śnieżnej bieli dzięki zwykłej gumce do mazania, a nudne sznurówki zastąpimy tymi kolorowymi, bądź z srebrną nitką.

Pomysłów na to, jak przerobić ubrania z lumpeksu istnieje wiele, a każdy z nich jest dobry. Pamiętajmy, że kupowanie w second handzie chociaż z pozoru może wydawać się bardziej wymagające, przyniesie nam wiele korzyści. 

<img data-src="jak-przerobić-ubrania-z-lumpeksu.jpg"alt="Największa sieć lumpeksów w Polsce">

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *